„Saulės“ progimnazija paminėjo dvidešimtmetį

Daugybė sveikinimo žodžių, dainos, šokiai, į dangų kylantys balionai, fejerverkai ir putų šou – taip atrodė Kybartų „Saulės“ progimnazijos 20 metų jubiliejui skirtas renginys.

Iškilminga gimtadienio šventė 

Visi šie mokslo metai prieš dvidešimtmetį duris atvėrusiai Kybartų „Saulės“ progimnazijai buvo išskirtiniai. Įstaigoje vyko daugybė jubiliejui skirtų renginių: įvairios sporto varžybos, skaitovų konkursai, piešinių parodos. 

Mokslo metus ugdymo įstaiga užbaigė taip pat kitaip nei įprastai – gimtadienio švente. Į ją susirinko ne tik esami, bet ir buvę ugdytiniai, pedagogai, mokinių tėvai. Susirinkusieji buvo pakviesti apžiūrėti mokytojų rankdarbių parodą, užsukti į mokyklos muziejų ar apsilankyti aktų salėje bei pažiūrėti filmą apie mokyklos gyvenimą. 

Mokyklos bendruomenę sveikino rajono meras Algirdas Neiberka, Seimo narys Algirdas Butkevičius, Kybartų seniūnas Romas Šunokas. Linkėjimus vos spėjęs priiminėti „Saulės“ progimnazijos direktorius Arvydas Judickas apžvelgė mokyklos istoriją, pasidžiaugė gerais mokinių pasiekimais bei darniai dirbančiu pedagogų kolektyvu. 

Šventinius pasirodymus publikai dovanojo buvę ir esami mokiniai bei pedagogai. Koncertą vainikavo Donato Ziegoraičio vadovaujamo pučiamųjų instrumentų orkestro „Kybartai“ koncertas. 

Po oficialiosios dalies susirinkusieji buvo pakviesti stebėti šventinių akcentų – į dangų kilo fejerverkai ir daugybė balionų. Tuo metu mažieji linksminosi taškydamiesi putų pursluose. Šypsenomis, skardžiu juoku ir gera nuotaika šventinę dieną spinduliavo visi. Buvo akivaizdu, kad gimtadienis pavyko! 

Mokyklos labai reikėjo 

„Saulės“ progimnazija – jauniausia rajono mokykla. Ko gero, oficialiu jos gimtadieniu reikėtų laikyti 2002 m. gegužės 15 d., kuomet rajono Taryba priėmė sprendimą atidaryti Kybartų pagrindinę mokyklą. Jau nuo tų metų rugsėjo šios įstaigos duris ėmė varstyti 753 mokiniai. Iš pradžių mokykloje žinias krimto 1–9 klasių mokiniai, o nuo 2004 m., kaip ir šiuo metu, čia mokosi 1–8 klases lankantys vaikai. 

Nuo pat įkūrimo mokyklai vadovaujantis A. Judickas prisiminė, kad šios įstaigos labai reikėjo. Iki tol visi kybartiečiai ir aplinkinių kraštų mokiniai buvo ugdomi Kristijono Donelaičio vidurinėje mokykloje. Vaikų buvo tiek daug, kad teko organizuoti dvi pamainas, vienu kabinetu neretai dalindavosi trys mokytojai. 

2002 m. buvo pastatytas pirmasis dabartinės „Saulės“ progimnazijos korpusas, po metų – antrasis. 2004 m. buvo užbaigta statyti sporto salė, įrengta valgykla, renovuotas senasis įstaigos pastatas. 

„Nors per pirmus dvejus metus vyko statybos, tačiau jos ugdymo procesui nė kiek netrukdė. Klasės buvo didelės, jose mokėsi kone po 30 mokinių“, – sakė A. Judickas. 

Išliko didžioji dalis 

Dar prieš tapdamas įstaigos vadovu A. Judickas akylai sekė mokyklos statybas, nuolat bendravo bei teikė savo pasiūlymus architektams ir rangovams. Galbūt dėl to ši mokykla direktoriui itin brangi. 

Sunkiausi buvo pirmieji metai, reikėjo suburti darnų darbuotojų kolektyvą. 

„Pamenu, kaip su Kristijono Donelaičio gimnazijos direktoriumi Sauliumi Spangevičiumi pasikvietėme visą tos mokyklos mokytojų kolektyvą ir ėmėme tartis su pedagogais, kurie iš jų norėtų dirbti naujoje įstaigoje, o kurie – likti senoje. Galiausiai nusprendėme, kad aukštesnės kvalifikacijos mokytojams derėtų likti savo darbo vietose, o pas mus turėtų pereiti jauni pedagogai“, – prisiminė A. Judickas. 

Į naują įstaigą tuo metu atėjo dirbti 25–40 metų specialistai. Nemažai iš jų – buvusieji A. Judicko mokiniai. 

Įdomu tai, kad didžioji dalis dabartinių „Saulės“ progimnazijos pedagogų čia dirbo ir prieš du dešimtmečius. 

Direktoriaus teigimu, per visą šį laiką naujais specialistais teko pakeisti į užtarnautą poilsį išėjusius viso labo 6 mokytojus. 

Tarp geriausių Lietuvoje 

Daugiausiai mokinių „Saulės“ progimnazijoje mokėsi antraisiais įstaigos gyvavimo metais – 838. Šiuos mokslo metus užbaigė 397. Panašaus jų skaičiaus tikimasi ir artimiausiais mokslo metais. 

Per dvidešimtmetį mokykla augo, tobulėjo, ėmė ne tik dalyvauti respublikiniuose bei tarptautiniuose projektuose, bet ir pati juos inicijuoti. 

Pavyzdžiui, kybartiečių iniciatyva kasmet rengiamas „Saulės“ vardą turinčių šalies švietimo įstaigų mokinių piešinių konkursas. Tokių ugdymo įstaigų Lietuvoje yra daugiau nei dešimt. Pati Kybartų progimnazija „Saulės“ vardu didžiuojasi nuo 2012 m. sausio 1 d. 

Nuo pat gyvavimo pradžios bendruomenė siekė tapti modernia įstaiga su puikiomis mokymosi ir poilsio sąlygomis. 2018 m. „Saulės“ progimnazija pateko tarp 30 stiprią geros mokyklos požymių raišką turinčių šalies mokyklų. 

Tokio įvertinimo daugiau nesulaukė nė viena kita Marijampolės regiono mokykla. Įstaigos vadovas šį pripažinimą vadina aukščiausiu mokyklos pasiekimu. 

„Tai mums suteikė ne tik moralinį pasitenkinimą, bet ir materialinę naudą. Patekę tarp pavyzdinių mokyklų per dvejus metus iš kokybės krepšelio lėšų gavome daugiau nei 100 tūkst. eurų. Visus šiuos pinigus investavome į aplinkų modernizavimą ir pagalbos mokiniui specialistus – įsteigėme papildomų mokytojų padėjėjų etatų. Ateityje ketiname dalyvauti ir tūkstantmečio mokyklų projekte. Norime dar labiau modernizuoti įstaigą: vis dar yra likę keletas kabinetų, kuriuose trūksta interaktyvių lentų, reikėtų atnaujinti kompiuterinę techniką, svajojame apie gamtos, technologijų ir robotikos laboratoriją. Žingsnis po žingsnio bandysime viso to pasiekti“, – sakė A. Judickas.

Andrius GRYGELAITIS

Autoriaus nuotr. Direktorius Arvydas Judickas apžvelgė nueitą mokyklos kelią.

Publikuota: „Santaka”, 2022-06-17.


lt_LTLietuvių kalba