Labiausiai pasižymėję gimnazistai pagerbti tradicinėje šventėje

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija išsiskiria tuo, kad geriausius mokinius nuolat skatina ne tik padėkos raštais, bet ir įvairiomis dovanomis bei piniginiais prizais. Tradiciškai labiausiai per mokslo metus pasižymėję gimnazistai pagerbiami jiems skirtame renginyje.

Stipri bendruomenė 

Šiais metais šventę vedęs įstaigos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Mindaugas Bučinskas užlipęs ant scenos iš pradžių jautėsi labai nedrąsiai. Jam kalbant žodžiai strigo gerklėje, matėsi akivaizdus susijaudinimas. Viskas pasikeitė, kai vedėjas į rankas paėmė nedidelį stiklo lapą ir per jį ėmė žvelgti į susirinkusiuosius. Staiga jo žodžiai tapo tvirti, ryžtingi, drąsūs. 

Šia stilizuota įžanga M. Bučinskas tarsi norėjo parodyti, kad pastarieji mokslo metai tiek pedagogams, tiek mokiniams buvo pilni nežinomybės bei iššūkių, o nuotolinės pamokos tapo daug dažnesnės nei gyvas bendravimas. Nepaisant visko, vedėjo teigimu, sunkumai užgrūdino bei privertė tobulėti. 

Šventėje sveikinimo žodžius taręs gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius pasidžiaugė, kad neįprastomis sąlygomis mokinių rezultatai bei pasiekimai išliko gana aukšti. Pavyzdžiui, įvairiose olimpiadose ir konkursuose iškovotos net 52 prizinės vietos rajone. Galima palyginti: geriausias Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinių rezultatas buvo užfiksuotas prieš porą metų, kuomet rajone užimtos 57 prizinės vietos. 

Regioniniame etape gimnazistai šiemet iškovojo 1 prizinę vietą, o respublikiniame – 6. Įstaigos ugdytiniai puikiai pasirodė ir tarptautiniuose konkursuose – laureatais tapo net 4 mokiniai. 

„Nepaisant to, kad mokinių mažėja, rezultatai beveik nesikeičia. Tai rodo ir puikų mokytojų įdirbį. Šiemet net 12-os iš 32-jų pedagogų ruošti mokiniai tapo įvairių konkursų bei olimpiadų nugalėtojais ir prizininkais. 

Tai rodo, kad mūsų bendruomenė yra išties stipri“, – pabrėžė S. Spangevičius. 

Daugybė pagerbtųjų 

Dar prieš apdovanojant geriausius mokinius pagerbtas ilgametis įstaigos darbuotojas Mindaugas Balčiūnas. Pagal ne vienus metus besitęsiančias tradicijas, jis įrašytas į gimnazijos garbės knygą. Į ją patenka geriausi mokiniai bei mokytojai, taip pat 15 ir daugiau metų įstaigoje išdirbę asmenys. 

Labiausiai per mokslo metus pasižymėjusiems mokiniams bei juos ugdžiusiems pedagogams tradiciškai buvo įteiktos rajono Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, gimnazijos direktoriaus ir kitokios padėkos, įvairios dovanos. 

Už gerą mokymąsi ir pamokų lankymą šiemet apdovanota 18 gimnazistų, už labai gerą mokymąsi – 8 mokiniai, o už aukštus pasiekimus konkursuose bei olimpiadose – 21 mokinys. Padėkas gavo ir 10 pedagogų.

Mokslininkų premijos 

Bene laukiamiausia renginio dalis – Pasaulio kybartiečių draugijos mokslininkų fondo premijų skyrimas. Jos šiemet buvo įteiktos jau dešimtąjį kartą. 

Premijas geriausiems gimnazistams įteikęs profesorius Romas Baronas pasidžiaugė mokinių pažanga bei vylėsi, kad ateityje piniginėmis dovanomis bus galima paskatinti dar daugiau mokinių. Šiemet gimnazistams atiteko 100–160 eurų dydžio premijos. 

Pasaulio kybartiečių draugijos premijos skirtos Skaistei Vaitkevičiūtei, Gabijai Guntoriūtei, Gustui Aušiūraičiui, Deivydui Stankevičiui, Pauliui Želviui bei Gretai Velavičiūtei. Įdomu tai, kad net keturi premijos laureatai mokėsi gimnazijos 4B klasėje. Ketvirtą kartą premiją gavusi S. Vaitkevičiūtė pakartojo praėjusiais metais mokyklą baigusios Miglės Rickevičiūtės pasiekimą. Jai mokslininkų paskatinamoji premija taip pat buvo skirta 4 sykius. 

Įprastai Pasaulio kybartiečių draugijos būdavo teikiamos tik už akademinius pasiekimus, tačiau praėjusiais metais įsteigta dar viena premija už nuopelnus meno bei kultūros srityse. Šiemet ji atiteko Kamilei Kušlevičiūtei. 

Mokslininkų fondas sukurtas Vilniaus universiteto prof. dr. R. Barono iniciatyva. Be jo, savo įnašais prie fondo šiemet prisidėjo šie iš Kybartų kilę mokslo atstovai: Nijolė Drazdienė, Ramutis Drazdys, Rūta Girdzijauskienė, Vytautas Iešmantavičius, Mindaugas Jurkynas, Arūnas Mickevičius, Zita Sabaliauskienė, Vytautas Šlapkauskas, Alina Vaškelytė bei Juozas Vyšniauskas. Meno ir kultūros premijos steigėjos: prof. dr. Rūta Girdzijauskienė, kompozitorė Nijolė Sinkevičiūtė bei chorvedė Žydrė Sinkevičiūtė. 

Metų mokinio titulas 

Tradiciškai šventę vainikavo gimnazijos Metų mokinio rinkimai. Šiemet tarp pretendentų į grožio salono „Garbanė“ įsteigtą prizą buvo gimnazijos pirmokės Greta Velavičiūtė ir Urtė Pangonytė, antrokai Gustas Aušiūraitis ir Austėja Strakalaitė bei ketvirtokė Gabija Guntoriūtė. Komisijos sprendimu nominacija įteikta Gabijai. Pernai šis titulas atiteko mokyklą jau baigusiai Miglei Rickevičiūtei. 

Metų mokinio konkursas gimnazijoje organizuojamas jau dešimtmetį. Tradiciškai, pagal nuostatus, tas pats mokinys laimėti šią nominaciją gali tik vieną sykį. 

Pati G. Guntoriūtė tikino nesitikėjusi nugalėti. Mergina labai tuo džiaugėsi ir dėkojo ją įvertinusiems mokytojams. 

Renginyje skambėjo ne tik sveikinimo kalbos bei padėkos žodžiai. Susirinkusiuosius muzikiniais kūriniais nuolat džiugino gimnazijos vokalinis ansamblis bei atlikėjos Gabrielė Žemaitytė ir Gabrielė Kuliešiūtė.

Andrius GRYGELAITIS

Autoriaus nuotr. Dr. Romas Baronas (kairėje) ir gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius Pasaulio kybartiečių draugijos premijas įteikė Kamilei Kušlevičiūtei, Gretai Velavičiūtei, Gabijai Guntoriūtei, Skaistei Vaitkevičiūtei, Deivydui Stankevičiui bei Pauliui Želviui.

Metų mokinųs titulo žymenį Gabija Guntoriūtė atsiėmė iš gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Jolantos Janulaitytės rankų. Andriaus GRYGELAICIO nuotr.

Publikuota: „Santaka”, 2021-07-02.

lt_LTLietuvių kalba