Apleistos vaikų žaidimų aikštelės kelia pavojų

Kybartiečiams, gyvenantiems Darvino gatvės daugiabučių kvartale, nerimą kelia vaikų žaidimų aikštelės. Sulaužytos sūpuoklės, higienos normų neatitinkančios smėlio dėžės kelia pavojų mažiausiems gyventojams – jie gali ne tik užsigauti, susižeisti, bet ir parsinešti užkrečiamųjų ligų.

Sulaužytas inventorius 

Prieš daugybę metų statant daugiabučius namus buvo galvojama ir apie mažuosius jų gyventojus. Beveik prie kiekvieno daugiaaukščio namo buvo įrengtos sūpynės, čiuožyklos, smėlio dėžės, lygiagrečiai treniruokliai. Deja, šiuo metu mažamečius vaikus auginantys kybartiečiai neturi vietos, kur jų atžalos galėtų pažaisti, nes vietinės aikštelės yra apleistos ir neatnaujintos. 

„Toks jausmas, kad savo vaikus auginame gūdžiame provincijos užkampyje. Pažiūrėkite į mūsų aikštelę. Likę tik sūpynių rėmai, sulaužyta smėlio dėžė. Daug metų aikštelės niekas netvarko, o joje nesaugu. Norime, kad vaikai mažiau sėdėtų prie kompiuterio, daugiau žaistų lauke, tačiau ką jiems ten veikti, kai žaidimų aikštelės išdraskytos ir nesaugios?“ – piktinosi žurnalistams paskambinusi moteris. 

Apsilankę Kybartuose pastebėjome, kad su redakcija susisiekusi gyventoja buvo teisi. Sulaužytas inventorius bado akis, kabančios sūpynės tikrai kelia pavojų. Nuo jų nenuimtos aštrios nuolaužos, išsikišusios vinys, smėlio dėžės neatitinka keliamų saugos ir higienos reikalavimų. 

Prisidėtų finansiškai 

Kybartietė nuogąstavo, kad iki nelaimės tik vienas žingsnis. 

„Neseniai kaimynų berniukas susiplėšė kelnes, o kas bus, jeigu kitą kartą vinimi persirėš koją? Mes negalime kiekvieną kartą eiti kartu į lauką ir stebėti, kaip vaikai žaidžia. Ar vietinės valdžios atstovai nemato, kad sovietmečiu įrengtos aikštelės kelia pavojų?“ – piktinosi moteris. 

Pašnekovė teigė, kad dėl vaikų gerovės atnaujinant aikštelę namo gyventojai sutiktų prisidėti finansiškai. „Suprantame, kad nieko amžino nėra ir kaskart reikia atsinaujinti. Nejaugi seniūnijoje nėra kelių lentų ir smėlio maišų?“ – teiravosi problemą iškėlusi kybartietė. 

Žadėjo sutvarkyti 

Situaciją paprašėme pakomentuoti Kybartų seniūno Romo Šunoko. 

„Gaila, kad žmonės iš karto kreipiasi į žiniasklaidą, o ne į mus. Reaguojame į gyventojų bėdas ir stengiamės padėti. Žinome, kad smėlio dėžės neatitinka keliamų reikalavimų, planuojame jas pašalinti. Į sulaužytas sūpynes nebuvau atkreipęs dėmesio. Tuoj pat nusiųsiu žmogų, jog apžiūrėtų“, – kalbėjo R. Šunokas. 

Seniūnas minėjo, kad vaikų žaidimų aikštelėms keliami ypač aukšti reikalavimai ir pavasarį bus sprendžiama, kaip jas atnaujinti, nes vykdant „Visuomeninės paskirties pastato ir viešųjų erdvių sutvarkymo Kybartuose projektą“ lėšų naujoms vaikų žaidimų aikštelėms nenumatyta.

Toma BIRŠTONĖ

Autorės nuotr. Prie Darvino gatvės 34-o daugiabučio esančios sūpynės ir smėlio dėžė – tikrai prastos būklės.

Publikuota: „Santaka”, 2020-10-30.

lt_LTLietuvių kalba