Kaimo bendruomenė pradėjo teikti termomasažo paslaugas

Aktyvi Šiaudiniškių kaimo bendruomenė vis garsiau pasvajoja apie mišrių paslaugų centrą. Pirmas žingsnis jau žengtas – įsigytos penkios termomasažinės lovos.

Jaučia kartėlį 

Pastaruoju metu Šiaudiniškių kaimo bendruomenės pastatas nėra išnaudojamas produktyviai. Maždaug 500 kvadratinių metrų patalpose veikia vaikų dienos centras, tačiau nemaža dalis erdvių yra tuščios, nenaudojamos. O žiemą jas šildyti vis tiek reikia. Būtent dėl to bendruomenės nariai jau kurį laiką suko galvas, iš kokių lėšų būtų galima išlaikyti šį seną ir nerenovuotą pastatą. 

Prieš kurį laiką šiaudiniškiečiai nusprendė pasinaudoti Vietos veiklos grupės kvietimu sukurti verslą kaime. Buvo nuspręsta įsigyti penkias mobilias termomasažines lovas ir teikti sveikatinimo paslaugas. Bendra projekto vertė – daugiau nei 50 tūkst. eurų. Didžioji dalis šios sumos skirta iš VVG lėšų, o 10 tūkst. eurų prisidėjo pati bendruomenė. Tikėtasi, kad bent 5 tūkst. eurų padengs Savivaldybės taryba, tačiau toks sprendimas tarp jos narių palaiminimo nesulaukė. 

Dėl to Šiaudiniškių kaimo bendruomenės pirmininkė Irena Senkuvienė neslėpė apmaudo. 

„Mes, šiaudiniškiečiai, jau įpratome kovoti už save. Kovojome dėl mokyklos išsaugojimo, kelio asfaltavimo, dabar – dėl Savivaldybės prisidėjimo prie šio projekto. Kartais jaučiamės išties užmiršti. Pas mus yra daug jaunų šeimų, kurios, kaip ir mieste gyvenantys žmonės, nori kokybiško gyvenimo“, – sakė I. Senkuvienė. 

Nežada nuleisti rankų 

Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka pasakojo, kad Šiaudiniškių kaimo bendruomenės prašymas prisidėti prie minėto projekto buvo svarstomas net keliuose komitetuose. Visgi, anot rajono vadovo, jis palaikymo nesulaukė dėl paprasčiausios priežasties – informacijos trūkumo. 

„Įprastai, kai sprendžiami su finansais susiję reikalai, į komitetus kviečiami paraiškas pateikę asmenys. Norima, kad jie viską paaiškintų, atsakytų į rūpimus klausimus. Kiek žinau, šįkart niekas iš Šiaudiniškių kaimo bendruomenės atstovų komitetų posėdžiuose nedalyvavo, neatvyko ir į rugsėjį vykusį Tarybos posėdį, kuriame buvo balsuojama dėl finansinio prisidėjimo prie šio projekto. Manau, kad Tarybos nariai tikrai nėra nusistatę prieš. Jiems paprasčiausiai trūko aiškumo“, – svarstė A. Neiberka. 

Jis patarė šiaudiniškiečiams nenuleisti rankų ir bandyti dar kartą teikti prašymą įtraukti minėtą klausimą į vieno iš būsimų Tarybos posėdžių darbotvarkę. 

Meras sveikino Šiaudiniškių kaimo bendruomenės iniciatyvą pradėti teikti termomasažo paslaugas ir vylėsi, kad jos sulauks didelio populiarumo. 

Bendruomenės pirmininkė Irena Senkuvienė pripažino, kad išties nedalyvavo paskutiniame Tarybos posėdyje, tačiau, anot jos, komitetų posėdžiuose ji dalyvavo nuotoliniu būdu ir atsakė į visus Tarybos narių užduotus klausimus. 

Pirmininkė teigė nenuleisianti rankų ir bandysianti dar kartą kreiptis į Tarybos narius, prašydama, jog šie visgi sutiktų projektui skirti dalį lėšų. 

