Savo gimtadienį Kybartai sutiko trankiai, įspūdingai ir smagiai
Šeštadienį šventėje, per kurią buvo paminėta ir Kybartų miesto 105 metų sukaktis, buvo laukiami bei kviečiami švęsti visi – esami ir buvę kybartiečiai, miesto svečiai, valdžios atstovai. Linksmybių, pramogų, koncertų tą dieną mieste netrūko iki vėlumos.

Vasaros šventė Kybartuose prasidėjo nuo pat ryto. Ją vedė muzikantas, buvęs grupės „Bavarija“ narys Juozas Liesis, kvietęs susirinkusiuosius dalyvauti įvairiose veiklose. O jų tą dieną tikrai netrūko – kiekvienas šventės dalyvis galėjo rinktis pagal pomėgius, amžių ir poreikius.

Priešpietę buvo galima aplankyti amatininkų mugę, įsigyti įvairių dirbinių, skanumynų, žaislų, pasivaišinti lauko restorane.

Smagiomis veiklomis šventėje džiaugėsi vaikai: jie šokinėjo ant batuto, dalyvavo žaidimuose, lankė renginyje dalyvavusių gyvūnų prieglaudų augintinius. Šeimoms buvo skirtas teatro „Labaiteatras“ interaktyvus teatralizuotas koncertas-žaidimas „Kai užaugsiu, būsiu…“ ir kitos pramoginės veiklos.

Solidesnių temų pasiilgusi publika dalyvavo Kristijono Donelaičio gimnazijoje vykusiame forume „Kybartai rytoj“, kuriame diskutuota apie miesto ateitį. Šį renginį organizavo Pasaulio kybartiečių draugija, o vedė Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorius, Kybartuose gimęs ir augęs Mindaugas Jurkynas, kuris taip pat yra ir vienas iš draugijos įkūrėjų.

Prieš forumą buvo pristatyta paroda „Lego Kybartai“, kurioje eksponuoti trimatėje erdvėje moksleivių atkurti žymiausi Kybartų pastatai.

Tačiau bene daugiausia šventės dalyvių sutraukė popietę prasidėjusi koncertinė programa. 

Čia pasirodė ir vietinis jaunimas, dainomis bei šokiais publiką linksmino įvairūs vyresnių žmonių meno mėgėjų kolektyvai iš mūsų rajono, taip pat kviestiniai atlikėjai. Tarp jų – egzotika publikos dėmesį traukęs spalvingas ir temperamentingas romų šokių kolektyvas „Sugar Roma“ iš Estijos, vakaro programoje pasirodę populiarūs dainininkai Martynas Beinaris, Deivis ir Renata Norvilai, merginų grupė „Lietuvaitės“ bei popmuzikos atlikėja Adrina.

Prieš vakaro koncertą vykusioje oficialioje šventės dalyje į sceną kilo renginio svečiai.

Pasveikinti kybartiečių su švente ir miesto 105 metų jubiliejumi atvykęs Seimo narys Algirdas Butkevičius pasidžiaugė, kad miestas klesti kultūros ir sporto srityje, parlamentaras palinkėjo ir toliau sėkmingai gyvuoti.

Sveikinimo žodį tarusi Vilkaviškio rajono savivaldybės vicemerė Daiva Riklienė gyrė veiklią ir vieningą vietos bendruomenę, o kartu ir svetur gyvenančius, bet savo krašto nepamirštančius Pasaulio kybartiečių draugijos narius. Dėkodama visiems, prisidedantiems prie miesto gerovės kūrimo, vicemerė pasveikino ir Savivaldybės mero pasirašytą sveikinimo raštą įteikė 50-ies metų jubiliejų birželį švenčiančiam Kybartų pučiamųjų instrumentų orkestro „Kybartai“ meno vadovui ir dirigentui Donatui Ziegoraičiui.

Daug gražių palinkėjimų miesto bendruomenei išsakė ir Kybartų seniūnijos seniūnas Romas Šunokas, Eucharistinio Išganytojo parapijos klebonas Jonas Cikana bei Kybartų kultūros centro direktorė Asta Vencienė, išdalijusi visą glėbį padėkų šventės rėmėjams.

„Santakos“ inf.

Publikuota: „Santaka“, 2024-06-21.

lt_LTLietuvių kalba