Jau greitai miestai ir kaimeliai sužibs šventinėmis šviesomis. Kalėdos ir adventas – laikas ne tik puošti egles, bet ir dalytis gerumu.

Pietūs senjorams 

Visą gruodžio mėnesį, kiekvieną ketvirtadienį, Kybartuose veikianti Irenos Abraitienės kavinė „Rūta“ kviečia senjorus pasimėgauti skaniais pietumis vos už vieną eurą. Pasinaudoję šiuo pasiūlymu 14–16 val. kavinės svečiai galės pasistiprinti karštutėle sriuba, antruoju patiekalu bei gaiviuoju gėrimu. 

Ši šventinė akcija, kuria itin džiaugiasi bei jos laukia vyresnio amžiaus kybartiečiai ir aplinkinių vietovių gyventojai, organizuojama jau penktą kartą. 

„Norisi, kad šia galimybe pasinaudotų kiek įmanoma daugiau senjorų. Tai nėra labdara. Tiesiog kviečiame žmones dažniau išeiti iš namų, pakeisti aplinką, o atėjus – neskubėti grįžti“, – kalbėjo I. Abraitienė. 

Pirmaisiais akcijos metais lankytojų kavinė sulaukdavo nedaug. Moteris spėjo, kad senjorai varžėsi užsukti. Pernai „Rūta“ buvo lankoma jau žymiai gausiau. 

„Žmonės labai dėkojo už smagiai praleistą laiką, esame net gėlių gavę. Ateina kas po vieną, kas su draugu ar drauge, būna ir šeimų. Kalėdų laikotarpis gan jautrus, per jį norisi dalytis“, – sakė verslininkė. 

Dovanos kojines, pirštines 

Kybartų kultūros centras kviečia dalyvauti akcijoje „Neleisk sušalti“, kurios tikslas – padėti Ukrainos gynėjams. 

„Jau daug kartų įrodėte savo geranoriškumą ir paramą Ukrainos žmonėms, deja, karas tęsiasi. Daugybė Ukrainos miestų, miestelių ir gyvenviečių neturi vandens, elektros ir šildymo“, – sakė organizatoriai ir ragino žmones nebūti abejingus. 

Tad iki gruodžio 15 d. laukiami visi, kurie nori padėti Ukrainos gynėjams šiltomis kojinėmis ar pirštinėmis. Šias dovanas, kurios sušildys tiek kūnus, tiek širdis, prašoma pristatyti į Kybartų kultūros centrą. 

Vyks kalėdiniai renginiai 

Gruodžio 9 d., nuo 10 val., Kybartų kultūros centras kviečia vietinius amatininkus, kepėjus, mezgėjus, dekoratorius ir kitus auksarankius prekiauti savo pagamintais dirbiniais kalėdinėje mugėje. Ji vyks centro fojė. Būtina išankstinė registracija tel. 8 671 09231. 

Po mugės, 17.30 val., miesto parke bus įžiebta kalėdinė eglė. Jai sutviskus šventė tęsis kultūros centre. Ten 18 val. bus rodomas spektaklis „Eglė žalčių karalienė“. Tai bus jau paskutinė galimybė jį pamatyti. 

„Galbūt dar ne visi spėjote pamatyti šį muzikinį spektaklį. Kviečiame net ir tuos, kurie jį žiūrės antrą ar trečią kartą, pasiklausyti gyvo dainavimo, išvysti kelių rajono ugdymo įstaigų mokinių, jų pedagogų gražius šokius ir vaidybą“, – kalbėjo organizatoriai. 

„Santakos“ inf. 

Publikuota: „Santaka“, 2022-12-02.

lt_LTLietuvių kalba