Kybartuose buvo paminėta Pasieniečių diena

Pirmą kartą Kybartuose vyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės organizuotas Pasieniečių dienos minėjimas.

Paprastai Lazdijų rinktinės pasieniečiai šitą datą minėdavo ten, kur yra įsikūręs rinktinės štabas – Lazdijuose. Šiemet nuspręsta pirmą kartą šventę surengti Kybartuose. Šiame mieste veikianti pasienio užkarda priklauso Lazdijų rinktinei.

„Kybartai – pasienio miestas. Jame įsikūręs punktas – labai svarbus, kadangi jis yra tarp Rusijos ir Europos Sąjungos (ES) šalies. Kybartuose dirba patys profesionaliausi pareigūnai. Norėjome vietiniams žmonėms parodyti, kas mes esame, ką veikiame, koks sunkus ir pavojingas yra pasieniečių darbas“, – sakė VSAT Lazdijų rinktinės vadas pulkininkas Virgilijus Raugalė.

Šventę Lazdijų rinktinės pasieniečiai kartu su pučiamųjų instrumentų orkestru „Kybartai“ pradėjo eisena J. Basanavičiaus gatve. Skambant maršui pareigūnai įžygiavo į Kybartų miesto stadioną, kur jų laukė miestelėnų būrys ir keletas aukšto rango pareigūnų. Pasveikinti pasieniečių su jų profesine švente atvyko kolegos iš Kauno teritorinės muitinės, policijos pareigūnai, Lietuvos kariuomenės atstovai. Tarp svečių buvo ir rajono meras Algimantas Antanas Greimas, Kybartų seniūnas Romas Šunokas, Kybartų pataisos namų direktoriaus pavaduotojas Eduardas Reviako ir miesto Eucharistinio Išganytojo bažnyčios klebonas Vaidas Labašauskas.

Susirinkusieji pasieniečiams linkėjo sunkių treniruočių bei pratybų ir lengvo, saugaus jų kasdieninio darbo.

„Lietuva išgyvena istorinį laikotarpį. Artimiausią pusmetį mūsų šalis pirmininkaus ES, todėl į ją plūstelės milijonai žmonių. Valstybės siena – ta vieta, kur svečiai pasitinkami pirmiausiai. Pasienietis – pirmasis valstybės įgaliotas pareigūnas, sutinkantis visus atvykusiuosius. Tik nuo jo pasiaukojimo, ištvermės ir darbštumo priklauso, kokį įspūdį apie šalį susidaro svečiai“, – kalbėjo VSAT sienos kontrolės organizavimo valdybos viršininkė Vilija Plotnikovienė.

Ji kartu su Lazdijų rinktinės vadu pulkininku V. Raugale įteikė įvairaus rango apdovanojimus labiausiai pasižymėjusiems pasieniečiams. Specialias padėkas už pagalbą organizuojant šventę iš V. Raugalės rankų gavo Kybartų seniūnas R. Šunokas ir pučiamųjų instrumentų orkestro „Kybartai“ vadovas Donatas Ziegoraitis.

Šventės metu parodomąją programą atliko Lazdijų rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai. Pasitelkę kinologų dresuotus šunis jie demonstravo, kaip sulaikomi nusikaltėliai, kaip ieškoma kontrabandos ir paslėptų įvairių nusikaltimų įrankių. Susirinkusieji įsitikino, koks pavojingas kartais yra pasieniečių darbas.

Po parodomosios programos visi buvo pakviesti apžiūrėti pasieniečių darbo įrankius – šautuvus, neperšaunamas liemenes, skydus, gumines lazdas ir kt. Išalkusieji galėjo vaišintis Lazdijų rinktinės Logistikos skyriaus specialisto Liongino Fomino išvirta pasienietiška koše. Smalsuolių neišvaikė net prapliupęs lietus. Kybartiečiai noriai bendravo su pasieniečiais, klausinėjo apie įvairius profesinius dalykus. Tuo itin patenkintas buvo Lazdijų rinktinės vadas V. Raugalė, kuris džiaugėsi pavykusia švente.

Tai buvo keturioliktoji pasieniečių profesinės dienos šventė nuo Lietuvos nepriklausomybės atgavimo. Pirmą kartą Pasieniečių diena buvo įteisinta dar 1922 m. tuometinio krašto apsaugos ministro Jono Šimkaus įsakymu. Vėliau, šaliai praradus suverenitetą, ši profesinė šventė buvo užmiršta. Tik 1999 m. tuometinis vidaus reikalų ministras Stasys Šedbaras pasirašė įsakymą, kuriuo įpareigojo atkurti pasieniečių profesinę šventę ir ją kasmet minėti birželio 29 d.

 Andrius GRYGELAITIS

Autoriaus nuotr. Profesinės šventės pradžioje Lazdijų rinktinės pasieniečiai surengė iškilmingą eiseną Kybartų J. Basanavičiaus gatve.

Publikuota: „Santaka”, 2013 m. Liepos 2 d. Antradienis

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba