Eglę puošia… 16 milijonų atspalvių

Prieš penkerius metus artėjant šv. Kalėdoms pirmą kartą savo namo teritoriją apšvietęs kybartietis Gražvydas Kivylius šiemet prisidėjo ir prie pagrindinės miesto eglės įžiebimo. Netrukus tradicinėmis švieselėmis sužibs ir Darvino gatvės 30 numeriu pažymėto daugiabučio kiemas.

Planavo dar pernai

Tokios, kaip praėjusią savaitę Kybartuose įžiebtos kalėdinės eglutės, nerasime visoje šalyje. Ji papuošta kompiuteriu valdomomis, iš anksto užprogramuotomis neregėtus efektus ir muzikines animacijas kuriančiomis lemputėmis. Tuo pasirūpino jaunasis Gražvydas Kivylius, jau ne pirmus metus šia technologija puošiantis ir savo namus.

„Yra miestų, kurių eglutės keičia spalvas, tačiau Kybartų žaliaskarė papuošta daugiau nei 6 tūkstančiais individualiai valdomų lempučių. Dirbtinės eglės viduryje yra mikroschema, kuri priima signalus iš Kybartų kultūros centre stovinčio kompiuterio ir siunčia juos į lemputes. Taip lemputės užprogramuojamos ir tarsi ima šokti“, – pasakojo gimnazistas G. Kivylius.

Iš viso ant kalėdinės Kybartų miesto eglės kabančios švieselės gali sužibti įspūdingu kiekiu atspalvių – daugiau nei 16 mln. Nemažai lempučių suklijuota ir ant eglės viršūnės, kurią pagamino UAB „Darna“ atstovai, o papuošti padėjo G. Kivylius kartu su seniūnijos darbuotojais.

Pats jaunuolis pasakojo, kad idėją apie tokio tipo eglę brandino jau kurį laiką. Miesto žaliaskarę jis taip papuošti planavo dar praėjusiais metais, tačiau tuomet seniūnija nerado pakankamai lėšų. Šiemet pinigų buvo skirta, tad pasiruošimo darbai prasidėjo dar vasarą.

Keliose vietovėse

Į eglutės įžiebimo šventę susirinkę kybartiečiai ir miesto svečiai išvydo pagal muziką šokančių lempučių šou. Kaip visa tai atrodė, ir šiandien galima surasti internetinėje „YouTube“ platformoje, Gražvydo Kivyliaus kanale.

Šventinėje ceremonijoje, kurią vedė pedagogas ir rajono Tarybos narys Mindaugas Bučinskas, susirinkusiuosius sveikino Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Kybartų seniūnas Romas Šunokas bei kultūros centro direktorė Asta Vencienė. Be abejo, buvo ir Kalėdų Senelis su Snieguole, o muzikinę programą žiūrovams dovanojo Kybartų kultūros centro popchoras „Spindulys“.

Seniūnas R. Šunokas pasidžiaugė unikalia egle ir negailėjo gražių žodžių jos kūrėjui G. Kivyliui. Jis teigė esantis itin laimingas, kad auganti jaunoji karta ateina su visiškai kitu požiūriu, nevengia naudotis naujausiomis technologijomis.

Įspūdingai šiemet atrodo ne tik Kybartų eglė, bet ir J. Basanavičiaus bei Darvino gatvių apšvietimas, prie kurio G. Kivylius irgi prisidėjo. Jis padėjo išmaniosiomis girliandomis apšviesti ir keletą pastatų Kybartuose bei Vilkaviškyje, taip pat Gudkaimio bendruomenės namus. Netrukus įspūdingo dydžio šventinės dekoracijos, kurias sukurti taip pat padėjo jaunasis kybartietis, sužibs ir Virbalyje.

Tai dar toli gražu ne viskas, kur šiais metais bus galima išvysti G. Kivyliaus kūrinių. Jau kitą sekmadienį, gruodžio 17 d., Karkliniuose nušvis dar viena išmani kalėdinė eglė.

„Jos girliandų technologija bus tokia pati, kaip Kybartuose, tačiau iš tikrųjų ir skirsis. Rajono gyventojai turėtų pamatyti abi žaliaskares“, – paslaptingai šyptelėjo Gražvydas.

Kviečia į šviesų pasaką

Jau rytoj kybartiečiai ir miesto svečiai turės dar vieną progą mėgautis G. Kivyliaus sukurtais kalėdiniais apšvietimais. 18 val. prie Darvino gatvės 30 numeriu pažymėto daugiabučio prasidės, kaip pats Gražvydas vadina, „Kybartų šviesų pasaka“. Tai – maždaug 25 min. trukmės šou, kurio metu pagal grojančią muziką ritmingai „šoks“ iš anksto užprogramuotos visą aplinkinę teritoriją papuošiančios lemputės. Jų šiemet bus dar daugiau nei pernai – maždaug 45 tūkstančiai!

Praėjusiais metais gyventojai taip pat buvo pakviesti į panašų renginį, tačiau tuomet pasirodymas buvo trumpesnis. Tąkart lemputės „šoko“ tik pagal 3 muzikinius kūrinius, o šiemet jų jau bus 6. 

Be to, šiais metais vieną iš kūrinių gyvai atliks jaunasis Kybartų dainininkas Bernardas Kriščiūnas.

Verta paminėti ir tai, kad pernai muzikos ir šviesų šou buvo kartojamas keletą kartų, tačiau šiemet to daryti Gražvydas neketina, todėl gyventojai turės vos vieną galimybę pamatyti įspūdingą reginį. Būtent dėl to G. Kivylius tikisi sulaukti dar daugiau žmonių nei pernai, kuomet gyvai „šokančių“ lempučių šou stebėjo maždaug pusė tūkstančio žiūrovų.

Įkūrė įmonę

Šiais metais šešiolikmetis G. Kivylius įkūrė savo įmonę bei ėmė prekiauti įvairaus ilgio išmaniosiomis girliandomis, kurias pats konstruoja, modeliuoja ir programuoja. Visą informaciją apie prekybą ir G. Kivyliaus organizuojamus renginius galima rasti feisbuko paskyroje „Kybartų šviesų pasaka“.

„Pagal šią technologiją sukurti išmaniąsias lemputes nėra lengva, tačiau man netrūksta atkaklumo ir užsispyrimo. Viską, ką gaminu, darau iš kokybiškų medžiagų. 

Apskritai, ateityje norėčiau prisidėti ne vien prie rajono, bet ir prie kitų šalies miestų puošimo darbų. Man tai būtų didžiulis malonumas“, – ambicijų neslėpė jaunasis kybartietis.

Andrius GRYGELAITIS

Nuotr. Tokia žaliaskarė, kaip Kybartuose, – vienintelė Lietuvoje.

Publikuota: „Santaka”, 2023-12-08.

lt_LTLietuvių kalba