Futbolininkai su stadionu atsisveikino įgyvendinę tikslus

Sveikatos“ klubas baigė šio sezono pasirodymą antrojoje Lietuvos futbolo lygoje.

Sunku konkuruoti 

Dar prieš sezoną futbolo klubo „Sveikata“ prezidentas Nerijus Demenius neslėpė, kad pagrindinis ekipos tikslas – patekti tarp dešimties stipriausių turnyro komandų. Pernai kybartiečiai šioje lygoje iškovojo bronzos medalius, tačiau šiais metais tikėtis tokio paties pasiekimo buvo sunku. Pagrindinė to priežastis – pasikeitusi varžybų sistema ir išaugęs čempionato lygis. 

„Pirmas penkias pozicijas užėmusios komandos šiemet ketino dalyvauti pirmojoje šalies lygoje, tačiau joms nebuvo suteiktos reikiamos licencijos. Konkuruoti su šiomis komandomis buvo praktiškai neįmanoma. Maždaug pusė mūsų lygos komandų – dukterinės stipresnių klubų ekipos. Daugelis konkurentų savo sudėtyse turėjo itin pajėgių žaidėjų iš užsienio. Mes, savo ruožtu, daug metų stengiamės verstis su vietiniais žaidėjais. „Sveikatos“ pagrindą sudaro kybartiečiai bei vilkaviškiečiai. Su savais daug smagiau laimėti, o ir pralaimėti ne taip skaudu“, – sakė N. Demenius. 

Šį sezoną 20 ekipų turnyrinėje lentelėje „Sveikata“, iškovojusi 13 pergalių, patyrusi 12 pralaimėjimų ir 3 susitikimus sužaidusi lygiosiomis, užėmė aukštą 8 vietą. Per sezoną komanda įmušė 63 įvarčius, o rezultatyviausiai mūsiškių gretose žaidė Artūras Pečiulis. Jo sąskaitoje – net 24 tikslūs smūgiai. 

Banguotas sezonas 

Šis sezonas kybartiečiams klostėsi permainingai. Čempionatą pradėję gana užtikrintai, mūsiškiai kurį laiką rikiavosi aukščiausiose turnyro lentelės pozicijose, tačiau tuomet ekipos žaidėjus ėmė kamuoti traumos, kai kurie iš jų negalėjo rungtyniauti dėl gautų kortelių, o galiausiai reikalus komplikuoti ėmė į komandą įsisukęs COVID-19 virusas. 

„Apmaudu, kad pralaimėjome kelerias rungtynes, kuriose buvome visa galva pranašesni už varžovus. Pavyzdžiui, mums jau kelerius metus vis nesiseka žaisti su Utenos futbolininkais. Atrodo, jog užtikrintai kontroliuojame rungtynių tempą, bet namo nuolat grįžtame nuleistomis galvomis. Tokie pralaimėjimai būna labai nemalonūs. Kartais pritrūkdavo paprasčiausios sėkmės. Pavyzdžiui, vienose rungtynėse trys mūsų vartininkai negalėjo žaisti dėl susižeidimų, o tas, kuris išbėgo į aikštę, buvo ką tik grįžęs po traumos“, – pasakojo N. Demenius. 

Pasak jo, ekipos lyderiai ne pirmus metus išliko tie patys: A. Pečiulis, Rokas Gudelis, Tomas Krakauskas ir kt. Šiemet itin trūko nemažą sezono dalį dėl traumos praleidusio gynėjo Manto Kereišos. 

Nenorėjo žaisti 

Kybartų „Sveikatos“ vardas šiais metais skambėjo ne vien antrojoje šalies futbolo lygoje. Dukterinė kybartiečių komanda rungtyniavo ir bendroje Kauno bei Marijampolės apskričių futbolo federacijų lygoje, kurioje tarp 9 komandų užėmė 5 vietą. Tiesa, iki medalių mūsiškiams pritrūko vos kelių taškų. Greičiausiai ekipa būtų užėmusi trečiąją vietą, jei ne anuliuota pergalė prieš vieną iš Kauno komandų. 

Po rungtynių, kurias „Sveikata“ laimėjo, kauniečiai pateikė protestą, kad mūsų komandoje žaidė per daug pagrindinės ekipos futbolininkų. Neturėdami kito pasirinkimo varžybų organizatoriai kybartiečiams įrašė techninį pralaimėjimą ir atėmė tris iškovotus taškus. 

„Negalime pykti dėl šios situacijos, nes iš tikrųjų pažeidėme nuostatus. Tiesa, organizatorius apie tai buvome įspėję. Iš tikrųjų neketinome dalyvauti šiose pirmenybėse, tačiau futbolo federacijos atstovai labai to prašė, nes jiems trūko komandų. Netgi sutiko padaryti tam tikrų nuolaidų. Galiausiai pasitarę su rėmėjais nutarėme priimti šį iššūkį. Visgi perspėjome organizatorius, kad gali taip nutikti, jog dėl traumų ar kitų priežasčių būsime priversti leisti žaisti daugiau pagrindinės ekipos sportininkų, nei leidžiama nuostatuose. Federacija tam neprieštaravo“, – pasakojo N. Demenius. 

