Rengia aikštelę atliekoms

Iki šiol Kybartų gyventojai, norėdami atsikratyti stambiagabaritėmis atliekomis – senais baldais, buities prietaisais ir kitokiais daiktais susiduria su problema. Ji būtų išspręsta, jei mieste atsirastų stambiųjų atliekų surinkimo aikštelė, kokia ne taip seniai atidaryta Vilkaviškyje.

– Iki Vilkaviškio mums yra apie 20 km, tai ne taip mažai, užtat ir užteršti visi laukai užgelžkelėje, Smėlyne, – pasakojo paskambinęs kybartietis. – Manau, kad šiukšlinimo atvejų žymiai sumažėtų, jei Kybartuose atsirastų vieta, į kurią būtų galima suvežti stambiąsias atliekas.

Į aikštelę Vilkaviškyje žmonės gali vežti visas stambiąsias atliekas, antrines žaliavas, automobilių padangas, elektronines, taip pat buityje susidarančias pavojingas atliekas. Už jų priėmimą mokėti nereikia, nes gyventojai jau moka vietinės rinkliavos mokestį. Beje, jį moka ir kybartiečiai, tad ir jie norėtų naudotis tokia paslauga.

Kybartų seniūnas Romas Šunokas sakė, kad ši problema jau sprendžiama.

Pagal europinius projektus įrengus naują nuotekų valyklą Kybartų pakraštyje, atliko senosios patalpos. Jas pritaikyti stambiųjų atliekų surinkimo aikštelei nereikės daug investicijų.

– Pertvarkius atlikusį statinį nauda bus dviguba – nereikės statyti naujo pastato ir sutvarkysime apleistą kampą. Senąją valyklą jau pradėję ardyti plytų vagišiai, tad laikui bėgant ji virstų dar vienu vaiduokliu. O įrengus aikštelę, ja naudosis visi kybartiečiai. Juolab kad ten yra dvi atskiros patalpos, taigi galėtume sandėliuoti ne tik stambiąsias, bet ir žaliąsias atliekas, – sakė seniūnas.
Pasak seniūno, teritorija bus aptverta ir rakinama, tad kybartiečiai, prieš atveždami atliekas, turės iš anksto susitarti su UAB „Kybartų darna“ darbuotojais.

„Santakos“ inf.

Kristinos VAITKEVIČIENĖS nuotr. Senosios nuotekų valyklos pastatas bus naudojamas kaip stambiųjų atliekų surinkimo aikštelė.

Publikuota: “Santaka”2013 m. Liepos 13 d. Šeštadienis.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba
lt_LTLietuvių kalba