Miesto realybė: įsisenėjusios problemos ir žmonių noras gyventi patogiau

Penktadienio vakarą Kybartų bendruomenės nariai, seniūnijos atstovai bei vietiniai Savivaldybės tarybos nariai susirinko padiskutuoti apie opias miesto problemas.

Rinks gyventojų parašus

„Jūs savo rinkimų programoje rašote, kad sieksite ir toliau atnaujinti Vilkaviškio rajono savivaldybės viešuosius pastatus, tvarkysite viešąsias erdves. Sakykite, gal pastatą, esantį pačiame miesto centre, J. Basanavičiaus gatvėje, eitų iki galo sutvarkyti?“ – klausimą rajono Tarybos nariams adresavo Kybartų bendruomenės pirmininkė Rūta Skeltienė.

Didelį pavojų aplinkiniams keliantis statinys yra senas galvos skausmas. Apie blogėjančią jo būklę esame rašę daugybę kartų. Pagrindiniu diskusijų objektu jis tapo ir šįkart.

Susirinkusieji svarstė, ar nebūtų įmanoma Kybartų „vaiduoklio“ išbraukti iš Nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašo ir imtis rekonstrukcijos darbų. Tarybos narys Renatas Gudaitis priminė susirinkusiesiems, kad anksčiau buvo minčių pastatą, esantį šalia kultūros centro, nugriauti ir toje vietoje įrengti automobilių stovėjimo aikštelę. Tuomet kai kurie pastato savininkai norėjo gauti už savo turtą didelę pinigų sumą, kurios Vilkaviškio rajono savivaldybė nesutiko mokėti.

Kybartiečiai ir dabar laikosi tos pačios pozicijos, jog protingiausia minėtoje vietoje būtų įruošti automobilių stovėjimo aikštelę. Susirinkimo dalyviai sutarė, kad jie bandys surinkti miestiečių parašus, o vėliau – surengti dar vieną susitikimą su Savivaldybės administracijos atstovais, Kultūros paveldo departamento specialistais, vietiniais gyventojais ir bandyti rasti išeitį iš šios daugybę metų neišsprendžiamos problemos.

Žada, bet nesutvarko

Ne ką mažesnė problema – prasta pėsčiųjų tilto virš geležinkelio bėgių būklė. Pasak susirinkusiųjų, tiltui reikia kapitalinio remonto, nes danga yra itin prasta, duobėta. Žmonės taip pat norėtų, kad pėsčiųjų tiltas būtų uždengtas. Kybartiečiai dar kartą akcentavo, jog prie pėsčiųjų tilto reikalingas keltuvas arba tinkamai įruoštas užvažiavimas neįgaliesiems.

Tačiau nei seniūnija, nei Vilkaviškio rajono savivaldybė rekonstrukcijos darbų imtis negali, nes minėtas objektas priklauso akcinei bendrovei „Lietuvos geležinkeliai“. Ji metai iš metų žada išspręsti šią bėdą, tačiau realiai taip ir nepajuda.

Nuo garsinės sirenos iki įamžinimo

Kybartų bendruomenės pirmininkė R. Skeltienė susirūpino, kodėl mieste neveikia nė viena garsinė perspėjimo sirena. Seniūnas Romas Šunokas patikino, kad šis klausimas sprendžiamas ir netrukus bus įrengta nauja sirena.

Susirinkime buvo akcentuota ir prasta kelių bei šaligatvių būklė Maironio, Kudirkos Naumiesčio gatvėse. Taip pat buvo paliesta desovietizacijos tema, išsakyti priekaištai dėl per mažų automobilių aikštelių prie daugiabučių namų.

Kybartų miesto Dariaus ir Girėno seniūnaitijos seniūnaitis Kostas Keženis užsiminė apie kompozitoriaus Algimanto Apanavičiaus atminimo įamžinimą. K. Keženio nuomone, šalia namo, kuriame anksčiau gyveno kompozitorius, būtų galima pastatyti atminimo lentą.

Žmonės prakalbo ir apie tai, kad miestui labai reikalingi dviračių bei pėsčiųjų takai.

Tarybos narys R. Gudaitis siūlė pasisamdyti profesionalus, pavyzdžiui, architektus, kurie apžiūrėtų Kybartus ir nuspręstų, kurioje miesto dalyje būtų geriausia kloti naujus takus. Pasak politiko, tam reikia papildomų lėšų, kurių būtų galima numatyti ateinančių metų Savivaldybės biudžete.

Toma BIRŠTONĖ

Autorės nuotr. Sušalti nešildomuose Kybartų bendruomenės namuose susirinkusiesiems neleido karštos diskusijos ir šiltas arbatos puodelis.

Publikuota: „Santaka”, 2023-11-24

lt_LTLietuvių kalba