Po rudens darbų Matlaukyje – atokvėpis ir įdomi veikla

Po lietingo pavasario, karštos vasaros ir atėjus auksiniam rudeniui, darbštūs Matlaukio kaimo gyventojai, pasimeldę už mirusius artimuosius Virbalio parapijos bažnyčioje, rudens darbų pabaigą paminėjo kartu ir atsipūsdami bendruomenės namuose.

Susirinkusiųjų laukė ne tik tradicine jau tapusi rudens šventė „Kaip iš gausybės rago“, bet ir „Matlaukio virtuvės“ naujų patiekalų degustacija, bei vietinių gamintojų produkcijos pristatymas. Progos pasveikinti aktyvius bendruomenės narius bei svečius nepraleido ir Kybartų seniūnas Romas Šunokas.

Šventei jaukumo ir džiaugsmo suteikė Pajevonio moterų vokalinis ansamblis „Aušrinė“ ir Girėnų kultūros namų gitarų trio, vadovaujamas Nomedos Klimauskienės. Kybartų kultūros namų darbuotoja Andželika Micutienė kvietė ne tik mėgautis skaniais patiekalais, bet ir apžiūrėti Marijampolės TAU Dailės technologijų fakulteto studenčių“Vilnonės gėrybės“ bei Matlaukio VDC lankytojų darbų parodas.

Šventė tapo dalimi Matlaukio kaimo bendruomenės įgyvendinto projekto „Jaukūs namai – malonus bendravimas“ (projekto nr. NPKB-22-M-439). Jo tikslas ir buvo skatinti Matlaukio bei aplinkinių kaimų gyventojų, jų svečių efektyvesnį bendravimą, bendradarbiavimą, bendruomenės namuose organizuojant edukacines programas bei vykdant „Matlaukio virtuvės“ ir vietinių ūkininkų gaminamų produktų degustacijas.

Projekto veikloms vykdyti buvo teikta paraiška gauti paramą pagal veiklos sritį „Kaimo bendruomenės materialinės bazės sukūrimas ir (arba) stiprinimas“ pagal 2022 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai taisykles. Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija šio projekto įgyvendinimui skyrė 3500 eur., Vilkaviškio rajono savivaldybės prisidėjimas prie projekto 184,21 eur. ir Matlaukio kaimo bendruomenės lėšos 293,06 eur. Projekto veikloms vykdyti buvo įsigyti trys inverteriniai oro kondicionieriai ir stilinga apranga degustacijoms. Buvo suorganizuota „Matlaukio virtuvės“ naujų produktų degustacija ir vietinių ūkininkų gaminamos produkcijos pristatymas.

Išradingų ir gabių Matlaukio virtuvės šeimininkių, vadovaujamų bendruomenės pirmininkės Daivos Dubauskienės, paruoštų patiekalų iš ėrienos kvapas viliojo kuo greičiau pradėti degustaciją. Burokėlių sriuba su avienos šonkauliukais, kumpio kepsnys su ryžių makaronais ir avinžirnių troškinys su avienos kukuliukais, nepaliko abejingų. Desertui visi mėgavosi nuostabiais „Editos kepyklėlės“ šakočiais. Patiekalus pristačiusi D.Dubauskienė pateikė daug informacijos apie patiekalų paruošimą, gaminimą, taip pat pasakojo apie ekologiškų maisto produktų naudą bei sveikatą. O kur dar surengta viktorina apie produkcijos sudedamąsias dalis. Patarimai tik dar labiau papildė vietos šeimininkių žinių skrynias.

Maloniai leisti laiką, mėgautis bendravimu ir semtis žinių bendruomenės nariams iš skirtingų kaimų – Matlaukio, Kurpikų, Vaidotų – ir svečiams kur kas smagiau jaukiuose bendruomenės namuose, kurie tobulinami tik projektų dėka.

Todėl ir šventės eigoje buvo sulaukta nemažai idėjų ir pasiūlymų iš gyventojų, kokios veiklos, užsiėmimų norėtųsi labiausiai žiemos metu, kad ilgi ir tamsūs vakarai neprailgtų namuose. Patrauklesni bendruomenės namai, projekto dėka pagerinta estetinė išvaizda pritraukia vis daugiau lankytojų.

Matlaukio kaimo bendruomenė

lt_LTLietuvių kalba