Dalis J. Basanavičiaus gatvės Kybartuose perėjo kiton priklausomybėn. Tačiau esminiai pasikeitimai kol kas dar tik projektuose.

Anksčiau visa J. Basanavičiaus gatvė, kaip magistralės Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas dalis, priklausė Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Ši institucija rūpinosi jos remontu, eismo reguliavimo priemonėmis ir pan. Tačiau Susisiekimo ministerijos siūlymu 36 m prie sienos vedančio kelio atkarpos perduota Pasienio kontrolės punktų (PKP) direkcijai. Anot Susisiekimo ministerijos, ši kelio dalis PKP direkcijai reikalinga Kybartų pasienio kontrolės punkto rekonstrukcijai. 

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad įvažiavime į pasienio punktą iš J. Basanavičiaus gatvės numatoma įrengti žiedinę sankryžą. Tai svarbu kybartiečiams, nes leis gerinti eismo sąlygas ir užtikrins eismo saugumą. 

Apie planus rekonstruoti pasienio kontrolės punktą pasiteiravome Pasienio kontrolės punktų direkcijos vadovo Mindaugo Zobielos. Jis patikino, kad kol kas visas rekonstrukcijos projektas dar tik popieriuje, o kol finansavimas nenumatytas, labai sunku prognozuoti, kada ji prasidės. Belieka pasidžiaugti tuo, kad pagaliau pabaigti prieš kelerius metus pradėti projektavimo darbai. 

– Pagal numatytą projektą Kybartų kelio postas turėtų būti labai gražus ir patogus. Šiuo metu pagal projektinius sprendinius pirmiausia Kelių direkcija mums perdavė kelio atkarpą, kuri po rekonstrukcijos pateks į pasienio kontrolės punkto teritoriją, – kalbėjo M. Zobiela. 

Tačiau Pasienio kontrolės punktų direkcijos vadovas patikino, kad Kybartų mieste eismo sąlygos nepakis, nes žiedinė sankryža bus įrengta pačioje pasienio punkto teritorijoje. 

Šiuo metu punkto teritorija suplanuota taip, kad sieną kertantiems vežėjams labai nepatogu patekti į pasienio veterinarinės kontrolės postą, nes jis yra priešingoje kelio posto pusėje. Todėl vilkikų vairuotojams tenka manevruoti, važiuoti atbuline eiga, o tai ne tik nepatogu, bet ir kelia grėsmę kitoms transporto priemonėms bei po teritoriją vaikštantiems pareigūnams. Taigi punkto rekonstrukcija suteiks daugiau patogumų sieną kertantiems vairuotojams bei pagerins pareigūnų darbo sąlygas, o pastatų renovacija sumažins energijos sąnaudas. Tačiau nei punkto pralaidumas, nei transporto srautai nuo to nepasikeis. 

Nors Kybartų kelio postas jau ne vienus metus laukia rekonstrukcijos ir yra pirmas Pasienio kontrolės punktų direkcijos planuose, M. Zobiela patikino, kad kol kas niekas negali numatyti, kada prasidės darbai. Naujienų tikimasi išgirsti per šiandieninį susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio vizitą. 

Pastaruoju metu situacija pasienyje apskritai labai dinamiška, šalims agresorėms taikomos įvairios sankcijos, neseniai uždaryti du pasienio punktai Baltarusijos pasienyje, tad darbų Kybartų kelio poste gali tekti palaukti. 

Eglė KVIESULAITIENĖ

Publikuota: „Santaka”, 2023-08-25.

lt_LTLietuvių kalba