Gimnazijoje paminėta Pasaulinė Žemės diena

1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Ta proga yra organizuojami įvairūs renginiai, inkilų kėlimo, parkų tvarkymo akcijos ir pan. Tai skatina kiekvieną bendruomenės narį prisidėti prie švarios aplinkos saugojimo, atkreipti dėmesį į klimato atšilimo keliamas problemas.

Įkvėpta šių gražių idėjų Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos bendruomenė taip pat paminėjo Pasaulinę Žemės dieną. Mokytojai vedė temines pamokas, mokyklos koridorius papuošė stendai, gimnazijos beržyne Kybartų seniūnija ir Kybartų pataisos namai organizavo inkilų kėlimo akciją. Joje dalyvavo Kybartų seniūnas Romas Šunokas, Kybartų pataisos namų direktorius Virginijus Adomaitis, gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius bei nemaža dalis mokytojų ir mokinių.

Tą pačią dieną mokyklos radijo ryšiu buvo transliuojamas pranešimas, kuriuo visi buvo raginami atkreipti dėmesį į Žemę, susimąstyti apie planetos dabartį ir ateitį.

Žemės tema nagrinėjama ne tik per geografijos ar fizikos pamokas – ji gali būti puikiai integruojama į kitas disciplinas. Tai įrodė mūsų mokyklos pedagogai savo dėstomų dalykų pamokose. Bene originaliausias pamokas vedė lietuvių kalbos mokytoja R. Gutkovienė, ekonomikos ir informatikos mokanti I. Paulikaitienė, rusų kalbos mokytoja Z. Jasaitienė, istorijos mokytojai G. ir J. Jurkynai bei matematikai S. ir A. Spangevičiai.

Akcijos metu išsiskyrė Ic gimnazijos klasės mokiniai. Jie rašė iliustruotą Žemės laišką joje gyvenantiems žmonėms, gvildendami pačias įvairiausias temas: gamtosaugą, atliekų rūšiavimą, miškų naikinimą, oro taršą.

Kad mokinių pastangos integruotų pamokų metu nebuvo betikslės, galima įsitikinti įžengus į gimnazijos pirmąjį aukštą. Jame eksponuojami visi Žemės dienai skirti darbai: plakatai, stendai, kūrybinės užduotys ir iliustracijos. Jais gali pasigrožėti visa mokyklos bendruomenė ir svečiai.

Visa tai, kas sukurta mokinių rankomis ir prie ko prisiliesta jų širdimis, tik dar kartą patvirtina, kad nesame abejingi savo planetai Žemei.

Pasaulinės Žemės dienos rengėjai, gamtos ir socialinių mokslų mokytojos R. Lazdauskienė, V. Maknavičiūtė, R. Šukaitytė, gimnazijos svečiai suteikė daug vilties, kad ne tik paukšteliams bus mieliau gyventi mūsų krašte, bet ir žmonės pagaliau pajus atbundančio pavasario dvasią.

Aušra ŽIŪKIENĖ
Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Publikuota: „Santaka”, 2013 m. Kovo 28 d. Ketvirtadienis.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba