Mokslininkų premijos vėl pradžiugino gimnazistus

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija mokslo metus užbaigė taip, kaip įstaigai ir būdinga – pagerbdama bei apdovanodama pačius geriausius savo mokinius.

Geriausi per penkmetį 

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai mokslo metų pabaigos laukia ne vien dėl prasidedančių atostogų. Ne mažiau juos vilioja ir tradiciniai apdovanojimai, kurių metu geriausiems įstaigos ugdytiniams įteikiamos padėkos, dovanos ir net piniginės premijos. Vargu, ar visoje šalyje yra daug mokyklų, kurių mokiniai už savo pasiekimus būtų skatinami piniginiais prizais, tad Kybartų gimnazija šiuo atveju yra išties išskirtinė. 

Šiais metais įstaiga tikrai turi kuo džiaugtis. Kaip sakė gimnazijos vadovas Saulius Spangevičius, mokinių rezultatai yra geriausi per pastaruosius penkerius metus. Įvairiuose rajoniniuose konkursuose ir olimpiadose Kybartų gimnazistai šiemet pelnė net 62 prizines vietas. Regione iškovotos 3 prizinės vietos, o respublikoje – 17. Dar du mokiniai tapo tarptautinių konkursų laureatais. 

„Šias prizines vietas laimėjo 52 gimnazijos mokiniai. Tai – 27 proc. visų įstaigos ugdytinių. Juos ruošė 18 pedagogų. Dar nemaža dalis moksleivių įvairiuose konkursuose dalyvavo, tačiau iki prizinių vietų jiems šiek tiek pritrūko. Šie metai gimnazijai yra išties derlingi“, – džiaugėsi S. Spangevičius. 

Geriausiai ką tik pasibaigusiais mokslo metais sekėsi Titui Krašauskui, kuris įvairiuose konkursuose bei olimpiadose pelnė net 7 prizines vietas. Vos vienu laimėjimu nuo jo atsiliko Kamilė Vasiliauskaitė bei Greta Velavičiūtė. 

Apdovanoti geriausieji 

Jaukioje ir šiltoje geriausių gimnazistų pagerbimo šventėje, kurią vedė lietuvių kalbos mokytojas Mindaugas Bučinskas, netrūko sveikinimo žodžių, muzikinių pasirodymų, nostalgiškų prisiminimų. Susirinkusiesiems pasirodymus surengė gimnazijos merginų vokalinė grupė „Vivo“ (vad. Vilija Gaurienė), pučiamųjų instrumentų orkestro „Kybartai“ choreografinės grupės „Liepa“ šokėjos (vad. Greta Ziegoraitienė), gimnazistės Urtė Savickaitė bei Gabrielė Kuliešiūtė. Visų nuostabai, pastaroji atlikėja vieną iš kūrinių sudainavo kartu su renginio vedėju M. Bučinsku. Šis pasirodymas sulaukė daugybės aplodismentų. 

Šventės metu buvo apdovanoti tie, kurie geriausiai mokėsi, lankė pamokas, konkursuose iškovojo prizines vietas ar kitais būdais garsino gimnazijos vardą. Nepamiršti liko ir pedagogai, kuriems taip pat skirtos direktoriaus padėkos. 

Tradiciškai buvo išrinkta ir Metų klasė bei Metų mokinys. Geriausiais šiemet pripažinti II A klasės atstovai, o geriausio mokinio rinkimuose triumfavo trečiokė Kamilė Vasiliauskaitė. Praėjusiais metais šis titulas buvo skirtas T. Krašauskui. 

Dvyliktąjį kartą 

Gimnazijos mokslo metų pabaigos šventė neįsivaizduojama be Pasaulio kybartiečių draugijos (PKD) mokslininkų fondo paskatinamųjų dovanų. Šiemet jos buvo įteiktos jau dvyliktąjį kartą. 

Anksčiau PKD mokinius apdovanodavo tik už akademinius pasiekimus, tačiau prieš trejetą metų pradėta teikti premija už nuopelnus meno bei kultūros srityse, o pernai apdovanotųjų sąrašas dar labiau pasipildė, mat įsteigta sporto premija. 

Šiais metais už aukštus pasiekimus dalykinėse olimpiadose bei konkursuose piniginės premijos skirtos Titui Krašauskui, Gretai Velavičiūtei, Kamilei Vasiliauskaitei, Rapolui Kukei, Pauliui Braziui bei Gustei Maciulevič. Paskatinamosios premijos atiteko Matui Kartavičiui bei dviem Kybartų „Saulės“ progimnazijos mokiniams – Doviui Dragūnaičiui bei Justei Gražulytei. Visiems šiems mokiniams skirtus piniginius prizus įsteigė iš Kybartų kilę mokslininkai Romas Baronas, Nijolė Drazdienė, Ramutis Drazdys, Rūta Girdzijauskienė, Vytautas Iešmantavičius, Mindaugas Jurkynas, Arūnas Mickevičius, Zita Sabaliauskienė, Vytautas Šlapkauskas, Ramūnas Valiokas, Alina Vaškelytė bei Juozas Vyšniauskas. 

Menininkų premijos, kurias įsteigė Rūta Girdzijauskienė, Nijolė Sinkevičiūtė-Kriūnienė, Žydrė Sinkevičiūtė bei Violeta Mickevičiūtė, įteiktos Mantei Kijauskaitei, Gabrielei Kuliešiūtei bei Viltei Rimšaitei. 

Sportininkams skirti prizai atiteko Arnui Bikauskui, Auksei Eidukaitytei, Gustui Aušiūraičiui ir Viktorui Vekeriotui. Juos skyrė Artūras Gudelis ir Naglis Miknevičius. 

Iš viso šiemet gimnazijos ir progimnazijos atstovams buvo išdalinta 1 350 eurų. 

Premijas įteikę prof. dr. Romas Baronas bei doc. dr. Alina Vaškelytė dėkojo mokiniams už Kybartų vardo garsinimą bei linkėjo niekada nepamiršti savo šaknų. Gimnazistus taip pat sveikino gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Janulaitytė, „Saulės“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Leonavičienė, PKD narys Leonas Narbutis bei prof. dr. Vytautas Šlapkauskas.

Andrius GRYGELAITIS

Autoriaus nuotr. Piniginės Pasaulio kybartiečių draugijos mokslininkų fondo dovanos buvo įteiktos už pasiekimus mokslo, meno bei sporto srityse.

Publikuota: „Santaka”, 2023-07-07.

lt_LTLietuvių kalba