„Sveikatą“ į priekį veda ir vilkaviškiečiai

Kybartų „Sveikatos“ futbolininkai neseniai pradėjo naująjį sezoną. Ekipos nariai ne tik siekia iškovoti kuo daugiau pergalių, bet ir pakeisti tarp daugelio žmonių vyraujančią nuostatą, kad klubas gina tik Kybartų garbę. Sportininkų teigimu, tai – viso rajono komanda.

Kviečia į Vilkaviškį 

Kaip ir ankstesniais metais, Kybartų „Sveikata“ sezoną pradėjo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) II lygos Pietų zonos pirmenybėse. Kol kas mūsiškiams sekasi gana neblogai – iškovotos trys pergalės bei patirtas vos vienas pralaimėjimas. Šis rezultatas kybartiečiams tarp 14 ekipų leidžia rikiuotis trečioje turnyro lentelės vietoje. 

Jau rytoj mūsų futbolininkai sieks iškovoti dar vieną pergalę. Jų varžovai bus iki šiol pergalių šiame sezone dar neiškovoję Alytaus „Vidzgirio“ sportininkai. Šįkart varžybos vyks ne įprastoje vietoje Kybartuose, o Vilkaviškio miesto stadione. Jų pradžia – 18 val. 

„Ne vienus metus mūsų ekipoje žaidžia nemažai futbolininkų iš Vilkaviškio. Šiemet ekipos garbę gina Gintaras Čibirka, Justas Vaišnys, Simonas Rekašius, Matas Kiškėnas, Artūras Pečiulis bei Paulius Krakauskas. Deividą Karpavičių, nors jis kilęs iš Kybartų, dabar taip pat jau galima vadinti vilkaviškiečiu, nes jis gyvena šiame mieste. Trenerių štabe dirba Šarūnas Litvinas. Norime savotiškai atiduoti duoklę šiems sportininkams ir suteikti jiems galimybę pasirodyti prieš savo miesto publiką. Tikimės, kad rytoj į Vilkaviškio stadioną susirinks nemažai sirgalių“, – vylėsi futbolo klubo (FK) „Sveikata“ prezidentas Nerijus Demenius. 

To paties tikėjosi dar 2008-aisiais pirmą kartą klubo marškinėlius apsivilkęs, o nuo 2011-ųjų jame be pertraukos rungtyniaujantis G. Čibirka. Vilkaviškietis per šį laikotarpį tapo vienu iš rezultatyviausių visų laikų „Sveikatos“ žaidėjų. Įmušęs per šimtą įvarčių jis šiame sąraše nusileidžia tik savo bendraamžiui kybartiečiui Dariui Kereišai. Pats Gintaras juokavo, kad futbolą žais tol, kol rezultatyvumu pralenks Darių. 

„Tikiuosi, jog rytoj išvesiu savo ekipą į aikštę. Aišku, norėtųsi ir pasižymėti įvarčiu, tačiau daug svarbiau, jog ekipa švęstų pergalę. Bandysime šį sezoną kovoti dėl prizinių vietų“, – ekipos tikslus atskleidė G. Čibirka. 

Subalansuota sudėtis 

Šį sezoną „Sveikata“ pasitiko ne tik šiek tiek pasikeitusios sudėties, bet ir su nauju treneriu. Pastaraisiais metais ekipai vadovavusį Henriką Katilių pakeitė anksčiau klube rungtyniavęs kybartietis Naglis Miknevičius. 

„Kai mamai pasakiau, jog ketinu treniruoti „Sveikatą“, ji juokais liepė atsisakyti šio pasiūlymo, nes klubo ambicijos ir tikslai visada būna patys aukščiausi. Šiemet mes norime kovoti dėl prizinių vietų, tačiau viską apsunkina normalių treniruočių trūkumas. Pas mus rungtyniauja daug pamaininį darbą dirbančių žmonių. Turime ir studentų. Be to, ne visi sportininkai gyvena Vilkaviškio rajone. Ekipoje žaidžia ir keletas kauniečių, tad visiems susirinkti į treniruotes nėra lengva“, – teigė N. Miknevičius. 

Anot jo, šių metų ekipos sudėtis yra pakankamai pajėgi, jog kraštiečiai kaip lygūs su lygiais kovotų su visais varžovais. Komandoje šiuo metu vyrauja pakankamai geros nuotaikos, žaidėjai pasiryžę aikštėje atiduoti visas jėgas. Pats ne viename profesionaliame klube rungtyniavęs Naglis tikino, kad noro, ryžto, pasiaukojimo ir užsispyrimo „Sveikatos“ futbolininkams galėtų pavydėti daugelis didžiųjų šalies klubų. 