Sprendžia individualias problemas 

Įgyvendindama minėtą projektą Šiaudiniškių kaimo bendruomenė įsigijo ne tik 5 termomasažines lovas. Taip pat buvo sukurtas bendruomenės interneto puslapis siaudiniskiai.lt. Apsilankiusieji jame gali perskaityti bendruomenės istoriją, sužinoti apie vykdomas įvairias veiklas, taip pat turi galimybę užsiregistruoti į termomasažo seansus. Juos ves Sigita Kiverienė, sutikusi pusmetį dirbti visuomeniniais pagrindais. 

18 minučių trukmės termomasažo kaina žmonėms sieks 4 eurus, o dvigubai ilgesnis laikas – 6 eurus. Nuolaidos bus taikomos studentams, senjorams, neįgaliesiems ir moksleiviams. Yra galimybė įsigyti dovanų kuponų ar abonementinių bilietų. 

Bendruomenės namuose laukiami ne tik vietiniai, bet ir viso rajono gyventojai. Norintieji vieną lovą gali išsinuomoti ir parsivežti į namus ilgesniam laikui. 

Kaip pasakojo S. Kiverienė, termomasažinės lovos ypač naudingos tiems, kurie jaučia nugaros skausmus, turi stuburo išvaržų ar tiesiog pavargo nuo įvairių kūno skausmų. Įrenginyje įmontuotas vidinis projektorius, kuris juda išilgai stuburo. Jis atpalaiduoja raumenis aplink stuburą bei pagerina kraujo cirkuliaciją. 

„Žmonių stuburo ilgiai skiriasi, taip pat kaip ir svoris. Šios masažinės lovos skenuoja kiekvieno žmogaus stuburą ir gautą informaciją panaudoja personalizuotam terminiam masažui atlikti. Lovose įmontuoti davikliai įvertina stuburo ilgį ir kreivę, nustato kūno paspaudimo vietas – biologinius taškus. Būtent dėl to šie įrenginiai gali padėti išspręsti net įsisenėjusias žmonių sveikatos problemas“, – sakė S. Kiverienė. 

Ateities planuose – mišrių paslaugų centras 

Neseniai Šiaudiniškių kaimo bendruomenės salėje įvyko termomasažinių lovų pristatymas. Jame dalyvavo daugybė vietos gyventojų, taip pat rajono meras Algirdas Neiberka bei Seimo narys Algirdas Butkevičius. Norintieji tądien nemokamai galėjo išbandyti termomasažines lovas. Šia galimybe pasinaudojo ne vienas asmuo. 

Kaip pasakojo bendruomenės pirmininkė, naujieji įrenginiai – tik dalis tų paslaugų, kurias Šiaudiniškiuose planuojama teikti ateityje. Šiuo metu baigiamas rengti mišrių paslaugų centro techninis projektas. Jei jis bus įgyvendintas, Šiaudiniškiuose turėtų būti teikiamos apgyvendinimo paslaugos judėjimo ar psichikos negalią turintiems asmenims, taip pat krizės ištiktoms šeimoms. Vienu metu bendruomenės patalpose galės glaustis 15–17 asmenų. Nuo ateinančių metų rugpjūčio pradžios žadama pradėti teikti ir pavėžėjimo paslaugas. 

„Minčių turime įvairių. Žiūrėsime, kaip seksis jas įgyvendinti. Tikiu, kad mūsų pradėtos teikti termomasažo paslaugos sulauks populiarumo. Juk nemažai žmonių dėl įvairių sveikatinimo procedūrų iš Šiaudiniškių vyksta į Vilkaviškį ar kitus miestus. Dabar jie tą galės gauti čia pat, vietoje. Norisi, kad Šiaudiniškiai taptų nors ir nedideliu, tačiau traukos centru“, – kalbėjo I. Senkuvienė.

Andrius GRYGELAITIS

Autoriaus nuotr. Per paslaugos pristatymą Šiaudiniškiuose netrūko norinčiųjų išbandyti termomasažines lovas.

Publikuota: „Santaka”, 2022-10-14.

lt_LTLietuvių kalba