Šeimyninių duetų konkursas „Prie židinio“ nudžiugino populiarumu

Kybartų kultūros centras gruodžio pradžioje paskelbė nuotolinį šeimyninių duetų konkursą „Prie židinio“. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad muzikalūs žmonės susidomėjo šiuo mūsų sumanymu.

Į kvietimą atsiliepė ir konkurso idėją palaikė net 18 duetų iš skirtingų Lietuvos vietų. Konkursas sudomino dainuojančius kybartiečius, žmones iš mūsų rajono Pajevonio, Šiaudiniškių, Alksnėnų, Vartų, Būdviečių kaimų, taip pat atlikėjus iš Lazdijų, Marijampolės, Šakių, Tauragės, Raseinių, Jonavos. 

Visus konkursinius duetų vaizdo įrašus skelbėme Kybartų kultūros centro feisbuko paskyroje. Jos lankytojus kvietėme žiūrėti, klausytis, džiaugtis kartu, palaikyti ir savo „patiktukais“ išrinkti mylimiausią duetą.

Mums tikrai malonu, kad konkursas sulaukė netikėtai didelio dėmesio ir pasisekimo. Svarstėme, kad galbūt tai lėmė karantinas, per kurį daugiau laiko praleidžiama namuose ir šeimoje, o gal švenčių laukimas ar tiesiog žmonių pomėgis bei noras dainuoti ir taip džiuginti kitus. Galbūt aktyvumo taip pat įkvėpė kultūros centro pažadėtas specialusis prizas nugalėtojams. 

Šeimyninių duetų konkurso „Prie židinio“ laikui pasibaigus kompetentinga komisija, atsižvelgdama į vertinimo kriterijus, išrinko diplomantus ir nugalėtojus. 

Vertinimo komisijoje nuotoliniu būdu dirbo ir mums talkino vilnietė muzikos mokytoja ekspertė Nijolė Žylienė, muzikos pedagogė iš Klaipėdos Lidija Portnych, Šakių rajono meno mokykloje dirbanti mokytoja Aušrinė Stankaitienė ir Judita Steckienė, muzikos mokanti Jungtinėje Karalystėje. 

Visi duetai buvo stiprūs, tad vertintojoms buvo tikras iššūkis išrinkti vieną geriausią. Dėl to organizatorių ir komisijos sprendimu konkurso nugalėtojais tapo ne vienas, o keturi duetai. 

Didįjį konkurso prizą pelnė Roberta ir Artūras Petraškai. Marijampolės savivaldybėje gyvenantys atlikėjai buvo pasirinkę ir padainavo lietuvių liaudies dainą „Oi girioj girioj“. 

Pirmąją vietą pelnė Rita Ivanauskienė su dukra Meda. Būdvietiškių duetas atliko dainą „Mama“. 

Antrąją vietą komisija skyrė Rimantai ir Remigijui Poderiams. Šakiečiai atliko dainą „Vakaro šešėliai“. Beje, muziką jai yra sukūręs pats R. Poderis. Duetai dovanojo muziką žmonėms, savo dainavimu suteikdami daug gerų emocijų.

Trečiąją vietą pelnė duetas iš Dzūkijos. Germina Ptašnykienė ir Tautvydas. Jie padainavo dainą „Niekados netikėk“. 

Už profesionaliausią dainos meninę vizualizaciją padėka skirta mūsų rajono Vartų kaimo gyventojų Rimos ir Vaido duetui. 

Feisbuko paskyros lankytojai daugiausia balsų – net 5254 – atidavė už Jolantos Kardauskienės ir Gabijos Kardauskaitės duetą. Šiaudiniškių kaime gyvenančių mamos ir dukros atlikta daina „Rudens naktis sustojo“ neabejotinai užkariavo klausytojų simpatijas. Atlikėjos pelnė „Mėgstamiausio konkurso dueto“ titulą ir tapo konkurso diplomantėmis. 

Šeimyninių duetų konkurso „Prie židinio“ nugalėtojai buvo apdovanoti prizais ir diplomais, visiems dalyviams išsiųsti padėkos raštai. Dar kartą sveikiname nugalėtojus, visiems dėkojame už dalyvavimą. Mes, konkurso organizatoriai, vertiname tai, kad duetai dovanojo muziką žmonėms, savo dainavimu suteikdami daug gerų emocijų. 

Tikimės, kad tokių progų jiems suteiksime ir daugiau. 

Andželika MICUTIENĖ 
Kybartų kultūros centro 
kultūrinės veiklos vadybininkė 

Asmeninio albumo nuotr. Didįjį konkurso prizą pelnė marijampoliečių Petraškų šeima.

Publikuota: “Santaka”, 2020-12-29.

lt_LTLietuvių kalba
lt_LTLietuvių kalba