„Sveikata“ neslepia ambicingų tikslų

Pastaruoju metu Kybartų „Sveikatos“ futbolo klubas išgyveno nemažai pokyčių. Keitėsi klubo dalininkai, valdybos nariai, komandos sudėtis. Visa tai lėmė, kad išaugo ekipos ambicijos. Naująjį sezoną kybartiečiai pasitinka nusiteikę itin optimistiškai.

Pasikeitė dalininkas

Praėjusiais metais antrojoje šalies futbolo lygoje rungtyniavusi „Sveikata“ pirmąją sezono pusę baigė autsaiderių gretose – aikštę dažniausiai tekdavo palikti nuleistomis galvomis. Viskas kardinaliai pasikeitė antrajame varžybų rate, kuriame mūsų rajono komanda tarsi feniksas ėmė kilti iš pelenų ir pradėjo skinti vieną pergalę po kitos. Nors patekti tarp lygos prizininkų ekipai vis dėlto nepavyko, tačiau varžovų pagarbą ji tikrai užsitarnavo.

Pakitusį veidą lėmė ekipos viduje įvykę pokyčiai. Visų pirma, pasikeitė pagrindinis „Sveikatos“ dalininkas. Juo tapo Lietuvos visuomenės veikėjas, įvairių nevyriausybinių organizacijų steigėjas, verslininkas, buvęs Seimo narys Tadas Langaitis. Nemažą dalį savo vaikystės jis praleido Kybartuose, nuolat lankėsi „Sveikatos“ rungtynėse. Būtent dėl to apsisprendęs, jog nori investuoti į Lietuvos futbolą, jis pirmiausia pagalvojo apie seniausią šalies futbolo klubą – Kybartų „Sveikatą“. Rasti bendrą kalbą su buvusiais klubo vadovais nebuvo sunku – visi buvo suinteresuoti atgaivinti tuo metu merdėjusią ekipą.

Ėmėsi pokyčių

Su T. Langaičio atėjimu prasidėjo ir daugiau pokyčių. Ekipa pasirašė sutartis su keletu naujų pajėgių žaidėjų, o klubo direktoriumi buvo paskirtas Lietuvos sporto universitete sporto vadybą baigęs gargždiškis Erikas Pakštys. Pastarasis nieko nelaukdamas ėmė rūpintis visais komandos reikalais.

E. Pakštys neslėpė, kad įsivažiuoti jam labai padėjo ekipos treneris Henrikas Katilius, Nerijus Demenius bei kai kurie kiti senbuviai. Daug pagalbos naujasis direktorius sulaukia ir iš Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovų, kurie padeda įvairiais klausimais.

„Aš pats sąsajų su Kybartais neturiu, tačiau „Sveikatos“ klubą visada gerai žinojau. Į šias pareigas mane pasiūlė ekipos ambasadorius Audrius Paškevičius. Vienas iš pagrindinių motyvų, kodėl sutikau čia dirbti, – noras prisidėti prie seniausio Lietuvos futbolo klubo. Matau ekipos ambicijas, kurios motyvuoja ir mane patį“, – teigė E. Pakštys.

Tapęs klubo direktoriumi jis ėmė rūpintis, kad ekipa gautų pirmos šalies futbolo lygos licenciją. Visų pirma, teko pakeisti komandos statusą – iš asociacijos ji tapo viešąja įstaiga. To reikalavo Lietuvos futbolo federacija (LFF). Taip pat buvo įkurta „Sveikatos“ vaikų futbolo akademija. Anksčiau visas futbolo treniruotes lankantis jaunimas glaudėsi po rajono sporto mokyklos sparnu, tačiau pagal LFF nuostatus, nuo šiol oficialiuose čempionatuose bus leidžiama dalyvauti tik privačių klubų atstovams.

Akademiją lankysiančius vaikus ir toliau treniruos Henrikas Katilius, Liutauras Savickas bei Artūras Pečiulis. Ateityje bus stengiamasi sukurti dar patrauklesnę motyvacinę sistemą, o pati ugdymo kokybė neabejotinai kils. Kaip sakė E. Pakštys, „Sveikatos“ vaikų futbolo akademija nenorėtų apsiriboti vien Kybartais. Tikimasi į ją pritraukti jaunimo ne tik iš Vilkaviškio, bet ir iš aplinkinių rajonų.

