Su Animacijos diena, kybartiečiai animatoriai!

Spalio 28 d. visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė animacijos diena. „Animacija – viena tobuliausių formų fantazijai apgyvendinti ir dalytis ja su kitais“, apie šią meno rūšį sako patys animatoriai. Minėdami šią datą, mes, PKD nariai, dar kartą prisimename kybartietį, vieną iš profesionaliosios animacijos pradininkų Lietuvje, animatorių ir režisierių Zenoną Šteinį. Vakar aplankėme jo kapą Vilniaus Antakalnio kapinėse, o vasarą Kybartuose įsimintinai paminėjome 75-ąsias gimimo metines. Vienas iš to minėjimo renginių – buvusių Zenono kolegų vilniečių Valento ir Jūratės Aškinių vestos animacijos dirbtuvės, kuriose bendromis apie 40-ties kūrybingų kybartiečių pastangomis buvo sukurtas animacinis filmukas apie daktaro Šneideraus katiną. Tad dabar galime drąsiai teigti, kad Kybartuose turime bent 40 animatorių. 🙂

Visus juos sveikiname su TARPTAUTINE ANIMACIJOS DIENA ir linkime nuotaikinguose filmukuose atgaivinti dar ne vieną Kybartų istorijos epizodą, taip dalijantis savo fantazija su kitais ir plačiai garsinant Kybartų vardą!

Naujai įgarsintą filmuką „Kybartų daktaro katinas“ galite pasižiūrėti čia:

Šį rudenį minime ir buvusio garsaus Kybartų daktaro Tomo Šneideraus (1860-1936) 85-ąsias mirties metines. Tiksli jo mirties data nėra žinoma, seniai išnykusi ir kapavietė senosiose vokiečių metodistų kapinaitėse, (nes dailų šlifuoto granito antkapį karo ar pirmaisiais pokario metais kažkas tiesiog nugvelbė). Tad šis taip nuoširdžiai mažųjų ir suaugusių kybartiečių kurtas filmukas tebus šviesi atminimo žvakelė Daktarui, net 40 metų gydžiusiam mūsų tėvus, senelius ir prosenelius. 

lt_LTLietuvių kalba