Gimnazistams – tradicinės ir naujos premijos

Ne vieną dešimtmetį gabiausi Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai skatinami piniginėmis dovanomis. Šiemet pirmą kartą įsteigta ir sporto premija.

Vienuoliktąjį kartą 

Visoje šalyje yra labai mažai mokyklų, kurių mokiniai už savo pasiekimus skatinami piniginiais prizais. Kybartuose šios tradicijos – itin senos. Anksčiau gabiausiems gimnazistams būdavo teikiama JAV gyvenusios lietuvės Elenos Rožėnienės-Rozen premija, o vėliau ją pakeitė Pasaulio kybartiečių draugijos (PKD) mokslininkų fondo paskatinamosios dovanos. Šiais metais jos buvo įteiktos jau vienuoliktąjį kartą. 

Anksčiau PKD mokinius apdovanodavo tik už akademinius pasiekimus, tačiau prieš porą metų pradėta teikti premija už nuopelnus meno bei kultūros srityse. Šiemet apdovanotųjų sąrašas dar labiau pasipildė, mat įsteigta sporto premija. 

Šiais metais už aukštus pasiekimus dalykinėse olimpiadose bei konkursuose tradicinės 60–160 eurų dydžio premijos skirtos Titui Krašauskui, Gretai Velavičiūtei, Austėjai Strakalaitei, Kamilei Vasiliauskaitei, Pauliui Braziui, Rusnei Šabanauskaitei bei Solveigai Andriukaitytei. G. Velavičiūtė PKD mokslininkų fondo apdovanojimą gavo ir praėjusiais metais. 

Paskatinamoji vienkartinė stipendija šiemet buvo įteikta ir Kybartų „Saulės“ progimnazijos mokiniui Doviui Dragūnui. 

Meno premija atiteko Kamilei Kušlevičiūtei bei Deimantei Urbanavičiūtei. Įdomu tai, kad Kamilė šį apdovanojimą pelnė jau trečią kartą. 

Pirmą sykį įsteigtą sporto premiją šiemet gavo Auksė Eidukaitytė, Džiugas Arštikaitis bei Viktoras Vekeriotas. 

Laureatus sveikinęs Vilniaus universiteto prof. dr. R. Baronas pasidžiaugė, kad apdovanotieji mokiniai garsina Kybartų vardą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Būtent prof. dr. R. Barono iniciatyva prieš 11 metų ir buvo sukurtas PKD mokslininkų fondas. 

Šiais metais, be jo, savo įnašais prie fondo prisidėjo šie iš Kybartų kilę mokslo atstovai: Nijolė Drazdienė, Ramutis Drazdys, Rūta Girdzijauskienė, Vytautas Iešmantavičius, Mindaugas Jurkynas, Arūnas Mickevičius, Zita Sabaliauskienė, Vytautas Šlapkauskas, Ramūnas Valiokas, Alina Vaškelytė bei Juozas Vyšniauskas. 

Meno ir kultūros premijos steigėjos: prof. dr. Rūta Girdzijauskienė, kompozitorė Nijolė Sinkevičiūtė, chorvedė Žydrė Sinkevičiūtė bei menininkė Eglė Vitonienė. 

„Džiaugiamės, kad buvę mūsų mokiniai, o dabar garsūs mokslininkai nepamiršta savo krašto ir toliau finansiškai skatina gimnazistus. Anksčiau šios premijos būdavo labiau orientuotos į gamtos mokslus, tačiau pastaraisiais metais stengiamės apdovanoti įvairiose srityse aukštus pasiekimus fiksuojančius mokinius. Smagu, kad šiemet premijų sąrašas pasipildė sportininkams skirtu apdovanojimu. Jį šiais metais įteikė buvęs futbolininkas, treneris Naglis Miknevičius“, – pasakojo Kristijono Donelaičio gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius. 

Pagerbti geriausieji 

Šiais metais PKD mokslininkų fondo premijos įteiktos tradicinėje gimnazistų pagerbimo šventėje. Kartu buvo apdovanoti ir kiti aukštus pasiekimus įvairiose srityse užfiksavę mokiniai bei juos ruošę pedagogai. Šiemet net 41 Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinys pelnė prizines vietas rajoninėse olimpiadose bei konkursuose. 3 iš jų tapo prizininkais regione, o net 10 – šalyje. Dar 6 gimnazistai tapo tarptautinių konkursų laureatais. 

Daugiausia prizinių vietų – net 6 – pelnė gimnazijos pirmokas Titas Krašauskas. Penkiais laimėjimais šiemet džiaugėsi Greta Velavičiūtė ir Kamilė Kušlevičiūtė. 

Mokytoja Nijolė Černauskienė paruošė 11 įvairių konkursų bei olimpiadų prizininkų. Prizines vietas taip pat iškovojo 10 pedagogės Dalios Viliušienės, 7 – Astos Spangevičienės, 6 – Janinos Judickienės mokiniai. Iš viso šiais metais net 14-os pedagogų ruošti mokiniai tapo konkursų bei olimpiadų prizininkai. 

Tradiciškai šventinį renginį vainikavo gimnazijos Metų mokinio ir Metų klasės rinkimai. Geriausia gimnazijos klase šiemet išrinkti mokytojos Rūtos Šukaitytės auklėjami antrokai, o geriausio mokinio rinkimuose triumfavo pirmokas Titas Krašauskas. Praėjusiais metais šis titulas buvo skirtas mokyklą jau baigusiai Gabijai Guntoriūtei.

Andrius GRYGELAITIS

Nuotr. Piniginės Pasaulio kybartiečių draugijos mokslininkų fondo dovanos gimnazistams buvo įteiktos jau vienuoliktąjį kartą.

Publikuota: „Santaka”, 2022-06-21.

lt_LTLietuvių kalba