Mokslininkų premijos – geriausiems gimnazistams
Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje gerai mokytis apsimoka – geriausiems ir labiausiai pasižymėjusiems mokiniams kasmet įteikiamos piniginės premijos.

Stabiliai geri rezultatai

Mokslo metus Kristijono Donelaičio gimnazija užbaigė taip, kaip ir pridera, – pagerbdama ir apdovanodama geriausius savo ugdytinius. Už aukštus pasiekimus mokslo srityje, už puikius rezultatus olimpiadose ir konkursuose, netgi už gerą lankomumą šios įstaigos mokiniams buvo įteikti padėkos raštai bei įvairios dovanos. Nepamiršti liko ir mokytojai, kurie taip pat sulaukė gimnazijos direktoriaus Sauliaus Spangevičiaus padėkų.

Įstaigos vadovas pasidžiaugė, kad nepaisant kasmet mažėjančio mokinių skaičiaus, geri rezultatai išlieka. Šiais metais įstaigos ugdytiniai įvairiuose rajoniniuose konkursuose ir olimpiadose pelnė net 60 prizinių vietų. Regione iškovota 1 prizinė vieta, o respublikoje – 26.

„Turime nemažai mokinių, kurie laimėjo ne vieną, ne dvi, o bent keletą prizinių vietų. Tarp pačių gabiausiųjų būtina išskirti Leonardą Trokiną, Gustę Maciulevič, Kamilę Vasiliauskaitę bei Meilę Januškonytę. Be abejo, mokiniai be mokytojų vargu, ar tiek pasiektų. Daugiausiai prizininkų šiemet paruošė mūsų pedagogės Dalia Viliušienė, Asta Spangevičienė, Auksė Mockevičiūtė bei Rima Lazdauskienė. Iš viso turime 18 mokytojų, kurių mokiniai konkursuose ar olimpiadose buvo įvertinti prizinėmis vietomis“, – džiaugėsi S. Spangevičius.

Nors laimėjimų gimnazistams ir netrūksta, tačiau įstaigos direktorius teigė, jog dar yra nemažai sričių, kuriose būtų galima pasitempti. Kaip pavyzdį jis pateikė mokymosi rezultatus. Ką tik pasibaigusiais mokslo metais įstaigoje labai gerai mokėsi vos šeši mokiniai.

Jaukioje ir šiltoje geriausių gimnazistų pagerbimo šventėje, kurią vedė lietuvių kalbos mokytojas Mindaugas Bučinskas, netrūko sveikinimo žodžių, muzikinių pasirodymų, nostalgiškų prisiminimų. 

Sveikinimo žodžius gimnazistams tarė Kybartų seniūnas Romas Šunokas, „Saulės“ progimnazijos direktorius Arvydas Judickas, Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijos prof. dr. Vytautas Šlapkauskas bei Vilniaus universiteto prof. dr. Romas Baronas. Susirinkusiesiems muzikinius pasirodymus dovanojo gimnazijos vokalinė grupė.

Apdovanojo tryliktąjį kartą

Tradiciškai šventės metu buvo išrinkta ir Metų klasė bei Metų mokinys. Geriausiais šiemet pripažinti IIa klasės atstovai, o geriausio mokinio rinkimuose triumfavo Greta Velavičiūtė. Praėjusiais metais šis titulas buvo skirtas Kamilei Vasiliauskaitei.

Kaip atskleidė šiemet nugalėtoją paskelbusi pedagogė Rūta Šukaitytė, geriausiu mokiniu taip pat pretendavo tapti Leonardas Trokinas bei Gustė Maciulevič.

„Pelnyti Metų mokinio vardą nėra lengva. Reikia gerai mokytis, sėkmingai dalyvauti įvairiose olimpiadose bei konkursuose, būti darbščiam, paslaugiam, pavyzdingai elgtis, gerai lankyti pamokas ir dar suspėti dalyvauti užklasinėje mokyklos veikloje. Šį titulą gali pelnyti tik išskirtiniai mokiniai“, – pabrėžė R. Šukaitytė.

Tradiciškai laukiamiausia gimnazijos mokslo metų pabaigos šventės dalis – Pasaulio kybartiečių draugijos (PKD) mokslininkų fondo paskatinamųjų dovanų įteikimas. Šiemet jis vyko jau tryliktąjį kartą.

Anksčiau PKD mokinius apdovanodavo tik už akademinius pasiekimus, tačiau jau kurį laiką skiriama premija ir už nuopelnus meno bei kultūros srityse, taip pat įteikiamos paskatinamosios dovanos.

Šiais metais už aukštus pasiekimus dalykinėse olimpiadose bei konkursuose piniginės premijos skirtos Gustei Maciulevič, Leonardui Trokinui, Karoliui Šukaičiui, Matui Kartavičiui, Giedrei Mikalainytei, Gustei Baltramonaitytei, Justui Vyšniauskui bei Gretai Velavičiūtei. Beje, Greta PKD premiją gavo jau ketvirtą kartą. Tiek kartų įvertintos buvo tik dar dvi buvusios gimnazistės – Skaistė Vaitkevičiūtė ir Miglė Rickevičiūtė.

Paskatinamosios premijos šiemet atiteko dviem Kybartų „Saulės“ progimnazijos mokiniams – Doviui Dragūnaičiui bei Justei Gražulytei.

Visiems šiems mokiniams skirtus piniginius prizus įsteigė iš Kybartų kilę mokslininkai Romas Baronas, Nijolė Drazdienė, Ramutis Drazdys, Rūta Girdzijauskienė, Vytautas Iešmantavičius, Mindaugas Jurkynas, Arūnas Mickevičius, Zita Sabaliauskienė, Vytautas Šlapkauskas, Alina Vaškelytė bei Juozas Vyšniauskas.

Meno ir kultūros fondo premijos, kurias įsteigė Rūta Girdzijauskienė, Nijolė Sinkevičiūtė bei Žydrė Sinkevičiūtė, įteiktos Kamilei Vasiliauskaitei, Viltei Rimšaitei ir Meilei Januškonytei.

Iš viso šiemet gimnazijos ir progimnazijos atstovams buvo išdalinta 1 430 eurų. Beje, šiais metais premijų laureatai gavo ne tik pinigines dovanas, bet ir Lietuvos mokslų akademijos vyriausiosios specialistės kybartietės Dianos Lekevičienės parūpintas knygas.

PKD premijas įteikęs jų sumanytojas bei steigėjas prof. dr. Romas Baronas mokiniams linkėjo niekada nenustoti didžiuotis Kybartais bei garsinti šį miestą visame pasaulyje.

Andrius GRYGELAITIS

Autoriaus nuotr. Piniginės Pasaulio kybartiečių draugijos mokslininkų fondo dovanos gimnazistams buvo įteiktos už pasiekimus mokslo ir kultūros srityse.

Publikuota: „Santaka”, 2024-07-02.

lt_LTLietuvių kalba