„Ekipoje vyrauja puikus balansas tarp vyresnių ir jaunesnių žaidėjų. Tarkime, aiškūs rūbinės lyderiai – D. Kereiša ir G. Čibirka. Pastarųjų įtaka žaidimui juntama net tada, kai jie nerungtyniauja. Pavyzdžiui, kartą vienas mūsų žaidėjas, gražiai suklaidinęs varžovų vartininką ir įmušęs įvartį, prisipažino, kad to išmoko iš G. Čibirkos. Aikštėje lyderių taip pat netrūksta. Puikiai rungtyniauja Mantas ir Karolis Kereišos, Simonas Rekašius, Deividas Karpavičius, kai kurie kiti sportininkai“, – vardijo treneris. 

Gera atmosfera 

Sakoma, kad rezultatams aikštėje daug įtakos daro rūbinėje tvyranti atmosfera. Panašu, kad bent kol kas Kybartų ekipoje ji – puiki. Tą pripažino ir kalbinti žaidėjai bei treneriai. 

„Kai baigiau profesionalo karjerą, kelerius metus žaidžiau „Sveikatoje“, o pastaruoju metu mane pakvietė prisijungti prie trenerių kolektyvo. Komandoje rungtyniauja šeši buvę mano auklėtiniai. Gerai, kad rajone yra tokia stipri ekipa, kurioje savo vietą randa ne tik kybartiečiai, bet ir vilkaviškiečiai. Tikiu, kad šiais metais galime kovoti dėl aukščiausių vietų. Sunkiausia bus varžytis su profesionalių klubų dublerių ekipomis. Jų mūsų lygoje yra bent 5–6“, – sakė Š. Litvinas. 

Gerą ekipos mikroklimatą pabrėžė ir G. Čibirka. Anot jo, puikiais tarpusavio santykiais komandos žaidėjai išsiskyrė visais laikais. 

„Pamenu, jog pats pasiprašiau priimamas į „Sveikatos“ ekipą. Anksčiau futbolą žaidžiau profesionaliai, bet taip susiklostė aplinkybės, kad teko kuriam laikui išvykti į Airiją. Grįžęs rimtų pasiūlymų sportuoti nesulaukiau, tad paskambinau „Sveikatos“ vadovui Nerijui, kuris mielai pakvietė prisijungti. Nuo pat pradžių komanda mane priėmė labai šiltai. Ekipos draugai greitai pamatė, kad esu naudingas aikštėje, tad susižaisti daug laiko neprireikė. Net dabar, kai komandoje yra daug jaunesnių sportininkų, jie nori, kad kartu su jais dalyvaučiau treniruotėse bei varžybose. Smagu, kad jaučiu tokį palaikymą“, – džiaugėsi G. Čibirka. 

Kalbinti sportininkai pripažino, kad treniruotėse kybartiečiai kartais juokais patraukia vilkaviškiečius per dantį, o pastarieji nelieka skolingi. Anot ekipos trenerio, tai tik dar labiau prisideda prie komandos mikroklimato gerinimo. 

„Tėtis yra pasakojęs, kad seniau atstovaudami rajono rinktinei kybartiečiai per rungtynes dažnai neperduodavo kamuolio vilkaviškiečiams, o šie – kybartiečiams. Visgi tie laikai jau užmarštyje“, – teigė N. Miknevičius. 

Problema – stadionas 

Prie sėkmingo Kybartų „Sveikatos“ žaidimo prisideda ir daugiau vilkaviškiečių. Vienas iš pagrindinių ekipos rėmėjų yra UAB „Vilkaviškio autoklubas“ vadovas Robertas Deltuvas. Maždaug prieš ketverius metus tarp jo ir klubo užsimezgusi draugystė tęsiasi iki šiol. 

Robertas per šį laiką tapo vienu aistringiausių klubo sirgalių, beveik niekada nepraleidžiančių namų rungtynių, neretai vykstančių ir į išvykos susitikimus. Jis taip pat yra ir „Sveikatos“ klubo valdybos narys. 

„Visada norėjau, kad Kybartų „Sveikata“ būtų ne vieno miesto, o viso rajono reprezentacinė komanda. Jaunesni žmonės tai puikiai supranta, tačiau kai kurie vyresni asmenys vis dar skirsto kybartiečius ir vilkaviškiečius. Tikiuosi, kad tai pasikeis“, – vylėsi R. Deltuvas. 

Jis teigė svajojantis vieną dieną „Sveikatos“ ekipą išvysti pirmoje Lietuvos futbolo lygoje. 

Tiesa, norint įgyvendinti šiuos tikslus, būtina rekonstruoti Kybartų stadioną, kurio būklė jau daug metų neatitinka jokių LFF reikalavimų. Roberto teigimu, sutvarkius stadioną, į ekipos rėmėjų gretas būtų galima pritraukti dar daugiau verslo pasaulio atstovų. 

Andrius GRYGELAITIS

Lino ŽEMGULIO nuotr. Šios savaitės pradžioje „Sveikatos“ žaidėjai išbandė jėgas su viena stipriausių Lietuvos futbolo komandų – Kauno „Žalgiriu“.

Publikuota: „Santaka”, 2020-07-17.

lt_LTLietuvių kalba