Vasaros šventė subūrė kybartiečius

Visą dieną niaukstęsis dangus ir nušniokštęs lietus neišgąsdino kybartiečių – praeito šeštadienio pavakarę jie gausiai susirinko į tradicinę miesto šventę „Saulės“ progimnazijos stadione.

Šiemetinei šventei parinkta tema – „Vasara“ puikia atitiko renginio dvasią: buvo daug linksmų atrakcijų, skambios muzikos, šokių, džiugesio ir šypsenų. Į šventę susirinkusius žmones pasveikino rajono Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, pabūti su šio miesto žmonėmis atvykęs kartu su žmona Aušra ir dukrele Aine. Kalbėjo Kybartų seniūnas Romas Šunokas. Už gerą darbą jis įteikė padėkas dviem UAB „Kybartų darna“ darbuotojams – tai Vaclovui Lauciui ir Juozui Lukšiui.

Visą glėbį padėkų išdalijo ir kybartiečių šokėjų siela choreografė Irena Šunokienė. Į sceną ji kvietė ir dėkojo už šokiui padovanotas valandas dvyliktokams, kurie šią vasarą atsisveikina su gimnazija ir, žinoma, su šokių kolektyvu. Tarp šokėjų, kuriuos susijaudinusi vadovė glaudė prie krūtinės bei linkėjo sėkmės, buvo ir jos vaikas Lukas.

Šventėje visi turėjo ką veikti: kas klausėsi koncerto, kas lankė prekybininkų ir tautodailininkų palapines, kas po pievaitę vaikštinėjo, bendravo, o kas alų pavėsinėse gurkšnojo ir skanumynų ragavo. Vaikus viliojo atrakcionų kampelis: spalvinga karuselė, batutai, dviejų ponių tempiama karieta, vežiojusi mažuosius šventės dalyvius stadiono takais.

Scenoje pasirodė ir vietiniai meno mėgėjai, ir iš toliau kviesti atlikėjai: Mino, Liepa, grupės „Nerija“, „Dar“, „Sare Roma“. Pastarasis kolektyvas sulaukė ypatingo savo tautiečių – romų, kurių Kybartuose gyvena nemažai, palaikymo. Jie plojo, šūkavo, kartu čigoniškai dainavo, telefonais filmavo Ištvaną, „Sare Roma“ kolektyvo įkūrėją, ypač išgarsėjusį po dalyvavimo muzikiniuose TV projektuose.

Puikią renginio nuotaiką palaikė šventės vedėjai Neringa Bičkovaitė ir Mindaugas Bučinskas. Pertraukėlių tarp pasirodymų metu jie organizavo įvairias rungtis.

Bene daugiausia dalyvių ir smalsuolių sutraukė sunkumų kilnojimo rungtis. Visus masino Kybartų kultūros centro direktoriaus Sauliaus Černevičiaus įsteigtas prizas – greitpuodis. Atkaklią kovą dėl šios dovanos laimėjo pernykštis nugalėtojas Edgaras, kuris 35 kg sveriantį rąstą, atkeliavusį iš Pajevonio, iškėlė 102, o praeitais metais – net 127 kartus. Renginio organizatorių teigimu, šis stipruolis dalyvauja beveik visose aplinkinėse vietovėse vykstančiose šventėse ir susišluoja šios rungties prizus.

Didelio susidomėjimo sulaukė ir į renginį atklydusių baikerių pasirodymas. Motociklininkai varžėsi, kuris daugiau garso „išspaus“ iš savo plieno žirgų.
Tiltu tarp Kybartų, Vilkaviškio ir Marijampolės šventės vedėjai pavadino į pievą išbėgusias linijinių šokių šokėjas. Skambant ritmingai muzikai ir linijose šokant kelioms dešimtims moterų iš šių trijų miestų, žiūrovams buvo sunku vietoje nustovėti, kojos pačios kilnojosi ir kvietė judėti.

Kybartų kultūros centro direktorius S. Černevičius pasidžiaugė, kad oras renginio per daug nesugadino, tačiau sakė, jog kitais metais šventę kybartiečiams vis dėlto organizuos savaite anksčiau – pirmąjį liepos savaitgalį. „Padaręs penkerių metų analizę nustačiau, kad pačiomis pirmosiomis liepos dienomis paprastai vyrauja puikūs vasariški orai, o po liepos 10-osios, Septynių miegančių brolių dienos, prasideda arba nesiliaujantys lietūs, arba alinantis karštis, nuo kurio scenoje lydosi instrumentai“, – kalbėjo direktorius. Jis sakė labiausiai esąs dėkingas savo įstaigos darbuotojams, kurie papildomus darbus geranoriškai dirbdavo už tą patį atlygį. Taip per metus pavyko sutaupyti šiek tiek lėšų šventei. Pasak S. Černevičiaus, be šių pinigų ir be verslininkų paramos šventei skirtų 6000 Lt tikrai nebūtų užtekę.

Direktorius minėjo, kad vėliau organizatoriai aptarė renginį, pasidžiaugė, kad iš esmės jis pavyko, kad susirinko daug žiūrovų ne tik iš Kybartų, bet ir iš aplinkinių vietovių, o klaidų ateityje sakė pasistengsią išvengti. „Įsitikinome, jog tokiai didelei šventei reikia pastatyti daugiau biotualetų, spręsti profesionalios apsaugos pasamdymo ir kai kurias kitas problemas“, – apibendrindamas šventę teigė kultūros centro vadovas.

Dangyra APANAVIČIENĖ

Autorės nuotr. Skambant puikiai muzikai ir šokant Vilkaviškio, Kybartų bei Marijampolės linijinių šokių šokėjoms buvo sunku vietoje nustygti ir žiūrovams.

Publikuota: „Santaka”, 2014 m. Liepos 19 d. 

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba