„Sveikatos“ laukia pereinamasis sezonas

Kybartų futbolo klubas „Sveikata“ pradėjo dar vieną sezoną antrojoje šalies futbolo lygoje. Šiemet kybartiečiai namų rungtynes žais Vilkaviškio miesto stadione.

Prarado lyderį 

Praėjusį sezoną kybartiečiai antrojoje šalies futbolo lygoje tarp dvidešimties komandų užėmė aukštą aštuntąją vietą. Šiais metais panašų pasiekimą ekipos vadovai laikytų labai geru, tačiau pripažįsta, kad tai pakartoti bus sunku. Pagrindinė to priežastis – pasikeitusi komandos sudėtis bei išaugęs varžybų lygis. 

Didžiausias FK „Sveikata“ praradimas – pastarųjų metų lyderis Rokas Gudelis. Sportininkas perėjo į aukštesnėje lygoje rungtyniaujančio FK „Garliava“ gretas. 

„Šis žaidėjas buvo mūsų ekipos variklis. Iš tikrųjų Rokas nelabai norėjo išeiti. Jis su „Sveikata“ sieja ateitį ne tik kaip žaidėjas. Visgi negalėjome jo laikyti – „Garliavoje“ sportininkas žais aukštesniame lygyje, turės daugiau galimybių tobulėti. Naujoji Roko komanda turi aukštų tikslų – ji net svajoja patekti į Lietuvos futbolo A lygą“, – kalbėjo FK „Sveikata“ vadovas Nerijus Demenius. 

Kaip kompensaciją „Garliavos“ komanda kybartiečiams perleido du savo žaidėjus: patirties nestokojantį Rimvydą Karsoką bei perspektyvųjį septyniolikmetį Titą Pranauską. Tikimasi, kad abu jie šį sezoną bus vieni iš „Sveikatos“ lyderių. 

R. Gudelis nėra vienintelis komandos praradimas. Ekipoje neliko pernai žaidusių vadinamųjų legionierių – sportininkų iš kitų rajonų. Sportą į verslus iškeitė ir ilgamečiai futbolo klubo nariai kraštiečiai Ignas Siaurusaitis bei Matas Kiškėnas. Tiesa, jie vis dar yra įrašyti į komandos sudėtį, tačiau iki šiol nesitreniravo, ir abejojama, ar sezono eigoje išbėgs į aikštę su „Sveikatos“ marškinėliais. 

Ne vieną dešimtmetį trukusią karjerą taip pat baigė rezultatyviausias visų laikų kybartiečių žaidėjas Darius Kereiša. Pastaraisiais metais aikštėje jis pasirodydavo gana retai, tačiau vis tiek buvo svarbi ekipos dalis. Praėjusiame sezone Darius netgi įmušė vieną gražiausių klubo įvarčių – iš maždaug 35 metrų atstumo kamuolį pasiuntė į patį varžovų vartų kampą. Nors aikštėje D. Kereišos daugiau neišvysime, tačiau iš komandos jis niekur nepasitraukė. Nuo šiol Darius dirba komandos vyriausiojo trenerio Šarūno Litvino asistentu. 

Praradimus ekipa mėgins kompensuoti atvykusiais naujokais. Po trumpos pertraukos į sveikatiečių gretas grįžo kaunietis Mantas Babušis, prisijungė ir dar vienas laikinojoje sostinėje gyvenantis futbolininkas Paulius Smaryginas bei marijampolietis Naglis Račkelis. 

Kartų kaita 

Šiais metais antrojoje šalies futbolo lygoje varžysis 18 ekipų – dviem mažiau nei pernai. Nors dalyvių skaičius sumažėjo, tačiau tai nereiškia, kad lyga susilpnėjo. Priešingai, N. Demeniaus teigimu, varžybų lygis turėtų būti aukštesnis, nes nemažai komandų sustiprėjo. 

Pirmajame etape visos ekipos tarpusavyje sužais po vienas rungtynes, o tada pagal pasiekimus bus išskirstytos į du pogrupius. Toliau tarpusavyje rungtyniaus 1–9 ir 10–18 vietas užėmę klubai. Nerijus Demenius vylėsi, kad jo vadovaujama ekipa pademonstruos kokybišką žaidimą ir pateks į stipriausių komandų pogrupį. 

Visgi tai padaryti bus sunku. „Sveikata“ net negalėjo kokybiškai ruoštis sezono kovoms. Iš keturių planuotų ikisezoninių rungtynių pavyko sužaisti tik dvejas. Du susitikimus teko atšaukti dėl varžovų gretose užfiksuotų koronaviruso atvejų. 

