Nykštukų apsupta Kybartų miesto parke sutvisko kalėdinė eglė

Penktadienį Kybartuose sužibo pagrindinė miesto žaliaskarė. Į šventiškai pasipuošusį parkelį sugužėjo gausus būrys raudonkepurių kybartiečių. Šių metų kalėdinė tema – nykštukai, todėl kūrybingai padarytų barzdočių galima pamatyti visame mieste.

Šventinis spindesys 

Vakaras prasidėjo linksmu Kalėdų Senelio pasirodymu. Roges į šventiškai aptaisytą krafterį išmainęs Senelis pasveikino visus susirinkusius ir kartu įžiebė kalėdinę miesto eglę. Vaikučiai per visą renginį nepaleido Senelio ir drąsiai sėdėdami jam ant kelių deklamavo eilėraštukus. Šio būta nešykštaus – Senelis negailėjo saldumynų mažiesiems. 

Savo šokius renginyje dovanojo miesto pučiamųjų instrumentų orkestro „Kybartai“ šokėjos, o kalėdines dainas – vietinio kultūros centro popchoras „Spindulys“. Renginį vainikavo įspūdingi fejerverkai. 

Atėjusiuosius į šventę sužavėjo išradingai papuoštas parkas. Prieš eglės įžiebimą žmonės vaikštinėjo takeliais ir stebėjosi organizatorių išradingumu. Parko centrą puošia šviečiančių girliandų juostos, medžiuose – ryškiaspalviai kamuoliai, o centre – natų penklinė, prie kurios apšvietimo prisidėjo ir kybartietis Gražvydas Kivylius. Seniūnas Romas Šunokas pasidžiaugė, kad šiemet Kybartuose švieselių išskirtinai daug: „Puošyba populiarėja dėl mūsų vaikinuko Gražvydo. Net parduotuvės pradėjo puošti ne tik vitrinas, bet ir šalia augančius medžius.“ 

Kybartiečius sveikinęs seniūnas visiems linkėjo sveikatos, švenčių, kurios būtų saugios ir šiltos. 

Klebonas Jonas Cikana kalbėjo ne tik apie kalėdinio laikotarpio šviesą, bet ir apie gerų darbų svarbą. „Šie laikai mums atnešė ne tik suvaržymų ar atlaisvinimų – jie mūsų bendruomenę papildė šešiais šimtais migrantų. Man vis tenka juos aplankyti, nes iš tų vyrų apie šimtas išpažįsta krikščionybę. Turiu prašymą, skirtą ir tėvams, ir vaikams. Gal mes galėtume jiems padaryti po kalėdinį siurprizą? Pavyzdžiui, vaikai nupieštų atviruką, o tėvai angliškai arba prancūziškai užrašytų sveikinimą“, – imtis iniciatyvos pasiūlė klebonas. 

Gražių žodžių bei linkėjimų negailėjo ir Jolanta Maksimavičienė, europarlamentaro Juozo Oleko padėjėja, ir Kybartų kultūros centro direktorė Asta Vencienė. Eglutės įžiebimo šventę vedė Mindaugas Bučinskas. 

Tarėsi dėl puošmenų 

Į Kybartų parką žaliaskarė atkeliavo iš šios seniūnijos Kybeikių kaimo, iš Romo Želvio kiemo. Šiemet buvo renkamasi iš trijų eglučių. Seniūnas pasakojo, kad kiekvienais metais stengiamasi į Kalėdų eglės puošybą įnešti ką nors naujo. „Turėjome planų užsiauginti savo eglutę aikštėje, puošdavome ją, tačiau medžių užgožta ši augo nekaip. Teko aplink eglaitę dėti metalinius karkasus ir puošti išorę, siekiant sukurti eglės eglėje įspūdį. Žinoma, įvairių nuomonių būdavo, todėl jau treti metai žmonių prašymu puošiame gyvą eglę“, – pasakojo seniūnas. Anksčiau eglė būdavo dabinama įvairiaspalviais žaisliukais, tačiau dabar stengiamasi išlaikyti kelių spalvų akcentus. „Žinote, mes ne dizaineriai, tiesiog žiūrime, kad gražiai atrodytų. Stengiamės pasimokyti iš to, kas praėjusiais metais atrodė nekaip, atsižvelgiame ir į žmonių pastabas. Juk eglė puošiama visuomenei, todėl svarbu, kad patiktų“, – kalbėjo R. Šunokas. 

Pasiruošimo darbus kybartiečiai pradėjo dar spalio mėnesį. Kultūros centro direktorė A. Vencienė sukvietė visų Kybartų įstaigų atstovus ir pradėjo diskutuoti, kaip šiais metais turėtų būti dekoruojamos miesto erdvės. Seniūnas pasakojo, kad buvo idėjų puošti Kybartų spalvomis – raudona ir mėlyna, arba simboliu – obuoliais, tačiau galiausiai prieita prie vienos nuomonės – imtis nykštukų temos. 

A. Vencienė pasakojo, kad visos Kybartų ugdymo įstaigos gamino nykštukus ir jais puošė miesto erdves. Nykštuku tapo net ir gaisrinės bokštas, nykštukų prisėdo mokyklose ir vaikų darželiuose, ant autobusų stoties stogo. Raudonkepuriai pasitinka atvažiuojančiuosius į miestą nuo Vilkaviškio ir Kudirkos Naumiesčio, o parke jie ir į medžius įsiropštė, kiti linksmai įsitaisė ant verslininkų stoginių. 

„Svarbiausia, kad žmonėms būtų smagu, o kai patys prisideda prie puošimo, kitaip ir vertina“, – gyventojų užsidegimu puošti miestą džiaugėsi seniūnas. 

Atgaivins tradiciją 

Kalėdų eglės įžiebimas – ne vienintelis šventinis renginys Kybartuose. Gruodžio 22 d. bus atgaivinta tradicija Kybartų Eucharistinio Išganytojo bažnyčioje organizuoti pasikalbėjimus, kuriuose su žmonėmis bendraus seniūnas R. Šunokas ir klebonas J. Cikana. Dėl pandemijos porą metų neorganizuotas renginys yra labai laukiamas tikinčiųjų. Seniūnas užsiminė, kad bus gvildenama šeimos tema, kadangi popiežius Pranciškus laikotarpį nuo 2021 m. kovo 19 d. iki 2022 m. birželio 26 d. yra paskelbęs Šeimos metais. Renginio dalyvių lauks ir koncertinė programa.

Simona SIMANAVIČIENĖ

Autorės nuotr. Ryškiai sutviskusi kalėdinė eglė kybartiečiams pranešė, kad didžiosios žiemos šventės – visai čia pat.

Publikuota: „Santaka”, 2021-12-14.

lt_LTLietuvių kalba