Čempionų taurė – „Keturkaimio“ rankose

Pasibaigė 45-osios Kybartų miesto krepšinio pirmenybės. 31-ą kartą komandos kovojo dėl buvusio Kybartų Kristijono Donelaičio mokyklos direktoriaus Antano Žako taurės.

Įveikė favoritus 

Po šešerių metų pertraukos pagrindinį varžybų trofėjų susigrąžino „Keturkaimio“ krepšininkai. Jie Kybartų „Saulės“ progimnazijos sporto salėje vykusiame finale kiek netikėtai 89:78 nugalėjo pernykščius čempionus „Gudkaimio“ žaidėjus. Įdomu tai, kad pastariesiems tai buvo apskritai pirmasis pralaimėjimas šių metų varžybose. 

Finalą „Gudkaimis“ pradėjo kiek geriau, tačiau jau pirmojo kėlinio pabaigoje „Keturkaimis“ išlygino rezultatą, o vėliau tik didino savo persvarą. Akivaizdžiai nervingai rungtyniavę praėjusių metų nugalėtojai daugiausiai rėmėsi individualiomis žaidėjų pastangomis. Tuo tarpu lyderių Pauliaus Liepinaičio bei Ričardo Mačiulaičio vedami „Keturkaimio“ sportininkai propagavo komandinio žaidimo stilių. Būtent P. Liepinaitis ir buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose. Jo sąskaitoje – net 41 pelnytas taškas. Pralaimėjusiai ekipai Andrius Levanas surinko 20 taškų. 

Dvikovoje dėl bronzos medalių tarp „Robedos“ ir „Mėgėjų“ intrigos beveik nebuvo. Nuo pirmų atakų išryškėjo „Robedos“ pranašumas, tad galiausiai ši ekipa ir triumfavo rezultatu 95:54. Tiesa, verta paminėti, kad pralaimėjusieji rungtyniavo be kelių svarbių žaidėjų. Šiame susitikime net šeši „Robedos“ krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių, tuo tarpu „Mėgėjų“ gretose rezultatyviausiai žaidė Gintaras Rimas, įmetęs 18 taškų. 

Saugo archyvinę medžiagą 

Dar prieš apdovanojimų ceremoniją ekipos buvo pakviestos tylos minute pagerbti buvusį Kybartų Kristijono Donelaičio mokyklos direktorių ir didžiulį krepšinio entuziastą A. Žaką. Vyriausiasis varžybų teisėjas Juozas Murinas susirinkusiuosius trumpai supažindino su Kybartų krepšinio istorija. Būtent jo, kybartiečio Juozo Jurkyno ir dar keleto sporto entuziastų iniciatyva buvo įsteigta pereinamoji A. Žako taurė. 

Šiandien J. Murino namuose galima rasti visą archyvinę turnyro medžiagą. Jis kruopščiai saugo pirmenybių nugalėtojų nuotraukas, žaidėjų sąrašus, turnyrines lenteles. 

„Šiemet varžybose dalyvavo 5 ekipos, nors iš tikrųjų nedaug trūko, kad būtų prisijungusi dar viena komanda. Daugiausiai pirmenybėse yra žaidusios 14 ekipų. Šių metų turnyras išsiskyrė išaugusiu lygiu. Pernai dėl COVID-19 pandemijos jis nevyko, tad po metų pertraukos žaidėjai į aikštę grįžo išsiilgę kovų. Be to, šiemet dalyvių prašymu leidome kiekvienai komandai registruoti po tris legionierius – sportininkus iš kitų rajonų. Tai irgi prisidėjo prie išaugusio lygio“, – pasakojo J. Murinas. 

Nugalėtojus bei prizininkus sveikino Kybartų seniūnijos vyresnysis specialistas Dainius Kovas bei Pasaulio kybartiečių draugijos narys Andrius Vaičaitis. Visoms trims ekipoms atiteko ne tik medaliai, bet ir piniginiai prizai, kuriuos įsteigė kybartietis verslininkas Valdemaras Baltrušaitis. Komandai nugalėtojai taip pat įteikta ir pereinamoji A. Žako taurė, kurią dar prieš 31 metus specialiai šioms varžyboms pagal J. Murino brėžinį pagamino vienas Virbalyje gyvenęs meistras. 

Pagerbti geriausieji 

Pasibaigus pirmenybėms apdovanotos ne tik stipriausios ekipos. Kybartų seniūnijos bei Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus įsteigtais prizais buvo pagerbti geriausi varžybų žaidėjai. 

Naudingiausio pirmenybių sportininko apdovanojimą „Keturkaimio“ lyderiui Pauliui Liepinaičiui šiemet įteikė ilgametis šių varžybų dalyvis Aidas Neščiokas. Geriausiu varžybų gynėju pripažintas Rokas Dailidavičius, puolėju – Ričardas Mačiulaitis, o vidurio puolėju – Alvydas Šeštakauskas. 

Apdovanoti ir geriausi kiekvienos ekipos sportininkai. Jais tapo Andrius Danilevičius („Keturkaimis“), Andrius Levanas („Gudkaimis“), Arijanas Maskoliūnas („Robeda“), Gintaras Rimas („Mėgėjai“) bei Marijus Kijauskas („Omega“). 

Pasaulio kybartiečių draugijos įsteigtas korektiškiausios varžybų ekipos prizas šiais metais atiteko penktoje vietoje likusiai „Omegai“. 

Apdovanojimų ceremonijos pabaigoje vyriausiasis varžybų teisėjas J. Murinas pagerbė ir simbolines dovanas įteikė daugiausiai prie šio turnyro prisidėjusiems asmenims: Algidui Karaliui, Vaidui Bruožiui, Ričardui Linkevičiui, Raimundui Girniukaičiui, Vytautui Valiokui, Visvaldui Jegorovui bei Kamilei Kušlevičiūtei. 

„Pamažu pradedame galvoti ir apie ateinančius metus. Svarstome, ką galėtume pakeisti, patobulinti. Vienas iš variantų – daryti atvirą turnyrą ir leisti jame dalyvauti viso rajono ekipoms. Kol kas tik Bartninkų „Omegai“ jau keletą metų svečių teisėmis leidžiame dalyvauti varžybose. Ši ekipa mūsų nenuvylė – esame labai ja patenkinti. Komandos žaidėjai – kultūringi, drausmingi“, – kalbėjo J. Murinas. 

Jis vylėsi, kad varžybos vyks ne vienus metus, o jų dalyviai savo žaidimu dar ilgai galės džiuginti sirgalius. 

„Metai bėga, sportininkai keičiasi, o krepšinio kovos niekada nesibaigia. Manau, kad tikrai galime didžiuotis, jog tokiame mieste kaip Kybartai jau tiek metų vyksta krepšinio pirmenybės. Mažai kas Lietuvoje tuo gali pasigirti“, – šypsojosi vyriausiasis varžybų teisėjas.

Andrius GRYGELAITIS

Nuotr. Pagrindinė varžybų taurė po šešerių metų pertraukos sugrįžo į „Keturkaimio“ sportininkų rankas.

Publikuota: „Santaka”, 2022-03-18.

lt_LTLietuvių kalba