Nepaisant visko, Nerijus Demenius pasidžiaugė, kad „Sveikatos“ dubleriai visgi ryžosi dalyvauti Kauno bei Marijampolės apskričių futbolo federacijų lygoje. Anot ekipos vadovo, šios pirmenybės padėjo atsiskleisti kai kuriems jauniems sportininkams. Bene geriausiai savo šansu pasinaudojo Evaldas Rašimas. Jis sezono pabaigoje jau nuolat kovėsi už pagrindinę komandą antrojoje šalies futbolo lygoje. 

Persikėlė kitur 

Šį sezoną „Sveikatą“ tradiciškai palaikė gausus sirgalių būrys. Komandos nariai aistruolių užnugarį jausdavo net išvykos rungtynėse, o į namų stadioną visuomet susirinkdavo bent 100–150 žiūrovų. Visgi tai buvo paskutinis sezonas, kai kybartiečiai rungtynes stebėjo iš senos tribūnos. Jau netrukus ji bus nugriauta, o toje vietoje iškils nauja, moderni, talpinanti 500 žiūrovų. Tikimasi visus darbus užbaigti iki kitų metų rudens. 

Kybartų stadiono tribūnos nugriovimo ir naujos statybos darbams skirta 1 mln. 117 tūkst. eurų. Dar 800 tūkst. eurų numatyti neseniai pristatytame 2022 metų valstybės biudžeto projekte. Už šias lėšas turėtų būti tvarkoma likusi stadiono dalis. Tiesa, šiuos pinigus gruodžio viduryje dar turės patvirtinti Vyriausybės atstovai. N. Demenius pasidžiaugė Savivaldybės ir Seimo nario Algirdo Butkevičiaus pastangomis, siekiant pritraukti reikiamą finansavimą. 

Po senąja tribūna buvo įkurta ne tik žaidėjų persirengimo patalpos, bet ir klubo administracijos būstinė, trofėjų kambarys. Šiuo metu visa tai persikėlė į vieną iš centrinės Kybartų J. Basanavičiaus gatvės pastatų. 

Nusipelnė geresnių sąlygų 

Kai pasirodė informacija, jog Vyriausybė numatė skirti 800 tūkst. eurų stadiono rekonstrukcijos darbams, kai kas ėmė piktintis, jog geriau šiuos pinigus būtų skirti Kybartų geležinkelio pervažai arba J. Basanavičiaus g. 38 esančiam pavojingos būklės namui tvarkyti. Vis tik N. Demenius negalėjo to suprasti. 

„Tai visiškai nesusiję dalykai. Pervaža – Lietuvos geležinkelių prerogatyva, o minėtas pastatas įtrauktas į Kultūros paveldo departamento sąrašus. Mes su Audriumi Paškevičiumi jau prieš septynerius metus pradėjome eiti kryžiaus žygius dėl Kybartų stadiono renovacijos. Sunku suskaičiuoti, kiek per tą laiką įvyko susitikimų su federacijos, valdžios atstovais, potencialiais rėmėjais. Ne kartą ir viltį buvome praradę, ir vėl ją atgavę. Federacija jau daug metų mums išimties tvarka suteikia licenciją žaisti antrojoje šalies futbolo lygoje. Esame padarę didelį įdirbį, tad pasvarstymai, jog Kybartams nereikia naujo stadiono, išties skaudina. Jei atvirai, žaisti ir priimti varžovus sename stadione buvo labai nejauku. Seniausias Lietuvos futbolo klubas tikrai nusipelnė geresnių sąlygų! Juk „Sveikata“ garsina ne tik Kybartų, bet ir viso rajono vardą“, – pabrėžė pašnekovas. 

N. Demenius tikisi, kad kitą sezoną jo vadovaujamas klubas išlaikys dabartinį žaidėjų branduolį bei galbūt pasipildys keliais pajėgiais sportininkais. Ir toliau bus stengiamasi į komandos sudėtį integruoti jaunus žaidėjus. O jų klubui tikrai netrūksta – vien po „Sveikatos“ vėliava treniruotes lanko daugiau nei 120 vaikų. 

Kol vyks naujos tribūnos statybos bei aikštės tvarkymo darbai, ekipa namų rungtynes planuoja žaisti Vilkaviškio miesto stadione. 

Nuotr. Po sužaistų paskutinių šio sezono rungtynių futbolo klubo „Sveikata“ bendruomenė įsiamžino prie griauti paruoštos stadiono tribūnos.

Andrius GRYGELAITIS

Publikuota: „Santaka”, 2021-11-12.

lt_LTLietuvių kalba