Matlaukio kaimo bendruomenė minėjo Sūduvos metus

Matlaukio kaimo bendruomenė įgyvendino projektą „Mūsų darbai Sūduvos atminimui“. Jo tikslas buvo burti Matlaukio ir aplinkinių kaimų gyventojus bendrai veiklai, prisidedant prie iniciatyvos skirtos Sūduvos metams paminėti.

Kaimo bendruomenės namuose rugpjūčio 2-ąją vyko Danutės Saukaitienės, moters, kuri kuria grožį pindama iš šieno, edukaciniai mokymai kaimo gyventojams.

Renginio dalyviai patogiai įsitaisę prie projekto metu įsigytų baldų išklausė tautodailininkės istoriją apie jos bendrystę su šieno dirbiniais bei Sūduvos krašto simbolika. Vėliau padedami menininkės sukūrė papuošimus, kuriais buvo padabintos Matlaukio kaimo bendruomenės namų erdvės ir surengta paroda.

Mokymų metu žmonės išmoko puošti savo namų prieigas iš aplinkai draugiškos žaliavos. Vaikų dienos centro lankytojai įgijo naujų žinių apie Sūduvos kraštą, išmokus šieno rišimo subtilybių, galės it ateityje puošti savo aplinką darbais, pagamintais iš gamtai draugiškos žaliavos.

Šis renginys sukvietė kaimo gyventojus bendrai veiklai, prisidedant prie iniciatyvos skirtos Sūduvos metams paminėti. Mokymai skatino skirtingų kartų bendradarbiavimą, saviraišką, kūrybiškumą, šeimų susibūrimą turiningam laisvalaikio praleidimui.

Projekto įgyvendinimui Vilkaviškio rajono savivaldybė skyrė 700 eurų, Matlaukio kaimo bendruomenė prisidėjo 174 eurais. Buvo įsigyti lauko baldai, surengti skulptūrų pynimo iš šieno edukaciniai mokymai, organizuotas mokymų dalyvių maitinimas.

Matlaukio kaimo bendruomenė

lt_LTLietuvių kalba