Tikimasi, kad šiemet ekipos lyderiai bus ne vienus metus jai atstovaujantys žaidėjai: Artūras Pečiulis, Tomas Krakauskas, Mantas Kereiša, Vaidotas Norkeliūnas ir kt. Nemažai vilčių dedama į jaunuosius žaidėjus. Pagal lygos nuostatus, komandos startinėje sudėtyje kaskart privalės būti bent vienas žaidėjas iki 18 metų ir bent vienas iki 20 metų amžiaus. 

Šiuo metu jauniausias „Sveikatos“ žaidėjas – itin perspektyvus septyniolikmetis kybartietis Matas Albertynas. Tuo tarpu vyriausias ekipos futbolininkas vėl bus nenuilstantis Gintaras Čibirka, kuriam neseniai suėjo 44 metai. Nepaisant sportininkui jau gana solidaus amžiaus, tikimasi, kad Gintaras šį sezoną ekipos gerbėjus nudžiugins dar ne vienu įvarčiu. 

„Komandos laukia pereinamasis sezonas. Ekipoje padaugėjo jaunimo, tad vyksta savotiška kartų kaita. Visgi tikrai nenorime iš anksto nuleisti rankų. Kiekvienoje pozicijoje turime aiškius lyderius, kurie, tikimės, ir toliau demonstruos gerą žaidimą bei padės komandai siekti pergalių“, – vylėsi N. Demenius. 

Tikisi palaikymo 

Šis sezonas „Sveikatai“ bus išskirtinis ir dėl to, kad ekipa namų rungtynių negalės žaisti Kybartuose. Iki šiol komanda ne vienus metus pirmavo lygoje pagal tribūnose susirenkančių žiūrovų skaičių. Aistruoliai buvo tikra klubo varomoji jėga. Šiuo metu Kybartų stadionas yra rekonstruojamas, tad „Sveikata“ didžiąją dalį namų rungtynių žais Vilkaviškio stadione. N. Demenius vylėsi, kad ir Vilkaviškyje jo vadovaujama komanda jaus didžiulį palaikymą. 

Pirmas kelerias namų rungtynes kybartiečiai žais Prienų stadione, o kai tik orai leis ir bus galima rungtyniauti ant natūralios žolės, komanda persikels į Vilkaviškį. Tikimasi, kad tai nutiks balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje. Net ir negalėsiantys savo komandos palaikyti gyvai, sirgaliai visas rungtynes tradiciškai tiesiogiai galės stebėti „YouTube“ platformoje. O visas ekipos naujienas vėl bus galima sekti komandos feisbuko paskyroje. Tuo pasirūpins pernai „Sveikatą“ treniravęs Naglis Miknevičius. 

Pažadėjo skirti lėšų 

N. Demenius ir kiti klubo nariai įdėmiai seka Kybartų stadiono rekonstrukcijos darbus. Planuojama, kad jie bus baigti iki šių metų liepos 29 d. Tiesa, šį sezoną komanda rungtyniauti Kybartuose nesitiki. Pagrindinė to priežastis – aikštės kokybė. 

„Net ir baigus visus rangos darbus turės praeiti nemažai laiko, kol aikštės žolė bus tinkama futbolo kovoms. Gali būti, kad net kito sezono pradžioje dar negalėsime žaisti Kybartuose“, – svarstė pašnekovas. 

Jis teigė kol kas esantis patenkintas rangovų, su kuriais tenka bendrauti kone kasdien, darbu. „Sveikatos“ prezidentas džiaugėsi, kad bendrą kalbą pavyksta rasti ir su rajono Savivaldybės vadovais. Pavyzdžiui, stadiono rekonstrukcijos projekte nebuvo numatyta skirti lėšų vejos laistymo sistemai, kurios kaina siekia apie 60 tūkst. eurų. Vis dėlto rajono valdžios atstovai N. Demeniui užtikrino, kad šie pinigai bus skirti. 

„Šiuolaikinės natūralios dangos aikštės neįsivaizduojamos be laistymo sistemos. Neprižiūrima ir nelaistoma žolė po kelių karštesnių dienų tiesiog išdegtų ir visas įdirbis netektų prasmės“, – teigė „FK „Sveikata“ vadovas. 

Andrius GRYGELAITIS

Nuotr. Šį sezoną kybartiečių komandos sudėtyje gausu tiek jaunų, tiek patyrusių futbolininkų.

Publikuota: „Santaka”, 2022-04-08.

lt_LTLietuvių kalba