Miesto turgus turi naujus savininkus

Pastaraisiais metais Kybartų gyventojai neretai reikšdavo nepasitenkinimą dėl apleistos ir netvarkomos miesto turgavietės. Situacija netrukus gali pasikeisti, mat neseniai pasikeitė turgaus savininkai.

Žada atnaujinti 

Dauguma vietinių gyventojų pripažįsta, kad kone pačiame miesto centre stovintis turgus neprisideda prie Kybartų patrauklumo. Apšiurusios prekyvietės seniai gadina miesto įvaizdį. Prieš kurį laiką turgaus teritorija buvo aptverta nepermatomais skydais, tad ir apšepusios stoginės bei stalai praeiviams dabar jau taip nekrinta į akis. 

Visai neseniai buvusi turgaus savininkė Laima Burbulienė nusprendė parduoti šį jai priklausiusį objektą. Jį perpirko kaimyninėje Kalvarijos savivaldybėje, Naujienėlės kaime, registruota įmonė „Ievugnis“. Jos savininkė Inga Pakarskienė atskleidė, kad Kybartų turgų mato kaip puikią galimybę investuoti. Norima ne tik atnaujinti prekyvietes, bet ir šalimais įrengti automobilių savitarnos plovyklą. Verta paminėti, kad ši įmonė jau valdo vieną tokio tipo plovyklą, esančią šalia Vilkaviškio ligoninės, Nepriklausomybės gatvėje. 

„Pamatę skelbimą, kad parduodama Kybartų turgavietė, iš karto susidomėjome galimybe ją įsigyti. Derybų metu šiek tiek net pakilo pradinė kaina, tačiau trauktis tikrai neketinome. Supratome, kad Kybartuose nėra automobilių savitarnos plovyklos, tad nusprendėme šalia turgaus ją įrengti. Jeigu viskas vyks pagal planą, plovyklą atidaryti ketiname jau šį rugsėjį“, – sakė I. Pakarskienė. 

Ji teigė, kad turgaus likimo valiai taip pat nepaliks. Moteris pažadėjo investuoti ir į jo atnaujinimą, nepaisant to, kad tai, anot verslininkės, greičiausiai niekada neatsipirks. 

„Kalbėjome su vietos gyventojais ir supratome, kad turgus jiems išties labai reikalingas. Norisi, kad žmonės būtų patenkinti. Tikimės, kad tie patys asmenys, kurie lankys turgų, naudosis ir plovyklos paslaugomis“, – vylėsi I. Pakarskienė. 

Sumanymo nepalaiko 

Kybartų seniūnas Romas Šunokas pripažino, kad miesto turgavietę būtina atnaujinti. Nors ją lankančių ir čia prekiaujančių žmonių pastaraisiais metais sumažėjo, tačiau ši vieta vis tiek išlieka svarbi ir reikalinga. Anot seniūno, daliai kybartiečių prekyba turguje yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. 

Seniūnijos vadovas džiugiai sutiko žinią, kad turgų ketinama atnaujinti, tačiau planus šalia jo pastatyti automobilių savitarnos plovyklą R. Šunokas vertino skeptiškai. Jo nuomone, tokiam objektui vieta miesto centre nėra pati tinkamiausia. 

„Padarėme šalia gražią aikštelę, kuria vaikščios žmonės, prie pat stovi bažnyčia… O dabar čia taškysis putos, bėgs nešvarus vanduo! Neatrodo, kad plovykla derėtų tokioje erdvėje“, – mintimis dalijosi seniūnas. 

Jis taip pat atskleidė, kad Kybartuose planuojama atidaryti ir dar vieną automobilių savitarnos plovyklą. 

Jos statybai šalia prekybos centro „Norfa“, buvusios dujų kolonėlės vietoje, suteiktas leidimas. R. Šunoko nuomone, ši teritorija tokiam objektui – daug tinkamesnė.

Andrius GRYGELAITIS

Autoriaus nuotr. Apleistą turgavietę ketinama sutvarkyti, o šalia jos norima įrengti automobilių plovyklą.

Publikuota: „Santaka”, 2021-07-02.

lt_LTLietuvių kalba