Pristatė veiklą ir surengė degustaciją

Mieste veikiančių socialinių dirbtuvių, skirtų asmenims, turintiems proto ir psichikos negalią, veikla įsivažiavo. Baigiantis rugsėjui Kybartuose surengta degustacinė popietė, joje pristatyti konditerijos gaminiai.


Renginio pradžioje Kybartų vaikų globos namų vadovė Laimutė Bagdanavičienė papasakojo, kad prasidėjus projektui teko susidurti su įvairiais iššūkiais, buvo daug nežinomybės, kaip seksis organizuoti veiklą. 

Vadovė džiaugėsi, kad šiuo metu viskas vyksta sklandžiai ir neslėpė, jog turi nemažai planų. 

„Socialinių dirbtuvių lankytojai nori būti pastebėti, reikalingi, o labiausiai jie nori dirbti. Jaunuoliai noriai mokosi konditerijos paslapčių, su darbuotojų pagalba kruopščiai atlieka pavestas užduotis. Svajojame ateityje atidaryti kepinių krautuvėlę, kurioje būtų galima įsigyti bandelių, kibinų ar kitų gaminių, paragauti naminio kompoto“, – apie ateities planus kalbėjo L. Bagdanavičienė. 

Šiuo metu dirbtuves lanko 15 asmenų, kurie atvyksta iš Kybartų, Vilkaviškio miestų, Opšrūtų kaimo (Pilviškių sen.) bei Didvyžių socialinės globos namų. Kiekvienas besidarbuojantis žmogus gauna 38 eurų išmoką. Renginio pradžioje kiekvienas įstaigos lankytojas prisistatydamas sakė, jog taupo uždirbtus pinigus, nes nori išpildyti savo svajonę. Socialinių dirbtuvių lankytoja Sigutė planuoja pirkti receptų knygą, Olga už santaupas įsigis kompiuterį, o darbštusis Petras labiausiai nori kepti bandeles ir vaišinti draugus. 

Renginyje buvo pristatytos dirbtuvių lankytojams padedančios gamybos meistrė Jolanta Burdulienė, socialinė darbuotoja Milda Rinkevičiūtė ir jos padėjėja Rūta Žemaitytė bei rinkodaros vadybininkė Viktorija Bagdanavičiūtė. 

Pasidžiaugti specialistų ir socialinių dirbtuvių lankytojų pasiekimais atvyko svečių iš Savivaldybės, Seimo, Kybartų parapijos kunigai. 

Gražių žodžių darbuotojams negailėjo vilkaviškietė Gražina Barkauskienė, kurios dukra lankosi įstaigoje. „Mano dukra Erika ne kartą yra sakiusi, jog nori dirbti, todėl labai džiaugiuosi, kad nuo birželio ji save realizuoja socialinėse dirbtuvėse. Teko bendrauti ir su kitais jaunuoliais – jie taip pat noriai vyksta į Kybartus, nes čia dirba puikios specialistės. Žaviuosi jų kantrybe ir atsidavimu darbui“, – kalbėjo G. Barkauskienė. 

Nemažai informacijos apie socialinių dirbtuvių veiklas pateikė projektą koordinuojantis ekspertas Gytis Baltrūnas, pertvarkos procesų ekspertė Tauragės ir Marijampolės regionuose Marijona Janavičienė bei rinkodaros ekspertas Audrius Kalvėnas. 

„Žmogus turi gauti atlygį už darbą, o ne už pastangas. Nereaguokite į kritiką, stumkite į šoną netikinčiuosius jūsų idėjomis ir atminkite, kad per negalią galima pasiekti galią“, – drąsino A. Kalvėnas. 

Renginio svečiams buvo parodytos socialinių dirbtuvių patalpos. Susirinkusieji turėjo galimybę ne tik paragauti kepinių, bet ir patys gaminti riestes. 

Smagiausia šventės dalimi tapo aukcionas. Per jį buvo parduoti 8 „Kybartų skanėstų“ rinkiniai ir surinkta daugiau nei 100 eurų. Šitie pinigai pravers siekiant didinti lankytojams mokamas stipendijas arba pildant jų svajones.

Toma BIRŠTONĖ.

Autorės nuotr. Degustacinėje popietėje svečiai vaišinosi įvairiais kepiniais.

Paskelbta: „Santaka”, 2020-10-02.

lt_LTLietuvių kalba