„Ąžuoliuko“ lopšelis-darželis pasipuošė spalvingais piešiniais

Patraukli ir estetiška ikimokyklinės įstaigos aplinka daro teigiamą įtaką vaikų, darbuotojų ir apskritai visos įstaigos bendruomenės geresnei emocinei sveikatai, didina produktyvumą ir stimulą siekti geresnių rezultatų bei skatina pasididžiavimą savo įstaiga. Dažnu atveju, norint interjerui suteikti daugiau gyvybės ir jaukumo, nėra reikalingi itin dideli finansiniai ištekliai – tereikia idėjos, iniciatyvos, išmonės, bendraminčių ir jų darbščių rankų.

Kybartų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Karolina Mikulienė įgyvendino projektą „Linksmos sienos – linksmi veidai“. Šio projekto tikslas buvo žaismingais piešiniais papuošti lopšelio-darželio laiptinės sienas, kurių teptukas ir dažai nelietė jau daugybę metų.

Iniciatyvi mokytoja bendram tikslui subūrė įstaigos darbuotojų ir savanorių iš kitų Kybartų miesto švietimo įstaigų komandą, su kuria įgyvendino savo sumanymą. Kybartų „Saulės“ progimnazijos etikos, neformaliojo švietimo dailės mokytoja ir ugdymo karjerai specialistė Agnė Nacevičienė pagal mokytojos Karolinos viziją parengė piešinių eskizus. Minėtos mokyklos moksleivė Luka Nacevičiūtė ir Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos savanorės Aisėja Leonavičiūtė bei Ieva Pileckytė juos perkėlė ant lopšelio-darželio laiptinės sienų. Simboliškai sutapo, kad pastarosios dvi merginos – buvusios „Ąžuoliuko“ lopšelio-darželio ugdytinės.

Pagrindinė projekto idėja buvo atnaujinti lopšelio-darželio erdves, jas pagyvinti, suteikti daugiau spalvų ir žaismingumo, nes vaikų darželis yra tokia vieta, kurioje turi būti jauku, šilta ir svetinga. Dėl to ant sienų pavaizduoti žaidžiantys vaikai, paukšteliai, gėlės, vabaliukai ir kitokie šviesų vaikystės pasaulį simbolizuojantys elementai.

Projektas „Linksmos sienos – linksmi veidai“ parodė, kad gražios idėjos, bendradarbiavimas ir savanorystė padeda kurti jaukią aplinką, kuri sudaro sąlygas lavinti vaikų fantaziją, estetinį suvokimą ir emocijų raišką. Taip pat jis atskleidė, kad net nedideli pokyčiai turi didžiulę reikšmę. Atnaujintos lopšelio-darželio laiptinės sienos tapo dekoratyvios ir tarsi atvėrė langus į vaikų vaizduotės pasaulį. Gyvybingi ir spalvingi piešiniai ne tik pakeitė sienų vaizdą, bet ir atnešė daugiau laimės, šypsenų ir džiaugsmo.

Violeta KRIČENIENĖ
Kybartų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Karolinos MIKULIENĖS nuotr. „Linksmos sienos – linksmi veidai“ – taip pavadintą projektą įgyvendino Kybartų vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ įstaigos darbuotojų ir savanorių suburta komanda.

Publikuota: „Santaka”, 2024-03-05.

lt_LTLietuvių kalba