Paauglys vėl šventiškai papuošė gyvenamąją teritoriją

Vos sutemus antrus metus iš eilės kybartiečių ir miesto svečių dėmesį prikausto vienas itin ryškiai šviečiantis Darvino gatvės daugiabutis bei jo teritorija. Kaip ir pernai, ryškiomis šviesomis pasirūpino keturiolikmetis Gražvydas Kivylius.

Dar daugiau šviesų 

Praėjusiais metais žinia apie ryškiai šviečiantį Kybartų miesto Darvino gatvės 30 numeriu pažymėtą daugiabutį nuskambėjo visame rajone. Žmonės tamsiu paros metu masiškai vykdavo įsiamžinti prie šventiškai papuošto pastato. Panašios tendencijos išlieka ir šiais metais. Šiemet G. Kivylius pasistengė, kad jo gyvenamoji teritorija sutvikstų dar ryškesnėmis spalvomis. 

Kaip ir pernai, ant daugiabučio stogo kabo maždaug pusšimčio metrų ilgio šviečianti LED juosta, o kieme augančius medžius puošia ne tik šventinės lemputės, bet ir šviečiantys varvekliai bei kitos dekoracijos. Vis dėlto šiemet šviesų – daug daugiau! Girliandomis apvynioti trys dideli medžiai ir keturi mažesni krūmai, šviečiančiomis juostomis papuošti automobilių stovėjimo aikštelės atitvarai bei kieme esančios sūpynės. Pats daugiabutis, kuriame gyvena Gražvydas, specialiais lazeriais apšviestas Lietuvos vėliavos spalvomis. Geltonos, žalios ir raudonos spalvų girliandomis papuoštas ir vieno iš kieme augančių medžių kamienas. 

G. Kivylius prisipažino kalėdiniam laikotarpiui pradėjęs ruoštis dar pavasarį. 

„Daugiausiai lempučių sukabinau ant kieme augančio ąžuolo. Ant jo apvyniotų girliandų ilgis siekia apie kilometrą. Didžiąją dalį jų sukabinau dar gegužę. Tik kamieną apvyniojau jau atšalus orams“, – teigė keturiolikmetis. 

Vyniodamas girliandas Gražvydas neprispaudžia jų prie pat medžių šakų. Jaunuolis stengiasi palikti šiek tiek laisvos erdvės, kad augantis medis nepažeistų lempučių, o šios nepakenktų pačiam augalui. Taip jis elgiasi specialiai, mat pasibaigus šventiniam laikotarpiui kybartietis didžiąją dalį girliandų žada palikti kaboti ant šakų. Jei tektų kasmet nukabinti visas girliandas, o prieš šventes jas vėl uždėti, tai užtruktų labai ilgai. 

Už asmenines santaupas 

Norėdamas tinkamai papuošti lauke esančius medžius, Gražvydas suprato, kad vienas pats to nepajėgs padaryti. Pavyzdžiui, pasiekti eglės viršūnę ir ant jos pakabinti savo paties rankomis pagamintą didžiulę snaigę be specialios įrangos jis tikrai nebūtų sugebėjęs. Dėl šios priežasties vaikinas nusprendė iš UAB Kybartų „Darna“ išsinuomoti automobilinį bokštelį. Atvykę specialistai padėjo Gražvydui užkabinti kai kurias girliandas, o pamatę, kokiam tikslui viskas daroma, nusprendė iš jaunuolio už atliktą paslaugą neimti pinigų. 

G. Kivylius pasakojo, kad didžiąją dalį kalėdinių puošmenų perka už asmenines santaupas. Tik keletas kaimynų prie idėjos įgyvendinimo prisidėjo finansiškai arba pavaišindami jaunąjį kybartietį saldumynais. Pamatę praėjusių metų rezultatus, klasės draugai šiemet taip pat nusprendė surinkti šiek tiek lėšų ir padovanoti jas Gražvydui. 

„Iš tikrųjų nelabai skaičiavau, kiek išleidau pinigų visiems papuošimams. Pernai skyriau apie 140 eurų, tačiau šiemet dekoracijų yra bent 3–4 kartus daugiau. Tiesa, šiais metais lemputes siunčiausi iš užsienio, tad jos buvo šiek tiek pigesnės“, – sakė jaunasis kybartietis. 

Iš viso šiais metais Gražvydo gyvenamąją teritoriją puošia maždaug 7–8 tūkst. lempučių. Vaikinas teigė paskaičiavęs, kad pernai dėl visų apšvietimų jo šeimos sąskaita už elektrą išaugo 15–20 eurų. Akivaizdu, kad šiemet ji bus dar didesnė. Vis dėlto jaunuolio tėvai tam nė kiek neprieštarauja ir palaiko sūnaus iniciatyvas. 

Bandydamas taupyti elektros energiją G. Kivylius visus apšvietimus sujungė su laikmačiais, tad puošmenos šviečia tik tam tikru paros metu. Darvino g. 30-asis daugiabutis ir jo aplinka nušvinta jau sutemus, 16.20 val., ir šviečia iki 23 val. Lemputės vėl įsijungia ryte, 7 val., ir vietinius gyventojus džiugina iki maždaug 8.30 val. 

Kaimynai ėmė puoštis 

Labiausiai G. Kivylius džiaugiasi, kad šiemet sekdami jo pėdomis dar daugiau aplinkiniuose daugiabučiuose gyvenančių žmonių ėmė puošti savo butų langus, taip tarsi prisidėdami prie šventiškos nuotaikos kūrimo. 

„Smagu matyti, kai per kalėdinį laikotarpį žmonės puošiasi savo namus, miestuose padaugėja šviesų bei įvairių papuošimų. Anksčiau Kybartuose būdavo labai gražu, tačiau pastaruoju metu pasigendu šventiškų akcentų. Tarkime, mūsų gatvių elektros stulpai papuošti senomis dekoracijomis, kurios net ne visada šviečia. Man Kybartuose trūksta kalėdinės dvasios. Tai iš tikrųjų ir buvo viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl ėmiausi iniciatyvos apšviesti bent jau savo daugiabučio teritoriją“, – prisipažino jaunasis pašnekovas. 

Šiais metais jis papuošė ne tik savo gyvenamąjį daugiabutį ir jo teritoriją, bet ir netoliese esančią parduotuvę bei jos prieigas. Tą vaikino paprašė padaryti jos šeimininkai, o šis su malonumu sutiko padėti. 

Planuojama, kad šiemet, kaip ir pernai, Darvino gatvės 30-asis daugiabutis ir jo aplinka švies iki sausio vidurio. 

Pats Gražvydas tikino jau pamažu galvojantis apie ateinančius metus. Jis pažadėjo, kad šviesų ir dekoracijų bus dar daugiau. 

Andrius GRYGELAITIS

Autoriaus nuotr. Šiais metais Gražvydo Kivyliaus iniciatyva nušvito dar didesnė teritorija.

Publikuota: „Santaka”, 2020-12-29.

lt_LTLietuvių kalba