Skautiškos pamokos

Kybartuose veikiančios Kęstučio ir Birutės draugovės skautai antrus metus bendrauja su Šv. Onos parapijos Alvito vaikų dienos centru „Vaivorykštė“. Centras, vadovaujamas Alvito pagrindinės mokyklos direktoriaus Rolando Bulkausko, organizavo vaikų vasaros stovyklą „Vasaros pėdutės“.

Stovykla sutraukė apie tris dešimtis vaikų iki 16 metų amžiaus, tarp jų – ir Alvito Šv. Kazimiero namų auklėtinius. Vyko įvairūs užsiėmimai su psichologe, komandinės rungtys, orientacinis žaidimas, užsiėmimai su skautais, kūrybinės užduotys. Vaikai aplankė Kauno zoologijos sodą, „Žalgirio“ areną, Kazlų Rūdos pramogų parką, Vištytį.

Kybartiečiai skautai atvyko keturiese: draugininkas vadovas M.Bagušauskas, patyręs skautas Gabrielius Zaveckas, Gerda Vendzinskaitė bei Lukas Bučinskas. Pirmiausia svečiai vaikams pristatė skautų organizacijos veiklas, atsiradimo istoriją. Vėliau mokė daugybės dalykų: kaip orientuotis gamtoje, atpažinti gamtos ženklus, taisyklingai sukrauti laužą, rodė mazgų rišimo būdus, kartu su vaikais kepė skautišką duoną, žaidė žaidimus bei dalyvavo estafetėse. Mazgai yra skirti ne šiaip pramogoms – jie labai praverčia įvairios situacijose: gelbstint skęstančiuosius, sulaikant nusikaltėlį, tvirtinant įvairias priemones, statant palapines bei kitur.

„Smagu, kad mus kviečia vaikus mokyti šių dalykų. Vadinasi, žmonės supranta, kokią tai turi naudą. Mes patys gerai žinome, kaip dažnai juos tenka pritaikyti praktiškai. Keletas vaikų praeitais metais jau buvo šioje stovykloje. Manau, skautiška veikla kiekvienam suteikia ne tik reikalingų praktinių įgūdžių, bet ir teigiamų dvasinių savybių“, – mintimis pasidalijo kybartiečių skautų vadovas M. Bagušauskas.

Greta ALIŠAUSKAITĖ

Autorės nuotr. Vasaros stovykloje vaikai mokėsi ir pramogavo.Publikuota: “Santaka”, 2013 m. Liepos 27 d. Šeštadienis

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba
lt_LTLietuvių kalba