MO muziejus atvyksta į Kybartus
Rugsėjo 23 d. MO muziejus atvyksta į Kybartus. Tą dieną 15 val. Kybartų kultūros centro A. Kezio vardo galerijoje (J. Basanavičiaus g. 33) kviečiame sudalyvauti specialioje nemokamoje MO muziejaus ir Britų tarybos projekto „Vizualinio mąstymo mainai mene“ edukacijoje.
MO muziejus tęsia „Keliaujančio muziejaus“ tradiciją ir keliones po Lietuvos miestus ir miestelius. Edukacija skirta norintiems susipažinti su moderniu menu.
Keliaujantis muziejus – MO muziejus be sienų jūsų mieste ir bendruomenėje. Tai susitikimas ir pokalbis. Apie meną ir su menu. Norime įtraukti jus į pokalbį, o kartu – patirti meną, pažinti save bei kitus.
Norime skatinti kūrybiškumą, bendravimą, supažindinti jūsų miesto bendruomenę su MO muziejumi bei išbandyti unikalias MO edukacijas jūsų mieste.
Rugsėjo 23 d. 15 val. atvykite ir sudalyvaukite MO muziejaus edukacijoje. Jūsų laukia:
MO muziejaus pristatymas (10 min)
Vizualinio mąstymo metodu pagrįstas užsiėmimas. Kas vyksta šiame paveiksle? Patyriminė edukacija (60 min)
Refleksija/pasidalinimas mintimis ir idėjomis (20 min)
Edukaciją ves MO edukatorė Viola Klimčiauskaitė.
Kartu diskutuokime apie meną ir šiuolaikišką muziejų bei meno integraciją į mūsų kasdienybę. Visas menas – apie mus. MO – apie mus.
Apie projektą „Vizualinio mąstymo mainai mene“
MO muziejus kartu su Britų taryba organizuoja projektą „Vizualinio mąstymo mainai mene“. Projekto pagrindinis tikslas yra kritinio mąstymo ir dialogo kompetencijų ugdymas bendruomenėse, kuriose yra tautinių bendrijų, bendradarbiavimo tinklų tarp bendruomenių kūrimas pasitelkiant šiuolaikinį meną, vizualinio mąstymo strategijos taikymas ugdant kritinį mąstymą bei kitus šiuolaikinėje visuomenėje svarbius gebėjimus.
Projekto atspirties taškas – MO muziejuje vykstanti didžioji paroda „Kodėl taip sunku mylėti?“. Ją kuria pasaulinio garso britų režisierius, BAFTA laureatas Peter Greenaway ir olandų menininkė Saskia Boddeke. Paroda analizuoja šiuo metu ypatingai aktualią ir universalią priešybių aš vs. kitas/kitoks problematiką. Tuo pačiu ji užduoda klausimus, kodėl sunku mylėti kitą, nesvarbu, koks jis būtų. Menininkai parodoje analizuoja žmonijai būdingą siekį panaikinti socialines, politines ir ekonomines nelygybes, keliami atvirumo kitam/kitokiam klausimai.
Taigi projekte „Vizualinio mąstymo mainai mene“ atsispiriant nuo šiuolaikinio meno ir parodoje analizuojamos temos, siekiama kelti klausimus, megzti dialogą ir įkvėpti kritiškai mąstyti bendruomenių atstovus. Tam pasitelkiamas plačiai pasaulyje taikomas vizualinio mąstymo strategijos metodas.
Kas yra vizualinio mąstymo strategija?
Tai MoMA muziejaus (JAV) edukatoriaus Philipe Yenawine ir psichologės Abigail Housen sukurtas meno edukacijos metodas. Jo metu vyksta nuolatinis vedėjo ir dalyvių dialogas. Naudojama universali klausimų sistema skatina stebėti ir apibūdinti, interpretuoti remiantis argumentais, nuosekliai samprotauti. Be to, tai puikus būdas gilinti viešojo kalbėjimo įgūdžius, ugdyti kritinio mąstymo gebėjimą.