Kviečia aplankyti naują fotografijų parodą

Ketvirtadienį per Algimanto Kezio galerijoje vykusį muzikos ir poezijos vakarą „Aš angelus rinkau…“, kuriame dalyvavo literatė Stefanija Navickienė ir dainuojamosios poezijos atlikėjas Rimantas Lekeckas, pristatyta fotografijos mėgėjų kybartiečių darbų paroda

Įspūdingos nuotraukos gimė fotografams dalyvaujant INTERREG projekto „Vienijanti kultūra – atviros durys, mintys ir širdys“ programoje „Dienos lauko fotosesija“. Fotosesija vyko pas projekto partnerius Kowale Oleckie, Lenkijoje. 

Parodoje, į kurią Kybartų kultūros centras kviečia užsukti ne tik mūsų rajono gyventojus, bet ir svečius, eksponuojami Kosto Keženio, Kristinos Radzevičienės, Sonatos Gražulienės, Vitaliaus Šidiškio, Gintaro Venciaus, Andželikos Micutienės, Dariaus Vaitkevičiaus darbai. 

Praėjusių metų liepą lauko fotosesija vyko ir mūsų regione. Joje dalyvavo aštuoni fotografai iš Lenkijos. Jie aplankė Kybartus, Paežerių dvarą, Vilkaviškį, Bartninkus, Jono Basanavičiaus gimtinę Ožkabaliuose, taip pat Vištytį ir Pavištytį, savo fotografijose įamžino lankytinus objektus ir išskirtinį Suvalkijos kraštovaizdį. 

Šiuo metu Kowale Oleckie kultūros centre eksponuojami „1 dienos lauko fotosesijos“ darbai, mūsų krašte užfiksuoti fotografų mėgėjų iš Lenkijos. Vėliau paroda „Mūsų kraštas draugų akimis“ atkeliaus į Kybartus, tad ją išvys ir mūsų regiono gyventojai. 

Primename, kad kybartiečių ir Kowalie Oleckie bendras projektas „Vienijanti kultūra – atviros durys, mintys ir širdys“ prasidėjo 2020 metų liepą, tačiau iš pradžių jį buvo pristabdžiusi užklupusi COVID-19 pandemija. Vėliau suorganizuota daug įdomių projektinių veiklų – tapybos plenerai, kulinarijos festivaliai, varžytuvės, tradicinio folkloro kūrybinės dirbtuvės ir kt. 

Projektu kybartiečiai ir jų partneriai siekia plėtoti tarpvalstybinį turizmą, orientuotą į kultūrą. Projektas baigsis šių metų birželį. 

„Santakos“ inf. 

Andželikos MICUTIENĖS nuotr. Fotografijose – įspūdingos Lenkijos gamtos ir lankytinų vietų vaizdai.

Publikuota: „Santaka”, 2022-04-01.


lt_LTLietuvių kalba