Žurnalas „Jėzuitai“ rašo apie kybartietį Gabrielių Zavecką, kuris rudenį Insbruke (Austrijoje) davė pirmuosius įžadus. Vaikinas teigia, kad pajusti pašaukimą ir siekti tapti vienuoliu nebuvo lengva.

Buvęs Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos ugdytinis pasakojo, kad daug įtakos jo tikėjimui padarė tuometis Kybartų parapijos klebonas Vaidotas Labašauskas. Šio dvasininko dėka jaunuolio tikėjime ir gyvenime atsirado daugiau lengvumo ir šviesos.

Vis dėlto vaikino gyvenime būta daug dvejonių dėl ateities. Pašaukimo klausimo kamuojamas jaunuolis rinkosi tarp kunigystės ir santuokos. „Viešpatie, jaučiu, kad norėčiau kurti šeimą. Bet suprantu, kad daugiau gero galėčiau duoti kaip kunigas. Teesie Tavo valia“, – teigė G. Zaveckas.

Po šio apsisprendimo kybartietis pajuto ramybę. G. Zaveckas norėjo kuo greičiau priimti kunigystės šventimus, tačiau žinojo, kad ugdymas iki šventimų trunka ilgai. Matyt, pats likimas viską sudėliojo taip, kad jaunas vyras pasuko jėzuitų vienuolijos link.

Plačiau apie G. Zavecko pašaukimą galima paskaityti žurnale „Jėzuitai“.

„Santakos“ inf.

Publikuota: „Santaka”, 2023-12-08.

„Jėzuitai“: Gabrielius Zaveckas, SJ: „Teesie Tavo valia“, https://www.jezuitai.lt/naujienos/gabrielius-zaveckas-sj-teesie-tavo-valia

lt_LTLietuvių kalba