Tarp čempionato geriausiųjų – rajono orkestrai

Vilkaviškio rajonas gali didžiuotis aukšto lygio orkestrais. Tuo įsitikinti buvo galima savaitgalį vykusiame Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate, kuriame mūsiškiai savo kategorijoje susišlavė visus laurus.

Puikus organizavimas 

Į Palangoje vykusį dvidešimt pirmąjį čempionatą keliavo „Kybartų“ (vad. Donatas Ziegoraitis) bei Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų (vad. Saulius Mickevičius) orkestrai. Iš viso į pajūrį susirinko net trys dešimtys geriausių Lietuvos orkestrų, kurie varžėsi penkiose kategorijose. 

Abu mūsų kolektyvai jėgas išbandė stiprioje C kategorijoje. Ilgos bei sunkios repeticijos atsipirko: pagrindinis „Grand Prix“ apdovanojimas atiteko kybartiečiams, o laipteliu žemiau likę vilkaviškiečiai džiaugėsi pirmąja vieta. 

Negana to, į Kybartus parkeliavo ir geriausio koncertinio pučiamųjų instrumentų orkestro bei geriausio dirigento prizai. Pastarasis skirtas orkestro „Kybartai“ vadovui D. Ziegoraičiui. 

„Iš tikrųjų čempionatui ruošėmės įprastai – nesinorėjo muzikantams sukelti papildomos įtampos ar spaudimo. Aišku, jie ir patys jautė atsakomybę. Ypač tai pasimatė per keletą paskutinių repeticijų. Į Palangą vyko maždaug pusšimtis mūsų orkestrantų. Didžioji jų dalis – mokyklinio amžiaus. Skaičiuojame, kad tai jau dešimtoji mūsų orkestro karta. Vaikai auga, tobulėja, jiems būtina koncertuoti. Gaila, kad pandemija pakoregavo nemažai mūsų planų ir tų koncertų nebuvo tiek, kiek norėtųsi“, – kalbėjo D. Ziegoraitis. 

Orkestro „Kybartai“ vadovas negailėjo gražių žodžių ne tik savo vadovaujamo kolektyvo nariams, bet ir čempionato organizatoriams. Anot jo, šiandieninėmis sąlygomis suorganizuoti tokio lygio renginį – didžiulis iššūkis. Bene labiausiai tiek jį, tiek visus čempionato dalyvius sužavėjo per apdovanojimų ceremoniją įvykęs finalinis koncertas, kuriame scenoje pasirodė pasaulinio lygio kolektyvas iš Austrijos „Mnozil brass“. 

Ruošis kalėdiniam koncertui 

D. Ziegoraičio vadovaujamam orkestrui tai buvo jau penktasis iškovotas čempionato „Grand Prix“ apdovanojimas. Anksčiau „Kybartai“ du kartus buvo triumfavę B kategorijoje, po kartą – A ir C. 

Kitame orkestrų čempionate kybartiečiai žada varžytis dar stipresnėje D kategorijoje. Pasak kolektyvo vadovo, tai – natūralus žingsnis į priekį, nes sparčiai tobulėjantiems orkestrantams reikia naujų iššūkių. 

Šiek tiek atslūgus pergalės džiaugsmo emocijoms orkestro „Kybartai“ nariai vėl žada kibti į intensyvias repeticijas. Muzikantai antrąją šv. Kalėdų dieną Kybartų „Saulės“ progimnazijos sporto salėje vietiniams gyventojams ir svečiams ketina dovanoti savo pasirodymą. Gražią tradiciją rengti kalėdinius orkestro koncertus prieš daugybę metų pradėjo buvęs kolektyvo vadovas Antanas Ziegoraitis. 

Dūdorių kraštas 

Iš Palangos su pakiliomis emocijomis sugrįžo ne tik kybartiečiai, bet ir Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestro nariai. 

Kolektyvo vadovas Saulius Mickevičius sakė, kad didžiuojasi auklėtiniais, o užimta vieta tiek jį, tiek muzikantus labai pradžiugino. 

„Čempionatui pradėjome ruoštis dar vasarą. Kantriai ir sunkiai dirbome. Smagu, kad pastangos nenuėjo veltui. Mes su „Kybartais“ įrodėme, kad Vilkaviškio rajonas – dūdorių kraštas“, – šypsojosi S. Mickevičius. Jis prisipažino, kad po truputį jau pradeda galvoti apie būsimą Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatą, kuris vyks ateinantį pavasarį. 

„Tokių konkursų metu jaunieji muzikantai įgyja neįkainojamos patirties, kelia savo meistriškumą. Smagu, kai komisija tai įvertina, tačiau iš tikrųjų stengiamės dėl klausytojų. Manau, jog visų kolektyvų vadovai siekia, kad vaikai taptų ne tik gerais muzikantais, bet ir gerais žmonėmis“, – pabrėžė Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestro vadovas.

Andrius GRYGELAITIS

Nuotr. C kategorijoje triumfavusiems kybartiečiams tai buvo jau penktasis „Grand Prix“ apdovanojimas čempionate.

Publikuota: „Santaka”, 2021-11-23.

lt_LTLietuvių kalba