Duris atvėrė ilgai lauktos Kybartų stadiono tribūnos

Antradienį nuo pat ryto kybartiečiai ir miesto svečiai rinkosi į Kybartų futbolo stadioną, kuriame vyko išskirtinė šventė – naujų tribūnų atidarymo ceremonija.

Sąlygos pasikeis 

Ilgus metus kybartiečiai kentė dėl tragiškos dar 1931 m. pastatyto stadiono būklės: sulūžusios kėdės, apleisti persirengimo kambariai, tualetų nebuvimas. Tai tik kelios priežastys, kurios versdavo kybartiečius raudonuoti iš gėdos prieš svečius, atvykusius į stadioną. Laimei, šis etapas jau baigtas! Šios savaitės pradžioje oficialiai buvo atidarytos naujos tribūnos. Ir nors pirmųjų futbolo ar kurios nors kitos sporto šakos rungtynių dar kurį laiką teks palaukti, akivaizdu, kad sąlygos stadione pasikeitė kardinaliai. 

Rekonstruotose Kybartų stadiono tribūnose įrengti kokybiški ir higienos reikalavimus atitinkantys persirengimo kambariai bei poilsio erdvės, o šalia tribūnų – viešieji tualetai. Tribūnose įrengtose patogiose sėdimose vietose sporto rungtynes galės stebėti beveik 500 žmonių. Tikimasi, kad pirmos varžybos čia bus surengtos kitais metais – prireiks šiek tiek laiko, kol suaugs neseniai pasėta stadiono veja. 

Bene labiausiai sugrįžimo į gimtąjį stadioną laukia seniausias Lietuvos futbolo klubas Kybartų „Sveikata“, kuris pastaruosius keletą metų buvo priverstas namų rungtynes žaisti Vilkaviškyje arba kituose šalies rajonuose. 

Vienas didžiausių projektų 

Į šventinę ceremoniją susirinko nemažas būrys kybartiečių ir miesto svečių. Visi jie galėjo pasivaikščioti po stadiono teritoriją, apžiūrėti rekonstruotas tribūnas, įvertinti kitus nuveiktus darbus. 

Kybartų stadiono tribūnos rekonstruotos projekto „Jaunimo sporto ir fizinio aktyvumo didinimas skatinant vietos valdžios institucijų ir bendruomenių įtraukimą pasienio regione“ lėšomis. Bendra projekto vertė siekia kiek daugiau nei 1,1 mln. Eur. Iš jų ES lėšos sudaro beveik 994 tūkst. Eur, o Vilkaviškio rajono savivaldybės biudžeto dalis – 110 tūkst. Eur. Papildomai iš Savivaldybės biudžeto tribūnų rekonstrukcijai vėliau dar buvo skirta beveik 454 tūkst. Eur. 

Darbus vykdžiusios UAB „Vilkasta“ generalinis direktorius Aloyzas Beržanskis kreipdamasis į žmones, atvykusius į šventinę ceremoniją, pasidžiaugė, kad tribūnų rekonstrukcija praėjo pakankamai sklandžiai. 

„Mums, statytojams, labai smagu, kai mūsų objektai būna gyvi ir traukia žmones. Linkiu, kad tribūnose niekada netrūktų sporto sirgalių“, – kalbėjo Aloyzas Beržanskis. 

Jis rajono merui Algirdui Neiberkai įteikė simbolinį raktą, kuriuo palinkėjo atrakinti ne tik stadiono vartus, tribūnų duris, bet ir sirgalių širdis. Pats rajono vadovas, savo ruožtu, tvirtino, kad Kybartų stadiono renovacija – vienas iš didžiausių savivaldybėje įgyvendintų projektų, kuriam reikėjo skirti daug laiko ir jėgų. 

Sveikinimo žodį susirinkusiesiems taręs Seimo narys Algirdas Butkevičius prisiminė, kad anksčiau atvykus į futbolo rungtynes neretai tekdavo ieškoti sveikos kėdės, ant kurios būtų galima prisėsti. Jis pasidžiaugė, kad daugiau to daryti neteks. 

Būtent Seimo narys kartu su rajono meru A. Neiberka bei UAB „Vilkasta“ generaliniu direktoriumi A. Beržanskiu ir perkirpo simbolinę tribūnų atidarymo juostelę. Naują statinį pašventino Kybartų Eucharistinio Išganytojo parapijos klebonas kunigas Jonas Cikana. 

Pasirašė ketinimų protokolą 

Įgyvendinant minėtą projektą buvo rekonstruotos ne vien Kybartų stadiono tribūnos. Nemažai veiklų projekto metu buvo skirta skatinti mokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą. Apie jas šventės metu papasakojo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos projekto vadovė Vitalija Venckuvienė. 

Renginio pabaigoje įvyko dar viena svarbi ceremonija – buvo pasirašytas ketinimų protokolas, kuriuo šalys įsipareigojo rekonstruotame stadione įgyvendinti bendrus projektus, organizuoti stovyklas, įvairias varžybas ir kitokio pobūdžio sporto renginius. Ketinimų protokolą pasirašė rajono Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, sporto mokyklos direktorius Jonas Jurkynas, futbolo klubo „Sveikata“ prezidentas Nerijus Demenius, Vilkaviškio visuomenės sveikatos biuro specialistė Aušra Šukaitienė, Kazlų Rūdos sporto centro direktorė Sandra Kilikevičienė, Kalvarijos sporto centro direktoriaus pavaduotojas Modestas Rusevičius bei Druskininkų sporto centro direktorius Gintaras Grigas. 

Šventinę ceremoniją vedęs kybartietis Mindaugas Bučinskas išreiškė viltį, kad šis dokumentas nebus tik formalus, o juo besivadovausiančios pusės drauge įgyvendins daugybę šaunių sumanymų. 

Po oficialiosios dalies susirinkusiųjų laukė neeilinis susitikimas. Į Kybartus atvyko neseniai Atlanto vandenyną vienviete irkline valtimi perplaukęs keliautojas Aurimas Valujavičius. Apie pokalbius su juo skaitykite viename iš artimiausių „Santakos“ laikraščio numerių.

Andrius GRYGELAITIS

Autoriaus nuotr. Simbolinę tribūnų atidarymo juostelę perkirpo (iš kairės) Seimo narys Algirdas Butkevičius, rajono meras Algirdas Neiberka ir UAB „Vilkasta“ generalinis direktorius Aloyzas Beržanskis.

Publikuota: „Santaka”, 2023-07-07.

lt_LTLietuvių kalba