Geriausias Marijampolės regione – projektas Kybartuose

Ketvirtadienį įvyko geriausių Vidaus reikalų ministerijos (VRM) finansuojamų regioninės plėtros projektų 2014–2020 m. apdovanojimo ceremonija. Per ją buvo įvardyti geriausi Lietuvos regionų projektai. Geriausias Marijampolės regiono projektas yra įgyvendinamas Kybartuose.
Geriausi Lietuvos regionų projektai buvo išrinkti per kampaniją „Regionų magnetai“. Jai vykstant šalies regionuose buvo pristatomi 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) finansine perspektyva finansuoti infrastruktūros projektai. Sykiu tai buvo būdas gyventojus supažindinti su ES galimybėmis bei regionų plėtra.
 

Geriausiu Marijampolės regiono projektu buvo pripažintas „Visuomeninės paskirties pastato ir viešųjų erdvių sutvarkymo Kybartuose projektas“. Jis pelnė net du apdovanojimus: Ekspertų balso ir Piliečių balso nominacijas. 

Vilkaviškio rajono savivaldybė, kuri įgyvendina šį projektą, buvo apdovanota vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės padėkos raštu už aktyvų bendradarbiavimą ir reikšmingą indėlį į regioninę plėtrą 2014–2020 m. sėkmingai įgyvendinant Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos finansuojamus infrastruktūros projektus. 

Primename, kas Kybartuose bus daroma, kas jau padaryta vykdant laurus pelniusį projektą. Numatyta atnaujinti vietos bendruomenei ir Kybartų miesto svečiams skirtas viešąsias erdves. Vištyčio gatvėje planuojama įrengti jaunimo parką su krepšinio, augintinių vedžiojimo aikštelėmis, BMX dviračių, riedučių ir riedlenčių parku, treniruokliais, atnaujinti ir naujai įrengti takų dangas, įrengti suoliukus, šiukšliadėžes, pavėsinę, taip pat įrengti teritorijos apšvietimą. Suplanuota Darvino gatvėje įrengti naują automobilių stovėjimo aikštelę su apšvietimu, rekonstruoti Tarybų ir Eitkūnų gatvių atkarpas. Pagal šį projektą J. Basanavičiaus gatvėje bus įrengtas viešasis tualetas su jam funkcionuoti reikalingais inžineriniais tinklais. Suremontuota dalis Kybartų kultūros centro vidaus patalpų, pritaikant jas bendruomenės poreikiams. Projektu siekiama viešųjų paslaugų plėtros, didesnio gyventojų aktyvumo ir užimtumo, smulkaus verslo kūrimosi ir plėtros. 

Tapti geriausiu Marijampolės regiono projektu pretendavo net keturi Vilkaviškio rajone jau įgyvendinti ar pradedami įgyvendinti projektai. Be jau minėtojo, kampanijoje „Regionų magnetai“ buvo balsuojama dėl „Vilkaviškio miesto sodo sutvarkymo, modernizavimo ir plėtros projekto“. Taip pat kandidatavo „Vilkaviškio miesto rekreacinės teritorijos prie Šeimenos upės sukūrimo ir plėtros projektas“ ir „Viešųjų erdvių sutvarkymo Pilviškių miestelyje projektas“. 

Renginyje buvo apdovanota dvidešimt geriausių infrastruktūros projektų, išrinktų ekspertų ir piliečių. 

Nuotr. Padėką, skirtą Vilkaviškio rajono savivaldybei, iš vidaus reikalų viceministro Tautvydo Tamulevičiaus ceremonijoje priėmė Savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė.

„Santakos“ inf.

Publikuota: „Santaka“, 2020-10-27.

lt_LTLietuvių kalba