Savanorystė – galimybių išbandymas ir patirtis

Kybartų savanoriai Arūnas ir Dainius dalyvavo projekte „Savanorystės populiarinimas Vilkaviškio vyskupijoje“, kurį finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Arūnas prisipažįsta, kad savanoriauti Kybartuose paskatino asmeniniai išgyvenimai. Jis viename savo gyvenimo etape dažnai vartojo alkoholį. „Pats patyriau, kaip reikia išsikalbėti sunkiais momentais ir kaip sunku, jei šalia nėra žmogaus, kuris tave išklausytų. Tai labai slegia“, – atvirai kalbėjo savanoris.

Vaikinas tiki, kad tik perėję priklausomybės nuo alkoholio labirintus ir pažinę savo ligą asmenys gali padėti kitiems. Kybartietis mano, jog tokie liudijimai padeda žmogui pakeisti savo gyvenimą.

Ketinantis savanoriauti asmuo turi nuspręsti, kurioje srityje jis norėtų veikti. Dainiui ir Arūnui artimas bendravimas su priklausomybės ligomis sergančiais asmenimis, pagalba jiems dalijant maisto produktus. Vyrai pripažįsta, kad savanorystei reikia turėti ir tam tikrų žinių, todėl Kybartuose buvo organizuojami mokymai „Savanoriavimas – tai galimybių išbandymas ir patirtis“, kurių tikslas – parodyti savanorystės naudą visuomenei ir sau pačiam. Individualiai buvo konsultuojami visi, norintys daugiau sužinoti apie savanorystę „Carito“ organizacijoje, bendravo su Kybartų parapijos „Carito“ skyriaus vedėja Gražina Vaičaitiene.

Arūnas ir Dainius pasakojo, kad geriausia, jeigu savanoriška veikla sutampa su žmogaus pašaukimu, su tuo, ko jis negalėjo daryti dirbdamas savo tiesioginį darbą ir patirti dvasinį džiaugsmą.

„Svarbu atrasti, ką tu asmeniškai gali duoti žmogui, ir sugebėti, negailint savęs, tai daryti. Kuo daugiau duoti – tuo daugiau gauni“, – sako Dainius.

Veronika BAKTYTĖ, Projekto koordinatorė Kybartuose

Nuotr. Įvairiuose savanorystės projektuose dalyvauja Kybartų parapijos „Carito“ skyriaus vedėja Gražina Vaičaitienė.

Publikuota: „Santaka”, 2013 m. Gruodžio 28 d. Šeštadienis.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba