Kybartų stadiono veja: verdiktas – laukti

Praėjusią vasarą iškilmingai atidarytos Kybartų futbolo stadiono tribūnos įkvėpė nemažai optimizmo, kad jau netrukus čia galės vykti sporto rungtynės. Visgi prabėgus beveik metams tampa aišku, kad su rungtynėmis teks dar šiek tiek palaukti.

Pakvietė ekspertą

Pernai po stadiono atidarymo ceremonijos daugelis kybartiečių tikėjosi, kad jau šiais metais galės savo mieste išvysti žaidžiančią „Sveikatos“ futbolo komandą. Visgi artėjant sezonui tiek tarp sirgalių, tiek tarp ekipos vadovų ėmė daugėti nuogąstavimų, kad to padaryti nepavyks. Tapo aišku, kad pasėta stadiono veja nespės laiku užaugti. Dar blogiau – pastebėta, kad kiek daugiau palijus stadione gana ilgai telkšo balos.

„Sveikatos“ klubo atstovai dėl to kaltina rangovus UAB „Parama“ ir tikina, jog įrenginėdami dangą jie neatsižvelgė į jokius reikalavimus. Šie teisinasi, kad darė viską taip, kaip ir buvo numatyta projekte: 20 centimetrų storio viršutiniame sluoksnyje naudojo po dvi dalis smėlio ir kompostinių durpių bei vieną dalį ceolito. Tai – įprastas visų stadionų gruntas.

Siekdami išsiaiškinti tikrąją padėtį „Sveikatos“ atstovai į Kybartus buvo pasikvietę ekspertą, kuris rūpinosi Kauno Dariaus ir Girėno stadiono būkle. Kaip pasakojo „Sveikatos“ klubo direktorius Erikas Pakštys, atvykęs specialistas konstatavo, kad Kybartų stadione futbolo nebus galima žaisti dar mažiausiai metus.

„Jis teigė, kad padaryta nemažai klaidų, aikštėje supiltas netinkamas gruntas. Vienas iš variantų, kaip ištaisyti padėtį, – su specialiomis šakėmis badyti stadiono veją ir į tarpus pilti žvyro bei smėlio mišinio, kuris padėtų sugerti drėgmę. Panašiu metodu buvo taisomos dangos Kauno ir Marijampolės stadionuose. Visa tai kainuotų nuo 10 iki 30 tūkst. eurų. Greičiausiai ši suma gultų ant Savivaldybės pečių“, – svarstė E. Pakštys.

Padėties nedramatizuoja

Suprasdamas kybartiečių nerimą Seimo narys Algirdas Butkevičius į Kybartų stadioną sukvietė rangovus, projektuotojus, „Sveikatos“ klubo bei Savivaldybės atstovus. Apžiūrėję veją didžioji dalis susirinkusiųjų konstatavo, kad jos būklė pakankamai gera, todėl daryti kokias nors išvadas dar tikrai anksti.

Kaip sakė Kybartų stadionui vadovaujantis Vilkaviškio sporto ir pramogų centro direktorius Martynas Kasperaitis, iki šiol ką nors daryti su veja buvo dar per anksti dėl netinkamų klimato sąlygų.

Po šio susitikimo aikštės būklę apžiūrėjo čia priežiūros darbus vykdysianti įmonė, kuri ir spręs, kada veją aeruoti, tręšti, pjauti, laistyti ir kitaip tvarkyti.

„Tiesą pasakius, dėl stadiono dangos nematau jokių problemų. Natūralu, kad sausį ar vasarį čia dar laikėsi balos. Tikrą aikštės vaizdą pamatysime gegužės antroje pusėje, kai žolė jau bus vegetavusi, patręšta ir kitaip prižiūrėta“, – svarstė M. Kasperaitis.

Jam antrino ir UAB „Vilkasta“ generalinis direktorius Aloyzas Beržanskis. Jo teigimu, turi praeiti šiek tiek laiko, kol grunte savaime susidarys vandens pratekėjimo kanalai. Kai tai atsitiks, stovinčių balų stadione greičiausiai neliks.

Grėsmė iš viršaus

Susitikimo dalyviai apžiūrėjo ne tik stadiono veją, bet ir tribūnas. Pasirodo, tam tikrų problemų yra ir čia. Tiesa, kaltų ieškoti nereikėtų – jie ir taip aiškūs. Tai – virš tribūnų palubėse lizdus sukantys balandžiai, kurie nesivaržydami savo gamtinius reikalus atlieka tiesiai ant naujų plastikinių kėdžių.

Kol tribūnos tuščios, sirgaliams grėsmės nekyla, tačiau akivaizdu, kad iki pirmųjų rungtynių būtina šią problemą išspręsti. 

Savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė-Milovanov sakė, jog tikrai bus ieškoma išeičių. Anot jos, greičiausiai bus svarstomos dvi galimybės – stadiono palubėse užkabinti tinklą arba įrengti vadinamuosius „ežius“, kurie neleistų balandžiams ant tribūnų konstrukcijų tūpti ir sukti lizdų.

„Šios problemos iš anksto tikrai negalėjome numatyti, mat senajame stadione balandžiai nesuko lizdų“, – teigė J. Grigaliūnaitė-Milovanov.

Po minėto susitikimo visi išsiskirstė nepriėję prie konkrečių išvadų. Sutarta dar sykį susimatyti ir stadiono vejos būklę įvertinti vėlyvą pavasarį. Akivaizdu, kad balandžio pradžioje sezoną pradėsianti „Sveikata“ pirmosios jo pusės dar tikrai negalės žaisti namuose, tačiau viltis, kad antra sezono dalis vyks Kybartuose – išlieka. Tuo tarpu sirgaliams belieka apsišarvuoti kantrybe.

Andrius GRYGELAITIS

Autoriaus nuotr. Reaguodamas į kybartiečių nerimą dėl stadiono vejos ir siekdamas įvertinti tikrąją padėtį Seimo narys Algirdas Butkevičius (trečias iš dešinės) sukvietė atsakingų įstaigų atstovus.

Publikuota: „Santaka”, 2024-03-29.

lt_LTLietuvių kalba