Jaunimui – daugiau galimybių

Kybartų socialinių paslaugų centras plečia veiklą – nuo spalio pradžios įstaigoje pradėjo veikti atvira jaunimo erdvė (AJE).

Nuo 14 iki 29 metų 

Kybartuose gyvenantis jaunimas ilgą laiką neturėjo, kur susiburti ir pabūti drauge. Pasibaigus pamokoms vieni skubėdavo į būrelius, kiti į orkestro ar choro repeticijas, tačiau patalpų laisvalaikiui praleisti neturėjo. 

Nusprendę įgyvendinti savo svajonę jaunuoliai raštu kreipėsi į Vilkaviškio rajono savivaldybės administraciją su prašymu įrengti jų poreikiams pritaikytą erdvę. Į kybartiečių prašymą buvo atsižvelgta ir nuo spalio 5 d. jaunuoliai nuo 14 iki 29 metų laisvalaikį leidžia socialinių paslaugų centre, kuriame turi savo erdvę. 

Vykdant institucinės globos pertvarką tuometinių Kybartų vaikų globos namų pastate atsirado daug laisvos vietos. Antrame pastato aukšte buvo įrengta virtuvėlė, kompiuterių ir poilsio kambariai bei kitos erdvės. Atvykstantiems jauniems žmonėms suteikiama galimybė prasmingai leisti laiką ir kartu su bendraamžiais, jaunimo darbuotojais bendrauti ar spręsti kasdienybėje kylančius iššūkius.

„Jaunieji kybartiečiai patys sprendė, kurioje įstaigoje – kultūros centre ar socialinių paslaugų centre – įsikurs. Džiaugiamės, kad jie pasirinko mūsų įstaigą. Jaunuoliai neprivalo įsipareigoti čia lankytis nuolat, nustatytu laiku ar užsiimti tam tikra veikla. Jie patys sprendžia, kada atvyks ir kaip išnaudos savo laiką“, – pasakojo Kybartų socialinių paslaugų centro direktorė Laimutė Bagdanavičienė. 

Padeda specialistė 

Atviroje jaunimo erdvėje galima lankytis šiokiadieniais, nuo 11 iki 19 valandos, laisvalaikis joje leidžiamas nemokamai. Čia dirbanti specialistė Rūta Daniliauskienė atvykusiesiems pasiūlo žaisti stalo žaidimus, tenisą, pakviečia puodelio arbatos ar pokalbio. 

„Lankytojai privalo laikytis bendrų taisyklių ir tvarkos, gerbti vieni kitus, tausoti inventorių. Per ganėtinai trumpą laikotarpį kartu praleidome daug smagių akimirkų, planavome pjaustyti moliūgus, kuriais Helovino išvakarėse puošime miesto sodą, ir daug kitų veiklų“, – pasakojo R. Daniliauskienė. 

Specialistė džiaugėsi, kad AJE kasdien lankėsi vis daugiau jaunuolių, tačiau šiuo metu dėl epidemiologinės situacijos su jaunimu tenka bendrauti nuotoliniu būdu. R. Daniliauskienė sakė, kad dabar teiks individualias konsultacijas, nes kartais nuoširdus ir atviras pokalbis padeda sumažinti susikaupusią įtampą, nuramina, padeda geriau susidėlioti mintis ir rasti tinkamus atsakymus.

Toma BIRŠTONĖ

Autorės nuotr. Atviroje jaunimo erdvėje dirbanti specialistė Rūta Daniliauskienė ateinančias dvi savaites su jaunuoliais bendraus nuotoliniu būdu.

Publikuota: „Santaka”, 2020-10-30.lt_LTLietuvių kalba