„Gudkaimio“ krepšininkai apgynė nugalėtojų vardus

Pasibaigė 47-osios Kybartų miesto krepšinio pirmenybės. 33-ią kartą komandos kovojo dėl buvusio Kybartų Kristijono Donelaičio mokyklos direktoriaus Antano Žako taurės.

Finale – revanšas

Šių metų pirmenybėse kovėsi 5 ekipos – viena daugiau, nei praėjusiais metais. Antrus metus iš eilės pagrindinį varžybų trofėjų iškovojo „Gudkaimio“ krepšininkai, lemiamoje kovoje 94:66 įveikę „Keturkaimio“ žaidėjus. Nesulaikomas čempionų gretose buvo Aidas Sabukonis, pelnęs 24 taškus, Edgaras Masaitis pridėjo 20, o Andrius Levanas – 14. Tiesa, reikia pabrėžti, kad „Keturkaimio“ lyderis Paulius Liepinaitis žaidė sirguliuodamas ir jo žaidimo visu pajėgumu komandai labai trūko. Pralaimėjusiųjų gretose Balys Brazauskas pelnė 23 taškus, Vytenis Tarnauskas – 14.

Įdomu tai, kad grupėje šių komandų tarpusavio susitikimą 85:80 buvo laimėjęs „Keturkaimis“.

Trečiąją vietą pirmenybėse iškovojo „Bruklinas“, mažajame finale 98:87 įveikęs „Veteraną“. Šiose rungtynėse „Bruklinas“ vienu metu turėjo net 20-ies taškų persvarą, tačiau po taiklių tritaškių metimų jų varžovai ketvirtajame kėlinyje skirtumą buvo sumažinę vos iki 6 taškų. Vis tik sėkmė galiausiai nusišypsojo „Bruklinui“. Jo gretose net 33 taškus įmetė Ignas Matulaitis, 16 taškų pridėjo Paulius Parachomikas. Pralaimėjusiesiems 20 taškų surinko Tomas Lužanskis, po 12 pelnė Mingaudas Giedraitis ir Tomas Vencius.

Apdovanoti geriausieji

Dar prieš apdovanojimų ceremoniją ekipos buvo pakviestos tylos minute pagerbti buvusį Kybartų Kristijono Donelaičio mokyklos direktorių ir didžiulį krepšinio entuziastą A. Žaką.

Vyriausiasis varžybų teisėjas Juozas Murinas susirinkusiuosius trumpai supažindino su Kybartų krepšinio istorija. Būtent jo, kybartiečio Juozo Jurkyno bei dar keleto sporto entuziastų iniciatyva ir buvo įsteigta A. Žako taurė.

Nugalėtojus bei prizininkus pasveikino Kybartų seniūno pavaduotoja Milda Vaičaitienė.

Prizines vietas užėmusioms ekipoms atiteko ne tik medaliai, bet ir piniginiai prizai, kuriuos įsteigė kybartietis verslininkas Valdemaras Baltrušaitis.

Apdovanojimų sulaukė ir geriausi pirmenybių žaidėjai. Jiems atiteko Kybartų seniūnijos bei Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus įsteigti prizai.

Naudingiausio varžybų žaidėjo titulą iš ilgamečio pirmenybių dalyvio Aido Neščioko rankų atsiėmė „Gudkaimio“ atstovas Andrius Levanas.

Geriausiu pirmenybių gynėju pripažintas „Keturkaimio“ narys Linas Duoba, puolėju – „Gudkaimio“ atstovas Tomas Kisieliauskas, o vidurio puolėju – dar vienas „Gudkaimio“ žaidėjas Aidas Sabukonis.

Apdovanojimų sulaukė ir geriausi kiekvienos komandos krepšininkai: Tautvydas Kalinauskas („Vištytis“), Deividas Kivyta („Gudkaimis“), Ignas Matulaitis („Bruklinas“), Evaldas Paškauskas („Veteranas“) bei Paulius Valaitis („Keturkaimis“).

Pasaulio kybartiečių draugijos įsteigtas korektiškiausios varžybų ekipos prizas šiais metais atiteko „Vištyčio“ komandai.

Apdovanojimų ceremonijos pabaigoje vyriausiasis varžybų teisėjas J. Murinas ilgamečio pirmenybių teisėjo Vaido Bruožio įsteigtus prizus įteikė daugiausiai prie šio turnyro prisidėjusiems asmenims: Algidui Karaliui, Evaldui Kučiauskui, Raimundui Girniukaičiui, Vytautui Valiokui, Aisėjai Leonavičiūtei bei Gretai Matusevičiūtei.

Tikslas – 50

J. Murinas džiaugėsi pavykusiu turnyru ir išreiškė viltį, jog po kelerių metų pavyks sulaukti ir jubiliejinių, 50-ųjų, pirmenybių. Anot jo, šių metų varžybos parodė, kad kybartiečiai myli krepšinį, kadangi palaikyti savo mėgstamų komandų į Kybartų „Saulės“ progimnazijos tribūnas žiūrovai rinkosi gana gausiai.

„Varžybos praėjo sklandžiai. Dar prieš pirmenybių pradžią „Saulės“ progimnazijos sporto salėje sumontavome naujas, šiuolaikiškas švieslentes. Jos labai pagyvino rungtynių stebėjimą. Viso turnyro metu ekipų žaidėjai noriai rinkosi į rungtynes, o teisėjai puikiai atliko savo darbą. Net sirgaliai po turnyro juos išlydėjo aplodismentais. Taip retai būna“, – šyptelėjo J. Murinas.

Anot jo, šiemet pirmenybių lygis buvo aukštesnis nei praėjusiais metais. Tai lėmė turnyre dalyvavę pajėgesni žaidėjai.

„Jau kurį laiką leidžiame komandoms registruoti sportininkus iš kitų rajonų. Galbūt ir norėtųsi, kad aikštėje grumtųsi vien savi krepšininkai, tačiau dabartinė realybė yra negailestinga. Puikiai suprantame, kad jei leistume žaisti vien Vilkaviškio rajono atstovams, norinčių pirmenybėse dalyvauti komandų paprasčiausiai neatsirastų. Šiais metais buvo nemažai išskirtinių asmeninių pasirodymų. Jais sužavėjo Tomas Badokas, Karolis Burauskas, Aidas Bujauskas ir kt. Smagu, kad didmiesčiuose gyvenantys buvę kybartiečiai viso sezono metu noriai grįždavo į rungtynes ir puikiai čia žaidė. Džiugu, kad jie nepamiršta savo krašto. Galbūt tik norėtųsi daugiau jaunimo, bet tikiu, kad ateityje jo tikrai sulauksime“, – optimistiškai į priekį žvelgė vyriausiasis varžybų teisėjas.

Nuotr. Antrus metus iš eilės pagrindinė varžybų taurė atiteko „Gudkaimio“ krepšininkams.

Andrius GRYGELAITIS

Publikuota: „Santaka”, 2024-03-22.

lt_LTLietuvių kalba