Maldoje, širdyse ir mintyse – Ukraina

Saulėtą sekmadienio popietę istoriniuose Kybartų požemiuose į renginį „Maldoje, širdyse ir mintyse“, skirtą Ukrainai paremti, sugužėjo nemažas būrys kybartiečių ir šiame mieste prisiglaudusių bei naujus namus čia sau suradusių ukrainiečių moterų su vaikais.

Simboliška renginio vieta – požemiai. Panašiose slėptuvėse, tik ne į renginius renkasi, o nuo karo siaubo slepiasi tūkstančiai ukrainiečių. Nors tik trumpam, nors savo noru, o ne sprogimų genamiems ir mums teko pajusti požemių drėgmę ir ledinį šaltį, kurį „tirpdė“ čia aidėjusios melodijos ir jas lydėję nuoširdūs plojimai. 

Paramos renginys prasidėjo Lietuvos ir Ukrainos himnais, lietuviškomis kanklių melodijomis. Ukrainietė Dina Mataitienė, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistė bei Ukrainos karinių oro pajėgų dainų ir šokių ansamblio dainininkė, atlikdama savo tautos dainas, tarsi išliejo širdyje susikaupusius jausmus: meilę krauju pasruvusiam ir dėl laisvės žūtbūtinai kovojančiam savo kraštui, pasididžiavimą ir gėlą. 

„Nesitikėjau, kad bus taip sunku dainuoti“, – su ašaromis akyse atsiduso visąlaik lietuviškai su publika bendravusi Dina, kai padėkojau ir palinkėjau jai stiprybės. Dina paprašė melstis už Ukrainą. 

Atlikėjai koncerte talkino Pajevonio moterų vokalinis ansamblis „Aušrinė“, gitara grojusi ir dainavusi Gabrielė. Koncertą vedė ir eiles skaitė vienas iš renginio organizatorių, mūsų kraštietis aktorius Liutauras Kasulaitis. 

Renginio pabaigoje padėkos ir paramos žodžius išsakė Vilkaviškio rajono savivaldybės, Kybartų seniūnijos ir bendruomenės atstovai. 

Svetingai organizatoriai sutiko kiekvieną popietės dalyvį. Dar prieš renginį prie įėjimo į požemius Kybartų bendruomenės savanoriai siūlė besirenkantiesiems ukrainietiškų barščių ir bandelių, vaikai visiems įteikė Ukrainos vėliavos spalvų suvenyrus. 

Per koncertą ir ukrainietiškų barščių akciją surinktos lėšos (1030 Eur) bus skirtos į mūsų kraštą atvykusių ukrainiečių šeimoms paremti. 

Rita MITKUTĖ-MADDOCK

Vitaliaus ŠIDIŠKIO nuotr. Istoriniuose Kybartų požemiuose vykusio paramos renginio dalyviai klausėsi jausmingų ukrainietės Dinos Mataitienės dainų.

Publikuota: „Santaka”, 2022-03-25.

lt_LTLietuvių kalba