Senjorams ir neįgaliesiems – knygos į namus

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos bibliotekos vedėja Alma Kalinauskienė kartu su IIIb klasės mokiniais, šios klasės vadove Rita Byliene įgyvendina gražią idėją – miesto ir aplinkinių kaimų gyventojams literatūrą pristato tiesiai į namus.

Mėgstantiems skaityti judėjimo negalią turintiems kybartiečiams yra gerų žinių. Knygos gali atkeliauti tiesiai į jų namus. Į nurodytą vietą leidinius pristatys gimnazijos mokiniai. Ši paslauga teikiama ne tik neįgaliesiems. Dėl knygų pristatymo gali kreiptis ir senyvo amžiaus žmonės. 

„Šitą idėją gvildenau jau kurį laiką, tačiau vienai viską suspėti ne taip paprasta, todėl į pagalbą pasitelkiau gimnazistus. Ši neatlygintina veikla bus naudinga ne tik mokyklos bendruomenei. Manau, kad ji ne ką mažiau svarbi ir miesto gyventojams, patiems moksleiviams. Be to, knygų pasiūla mūsų bibliotekoje tikrai nemaža. Čia galima rasti literatūros ir suaugusiesiems. Gailiuosi tik vieno – kad šios idėjos neįgyvendinome anksčiau, karantino pradžioje, kai dauguma žmonių laiką leido namuose ir laiko knygoms galėjo skirti daugiau“, – pasakojo A. Kalinauskienė. 

Su gimnazijos bibliotekos vedėja susisiekusiems asmenims bus išduodamas skaitytojo pažymėjimas ir pageidaujami leidiniai. Kokiam laikui literatūros kūriniai bus išduodami vyresnio amžiaus žmonėms, priklausys nuo jų pačių. Vieniems galbūt užteks savaitės, kitiems prireiks mėnesio. Kai knygos bus perskaitytos, senjorams vėl reikės susisiekti su bibliotekos vedėja, atvykę moksleiviai jas paims. Pasak A. Kalinauskienės, knygų pristatymo į namus paslauga jau susidomėjo kelios miesto gyventojos. Buvusios gimnazijos darbuotojos, išėjusios į užtarnautą poilsį, paprašė bibliotekininkės savo nuožiūra parinkti literatūros. 

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos IIIb klasės moksleivė Andrėja Maceikaitė sakė, kad jai patinka tokia šiuolaikinės knygnešystės idėja. Mergina gyvena Matlaukio kaime ir apie naująją veiklą jau užsiminė vietos gyventojams. Pasak pašnekovės, kai kurie šią žinią sutiko džiaugsmingai ir žadėjo pasinaudoti bibliotekos paslauga. 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Bylienė pastebėjo, jog po karantininių mokslo metų mokiniams vis dažniau pritrūksta drąsos bendrauti su vyresnio amžiaus žmonėmis, todėl tai bus puiki praktika, padėsianti įveikti šią baimę. 

Norimus leidinius kybartiečiai, aplinkinių kaimų gyventojai gali užsisakyti telefonu 8 610 31 791 arba el. p. almakalinau@gmail.com.

Toma BIRŠTONĖ

Autorės nuotr. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos bibliotekos vedėja Alma Kalinauskienė (kairėje), IIIb klasės mokiniai, šios klasės vadovė Rita Bylienė tikisi, kad knygų pristatymo paslauga pasinaudos ne tik garbingo amžiaus kybartiečiai, bet ir aplinkinių kaimų gyventojai.

Publikuota: „Santaka”, 2021-10-01.

lt_LTLietuvių kalba