„Neramių sielų mugė 2020“ į Kybartus sukvietė vietinius ir užsienio šokėjus

Šį mėnesį Kybartų kultūros centre įgyvendintas dar vienas projektas. Vienuoliktus metus vykstantis šiuolaikinio šokio festivalis „Neramių sielų mugė“ išaugo į konkursą, kurio dalyviai yra šokio entuziastai, savo gyvenimo neatsiejantys nuo šokio ir šokį suvokiantys kaip asmeninę saviraišką.

Projektas turėjo būti įgyvendintas 2020 m., tačiau atsižvelgiant į šalyje susidariusią ekstremalią situaciją ir visuotinio karantino įvedimą, Lietuvos kultūros tarybos buvo prašoma projektą perkelti į 2021 m. ir organizuoti jį virtualiu būdu. 

Tad nuo 2000-ųjų gyvavusi šokio tradicija kas antrus metus dalytis savo talentu ir burti šokių kolektyvus, šiemet kvietė šokėjus virtualiai matuoti savo gebėjimus keturiose konkurso kategorijose: pagal dvi skirtingas amžiaus grupes atliekant popstiliaus, šiuolaikinio, šou ir gatvės stilių šokius. 

Festivalyje-konkurse dalyvavo šokių kolektyvai iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos. Jų pateiktus šokius vertino trys Lietuvos šokio pedagogai ir choreografai: Paulius Vaitkevičius, Violeta Paulionė ir Augustinas Paulionis. 

Kolektyvų vadovams ir nariams organizuotas dviejų dienų šokio technikos seminaras „Šiuolaikinio šokio stiliai“. Seminaro lektoriai – Vilniaus ANT šokių studijos treneriai Violeta Paulionė (DaQueen) ir Augustinas Paulionis (Auggi). Seminaro tikslas nukreiptas į poreikį iš arčiau susipažinti su šokio profesionalais ir įgyti naujų žinių bei taikyti jas šokio praktikoje. 

Virtualaus konkurso dalyviai buvo apdovanojami diplomais ir taurėmis. „Grand Prix“ komisijos sprendimu atiteko Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro šokių kolektyvui „Fresko“ (vadovė Eglė Kaminskienė) už šokį „Weight in Gold“. 

Festivalio-konkurso „Neramių sielų mugė“ idėjos autorė ir projekto koordinatorė choreografė Irena Šunokienė, neįsivaizduojanti gyvenimo be šokio, dėkojo šokių kolektyvams ir jų vadovams, komisijos nariams už bendradarbiavimą, šokio tradicijos sklaidą. 

XI tarptautinio šokio festivalio-konkurso „Neramių sielų mugė 2020“ baigiamojo koncerto vaizdo įrašą galima peržiūrėti Kybartų kultūros centro „YouTube“ ir „Facebook“ socialiniuose kanaluose. Projektą finansavo Lietuvos kultūros tarybos Kultūros rėmimo fondas ir Vilkaviškio rajono savivaldybė. 

Asta VENCIENĖ 
Kybartų kultūros centro direktorė 

Žydrūnės GUDIŠKIENĖS nuotr. Organizuojant festivalį teko paplušėti patiems kybartiečiams: renginio vedėjui Mindaugui Bučinskui, kultūros centro šiuolaikinių šokių grupės „Škac“ vadovei Irenai Šunokienei bei šokėjoms Agnei Dumbliauskaitei, Urtei Kairaitytei, Kamilei Kušlevičiūtei.

Publikuota: „Santaka”, 2021-10-26.

lt_LTLietuvių kalba