Išgąsdino sirgalius

Po pakilia nata užbaigto praėjusio sezono „Sveikatos“ sirgalių nuotaikos išties buvo optimistinės. Ekipos gerbėjai neslėpė šiais metais turintys nemažų lūkesčių. Visgi nerimo šiek tiek sukėlė neseniai pasirodęs oficialus LFF pranešimas, kad „Sveikatai“ nesuteikta ne tik pirmos, bet ir antros lygos licencija. Komandos dalyvavimas bet kokiose varžybose vienu metu buvo pakibęs ant plauko.

Galiausiai federacija išimties tvarka kybartiečiams leido šį sezoną žaisti antrojoje šalies futbolo lygoje, tačiau mūsų rajono komanda, lyginant su kitomis ekipomis, sezoną pradės turėdama 3 taškų deficitą. Be to, kybartiečiams taip pat buvo skirta finansinė bauda.

Situaciją komentavęs Erikas Pakštys teigė, kad „Sveikata“ įvykdė visus pirmos lygos licencijos reikalavimus, tačiau klubo nusamdyta buhalterijos paslaugas teikianti įmonė nespėjo tinkamai laiku užpildyti tam tikrų finansinių dokumentų, dėl kurių ir buvo atmestas ekipos prašymas suteikti norimą licenciją.

„Turime pasirašytas finansinės paramos sutartis su investuotojais penkeriems metams į priekį, o tai yra retas atvejis Lietuvos futbole. Jos – mūsų stabilumo garantas. Apskritai, tikimės surinkti iki 100 tūkst. eurų biudžetą. Deja, padarytos kai kurios klaidos buvo labai skaudžios „Sveikatos“ ekipai, tačiau įsipareigojame imtis visų galimų priemonių, kad jos ateityje nepasikartotų“, – pažadėjo E. Pakštys.

Tikslai nesikeičia

Nepaisant tam tikrų nesklandumų, „Sveikatos“ tikslai šį sezoną nesikeičia. Komanda sieks iškovoti antrosios šalies lygos medalius ir jau kitą sezoną patekti į pirmąją Lietuvos futbolo lygą.

Kaip ir praėjusį sezoną, už ekipos vairo stovės Henrikas Katilius, o komandos branduolį sudarys tie patys žaidėjai, kurie ir pernai sėkmingai grūmėsi aikštėje. Be abejo, bus ir keletas naujokų. Visai neseniai prie komandos prisijungė du legionieriai: centro saugas Emanuelis Maaboah iš Ganos ir Patrickas Nwodo iš Nigerijos. Pasak E. Pakščio, abu žaidėjai yra jauni ir perspektyvūs, todėl iš jų nemažai tikimasi.

Naująjį sezoną ekipa turėtų pradėti balandžio pradžioje. Deja, bent pirmąją jo pusę „Sveikata“ bus priversta namų rungtynes žaisti Prienuose. Taip yra dėl to, kad Kybartų stadiono rekonstrukcijos darbai vis dar nepabaigti. Daugiausia problemų kelia stadiono vejos būklė.

Patys klubo vadovai puoselėjo viltis rungtyniauti Vilkaviškyje, tačiau LFF vadovai to padaryti neleido, mat Vilkaviškio stadionas neatitinka net minimalių reikalavimų.

Net ir tie, kurie šiais metais neturės galimybės lankytis „Sveikatos“ rungtynėse, kokybišką varžybų transliaciją galės stebėti internetu. Pernai visos kybartiečių kovos buvo filmuojamos telefonu, o šiemet ekipa įsigijo specialią sporto transliacijoms pritaikytą kamerą, kuri filmuoja visą aikštėje vykstantį vaizdą, o pasitelkus dirbtinį intelektą koncentruojasi į vietą, kurioje tuo metu yra kamuolys.

„Kybartų „Sveikata“ pradeda naująjį istorijos puslapį, kuris, tikiuosi, bus sėkmingas. Norime pamažu kilti į viršų. Kas žino, galbūt vieną dieną pavyks prasimušti ir į aukščiausiąją šalies futbolo lygą. Turime daug gražių planų ir siekių. Bet kokiu atveju, sirgaliams galime pažadėti, kad aikštėje atiduosime visą širdį ir kausimės su visais varžovais“, – teigė E. Pakštys.

Nuotr. Naujuoju komandos sporto direktoriumi paskirtas gargždiškis Erikas Pakštys.

Andrius GRYGELAITIS

Publikuota: „Santaka”, 2024-04-22.

lt_LTLietuvių kalba