Vilkikų vairuotojams iš Rusijos – tikrieji karo Ukrainoje vaizdai

Per Kybartus į Kaliningrado sritį važiuojančius vilkikų vairuotojus nuo šeštadienio pasitinka Rusijos prieš Ukrainą pradėto karo vaizdai.

Pasienio kontrolės punktų direkcijai priklausančioje aikštelėje Pasaulio kybartiečių draugija, palaikant Kybartų bendruomenei ir seniūnijai, iniciavo Ukrainoje draskančio karo vaizdus atspindinčių nuotraukų parodą. Ja siekiama atkreipti Rusijos piliečių dėmesį į Rusijos valdžios karą prieš Ukrainą bei paskatinti nelikti abejingais.

Įgyvendinti šią idėją įkvėpė Vilniaus geležinkelio stoties perone, kuriame sustoja tranzitiniai traukiniai, vykstantys iš Maskvos į Kaliningrado sritį ir atgal, surengta paroda.

Palaukimo aikštelėje iš viso pakabinta 14 didelių nuotraukų su karo siaubiamos Ukrainos vaizdais. Kaip ir perone Vilniuje, taip ir aikštelėje Kybartuose, eksponuojamos fotografų Mila Teshaieva Maxim Dondyuk Evgeniy Maloletka ir Mikhail Palinchak nuotraukos iš Bučos, Mariupolio ir kitų karo nusiaubtų Ukrainos vietų.

Šeštadienį aikštelėje kabinama paroda iškart sulaukė rusų vilkikų vairuotojų dėmesio, kurie ne tik fotografavo idėjos iniciatorius ir kabinamas nuotraukas, bet ir filmuodami replikavo, komentavo matomą parodą. 

Surengti parodą Pasaulio kybartiečių draugijai padėjo bendradarbiauti sutikę „Lietuvos geležinkeliai“ ir Lietuvos spaudos fotografų klubas. Plakatus Kybartams padovanojo įmonė „Advert Plius“.

Pasienio kontrolės punkto palaukimo aikštelė Kybartuose, talpinanti 100 vilkikų, pastarąsias savaites – ji beveik pilna. Rusijai uždarius Karalienės Luizos tiltą Kybartuose ir kelyje Vilkaviškis-Kybartai – vilkikų eilės. Iš viso eilėje pravažiuoti kasdien laukia 400-500 vilkikų. 

lt_LTLietuvių kalba