Į Molyno tvenkinį paleista per šimtą įvairių jaunų žuvų

Į Daugėlaičių kaime esantį vandens telkinį paleista 114 jaunų žuvų. Prie pat Kybartų esančiam Molyno tvenkiniui įžuvinti Vilkaviškio rajono savivaldybė skyrė tūkstantį eurų.

Kybartų bendruomenės narys ir feisbuko grupės „Kybartų Molynas“ administratorius Viktoras Šinkariovas savanoriškai rūpinasi tvenkinio priežiūra. Vyriškis organizuoja aplinkos tvarkymo talkas, inicijuoja įžuvinimą. 

„Į tvenkinį įleidome 30 eršketų, 50 amūrų, 34 karpius. Tvenkinyje dominuoja lydekos ir ešeriai, todėl įžuvinti įsigijome didesnių žuvų, kad plėšrūnės naujokių neišgaudytų“, – pasakojo V. Šinkariovas. 

Molynui įžuvinti V. Šinkariovas jau antrą kartą pasirinko įmonę „Ingridos žuvys“. Šį kartą jos savininkė kybartiečiams pasiūlė ne tik didesnių žuvų, bet ir išskirtinį eršketą albinosą. „Jis yra geltonos spalvos. Žuvų albinosių būna įvairių, todėl labai džiaugiamės, kad viena jų plaukios ir mūsų Molyne“, – kalbėjo aktyvus bendruomenės narys. 

Viktoras sakė, kad finansinę pagalbą iš Savivaldybės gavo dar rudenį, tačiau darbai buvo atidėti pavasariui, nes iki žiemos naujosios gyventojos galėjo nespėti prisitaikyti tvenkinyje. 

Stebėti įleidžiamų žuvų prie Molyno susirinko nemenkas būrys kybartiečių. „Noriu paprašyti žmonių sąmoningumo: ne išgaudyti, o saugoti žuvis. Juk sužvejojus galima ir paleisti“, – kalbėjo V. Šinkariovas. 

Vis dėlto neilgai trukus vyriškis socialiniame tinkle su apmaudu piktinosi, kad jau kitą dieną po įžuvinimo Molyne buvo užmestos meškerės: „Vieną dieną įleidžiame, o kitą jau žvejojame, tad ar verta stengtis?“ 

Žmonių sąmoningumo trūksta ir rūpinantis tvenkinio aplinka: mėtosi šiukšlės, padangos, o kažkas dar ir nereikalingas lovas paliko. Sutvarkyti Molyno prieigas gegužės 7 d. V. Šinkariovas kviečia talką. 

Jis pasidalijo planais tvenkinyje suorganizuoti žvejų varžybas, per kurias būtų gaudomos ir atgal paleidžiamos plėšriosios žuvys. Šiai idėjai įgyvendinti vyras viliasi rasti rėmėjų. Per varžybas surinktas lėšas V. Šinkariovas planuoja skirti dar kartą įžuvinti pustrečio hektaro dydžio Molyną. 

Simona SIMANAVIČIENĖ

Publikuota: „Santaka”, 2022-04-29.

lt_LTLietuvių kalba