Metus užbaigė gerais darbais

Atėjusios šventės šįmet daugiau ar mažiau buvo dosnios visoms paramos reikalingoms įstaigoms. Staigmenos sulaukė šiaip jau labdara per daug nelepinama Kybartų „Rasos“ specialioji mokykla.

– Esame dėkingi Kybartų sporto klubui „Sveikata“ už paliktą po eglute dovanų maišą vaikučiams, taip pat – nuolatiniam mūsų rėmėjui premjerui Algirdui Butkevičiui, – sakė įstaigos direktorė Lilija Žilinskienė. – Ypač mus nustebino jauni žmonės iš Vilkaviškio, tik ką sukūrę savo verslą ir darbą pradėję nuo labdaros. Jauni vyrukai ne tik pervedė pinigų mūsų įstaigai, bet ir pasiryžo patys savo lėšomis suremontuoti vieną klasę. Šiems jaunuoliams esame be galo dėkingi. Tokios labdaros iki šiol mums niekas dar nebuvo siūlęs.

Už tai, kad po švenčių galės grįžti į suremontuotą klasę, neįgalūs „Rasos“ specialiosios mokyklos vaikučiai dėkingi dviem palyginti jaunoms mažosioms bendrijoms: vos 10 mėnesių gyvuojančiai įmonei „Grupinis pirkimas“ ir „Agrotechnikai“, kuriai neseniai sukako du mėnesiai.

– Nieko ypatingo nepadarėme, tik pagalvojome, kad metų pabaigoje reikėtų atlikti kokį nors prasmingą darbą. Aplankėme keletą įstaigų ir nusprendėme, jog labiausiai pagalbos reikia Kybartų „Rasos“ specialiajai mokyklai, – kuklinosi pakalbinti jaunieji verslininkai, MB „Grupinis pirkimas“ įkūrėjai Mindaugas Galinaitis, Mantas Šitkauskas ir Mantas Balčiūnas.

Pasak MB „Agrotechnika“ vadovo Arūno Kemferto, sujaudino tai, kad ši įstaiga globoja vaikus su negalia. Verslininkus sužavėjo malonūs šios mokyklos darbuotojai ir tai, jog vieną kambarį jie patys savomis jėgomis jau yra suremontavę. Akivaizdu, kad įstaiga stengiasi sukurti kuo jaukesnę aplinką, nors lėšų tam – ne per daugiausia.

Vaikinai prisimena, jog užėję į kambarį, kurį dabar remontuoja, pamatė graudų vaizdą: tinkas ištrupėjęs, sienos pradėjusios lupinėtis. Pasiraitoję rankoves, keturi verslininkai puolė tinkuoti sienų, glaistyti, dažyti.

Iki to laiko, kai vaikai vėl grįš į klases, geradariai vienoje iš jų pakabins naujas lubas, suklos grindis ir pakeis duris. Iš viso bus suremontuota 60 kv. m sienų ir po 20 kv. m grindų bei lubų.

– Darbų pabaigą sunku tiksliai planuoti, bet labai tikimės juos baigti dar šįmet, – sakė jaunieji verslininkai. – Mūsų idėja – ne reklama ar savęs parodymas. Mes ir taip aktyviai reklamuojamės įvairiose žiniasklaidos priemonėse, tad dėmesio ar klientų mūsų verslui tikrai netrūksta. Tačiau aplankę šiuos namus supratome, kad tai, jog kartais dejuojame ir skundžiamės gyvenimu, yra palyginti niekis, matant šiuos vaikus. Mes tiesiog norime parodyti pavyzdį stambesnėms ir daug už mus turtingesnėms įmonėms. Jei jau mes, neseniai dirbti pradėjusios mažosios bendrijos, galime rasti laiko ir lėšų tokiems dalykams, tai gali ir kiti. Svarbu tik turėti noro padėti tiems, kuriems ši pagalba tikrai reikalinga.

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Autorės nuotr. Jauni verslininkai per šventes remontavo neįgaliems vaikams skirtą klasę.

Publikuota: „Santaka”, 2013 m. Gruodžio 28 d. Šeštadienis.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba