Kybartai trumpam virto skirtingų kultūrų sostine
Praėjusį šeštadienį Kybartų miesto gyventojai ir svečiai aktyviai savo akiratį plėtė Tarptautinėje kultūrų mugėje.
Renginį organizavusios VšĮ „Sveika Suvalkija“ vadovas Benas Mačiulaitis teigė, jog dėl tokių iniciatyvų kaip Tarptautinė kultūrų mugė ši nevyriausybinė organizacija ir buvo įsteigta.
„Skaičiais nepamatuosi, kokį poveikį bendruomenei daro ši ar kita mūsų organizuojama iniciatyva. Bet kai matai žmonių veiduose šypsenas, jauti jų džiaugsmą, kai iš trigubai už save vyresnio žmogaus išgirsti nuoširdų žodį „Ačiū“, supranti, jog įdėtas darbas ir pastangos atsipirko. Galime suskaičiuoti, kiek kainuoja į Kybartus atsivežti dalyvius iš Lenkijos, Latvijos, Ukrainos, Rumunijos bei Portugalijos. Galime suskaičiuoti renginyje apsilankiusius žmones. Bet kaip suskaičiuoti pokytį, kuris palietė kiekvieną renginio dalyvį? Optimizmą ir pasididžiavimą savo kraštu, jausmus, liepsnojusius dalyvių veiduose? To neįmanoma!“ – energija tryško B. Mačiulaitis.
Renginyje dalyvavo ir savo kultūra dalijosi ne tik dalyviai iš minėtų Europos valstybių. Šventę savo spalvingais kostiumais, muzikiniais pasirodymais, šokiais puošė Kybartų romų bendruomenės jaunosios artistės (mokytoja Donata Andziulienė). Ypatingo susidomėjimo sulaukė ir breiko čempionai iš Latvijos. Jų šokiai su įspūdingais akrobatiniais elementais tapo vienu ryškiausių renginio akcentų. Publiką džiugino ir dalyvių iš Lenkijos, Ukrainos, Rumunijos ir Portugalijos pasirodymai.
Viso renginio metu buvo galima ragauti kiekvienos valstybės paruoštų tradicinių užkandžių ir patiekalų, išmokti vieną kitą žodį ar net sakinį kita kalba bei dalyvauti dirbtuvėse, kur organizatoriai iš svetur renginio svečius mokė pasigaminti suvenyrų bei papuošalų. Pasirodymų dalį įspūdingais kūriniais užbaigė pučiamųjų instrumentų orkestras „Kybartai“ su vadovu maestro Donatu Ziegoraičiu.
Renginio pabaigoje dalyviai turėjo galimybę sudalyvauti diskusijoje „Ką man reiškia būti europiečiu?“. Diskusijoje dalyvavo Vilkaviškio krašto visuomenininkas, politinis veikėjas Joris Juškauskas, „Sveika Suvalkija“ savanoris, daugkartinis Europos mobilumo programų dalyvis kybartietis Džiugas Arštikaitis, o diskusiją moderavo naujai išrinkta Lietuvos moksleivių sąjungos Vilkaviškio padalinio pirmininkė Gabija Luišytė. Dalyviai diskutavo apie Lietuvos, kaip ES narės, vaidmenį šiandienos pasaulyje, pilietiškumo svarbą, galimybes, kurias jaunimui ir bendruomenėms suteikia tarptautinis bendradarbiavimas.
Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems dalyviams, savanoriams, partneriams ir svečiams, prisidėjusiems prie šios šventės kūrimo, ypač – Vilkaviškio rajono savivaldybei už paramą ir palaikymą įgyvendinant bendruomeniškumą ir tarpkultūrinį pažinimą skatinančias iniciatyvas.
„Tarptautinė kultūrų mugė dar kartą įrodė, kad net ir nedidelis pasienio miestas gali tapti vieta, kur susitinka skirtingos kultūros, gimsta naujos draugystės ir kuriamas pozityvus pokytis bendruomenėje. Savo ruožtu „Sveika Suvalkija“ kviečia visus norinčius ir galinčius prisidėti prie iniciatyvų aktyviai jose dalyvauti bei būti pozityvaus pokyčio dalimi“, – kalbėjo B. Mačiulaitis.
Tarptautinė kultūrų mugė suorganizuota įgyvendinant „Erasmus+“ mobilumo programos projektą „NextGen Volunteers“. Projektas yra bendrai finansuojamas ES lėšomis ir skirtas skatinti jaunimo aktyvumą, tarpkultūrinį dialogą, savanorystę bei tarptautinį bendradarbiavimą.
VšĮ „Sveika Suvalkija“ inf.
Publikuota: „Santaka”, 2026-06-05,
