Vaikų namams aukojo ne tik vietiniai
Vaikų globos namus per šventes aplankė daug gerų žmonių, tačiau tarpušvenčiu čia su dovanomis atkakę žmonės iš Kardokų ekobendruomenės, įsikūrusios Kazlų Rūdos savivaldybėje, įsimins ilgam.
Svečiai pas vaikus atvažiavo su didžiuliais maišais dovanų, su spektakliuku, dainelėmis ir Kalėdų Seneliu. Kodėl gretimos savivaldybės gyventojai sugalvojo paremti būtent mūsiškius vaikų globos namus – jokia paslaptis. Mat Kardokų bendruomenės pirmininkė Aušra Augutė yra kilusi iš Kybartų ir savo gimtinės niekada nepamiršta. Todėl prieš pat šventes visose įmanomose žiniasklaidos priemonėse Aušra paskelbė gerumo akciją, kurios metu buvo renkami įvairūs daiktai, lėšos ir linkėjimai Kybartų vaikų globos namams.
– Prisijungė daug žmonių iš Kauno, Vilniaus, Kazlų Rūdos, neliko abejinga ir Višakio Rūdos bendruomenė. Surinkome daugybę drabužių, žaislų, knygučių, žaidimų ir kitokių daiktų, – apie akciją pasakojo A. Augutė. – Vieni dovanojo savo pagamintą natūralų plastiliną, spalvinimo knygelių, pieštukų, kiti – saldainių. Dabar vaikų globos namai gali pasidžiaugti minkštuoju kampu žaidimų kambaryje, kompiuteriu. Viena šeima iš Gelgaudiškio (Šakių r.) dovanojo stalo įrankių ir šaldiklį. Kas kuo galėjo, tuo ir prisidėjo.
Kardokų bendruomenės pirmininkė Aušra pasakojo vaikams, kaip įdomiai bendruomenės žmonės gyvena Kazlų Rūdos krašte: statosi namus iš šiaudų, patys augina daržoves ir tiesiog būna gamtoje. Atvykę kardokiškiai vaikų globos namų gyventojus pavasarį kvietė į svečius ir sakė mielai parodysią, kaip įdomu harmoningai gyventi su gamta ir tiesiog būti jos dalimi.
Bet visų svarbiausia, jog Kardokų bendruomenė, be visų šių dovanų, norėjo padovanoti Kybartuose globojamiems vaikučiams nuoširdžią šventę, artumą, buvimą kartu. Taigi, praeitą penktadienį į vaikų globos namus sugužėjo visa Kardokų bendruomenė, taip pat – kai kurie buvę kybartiečiai.
Renginys prasidėjo Virbalio kultūros namų vaikų spektakliu „Svajonių miestas“ (vad. A. Juškevičius). Mažasis Kardokų bendruomenės vaikų ansamblis pasveikino globos namų auklėtinius kalėdine dainele, o Kybartų parapijos vaikų ir jaunimo choras pradžiugino visus gražiomis giesmėmis. Į šventę tradiciškai užsuko ir Kalėdų Senelis. Visi drauge šoko, dainavo, linksminosi. Mažieji šių didelių namų gyventojai padeklamavo eilėraštukų, padainavo dainelę. Globojami vaikučiai Kardokų bendruomenei patikėjo savo svajones, kurias svečiai sudėjo į spalvotus vokelius ir parsivežė namo.
– Pasistengsime įgyvendinti visų vaikučių svajones, – po renginio šypsojosi viską organizavusi ir akordeonu mažiesiems dainininkams akompanavusi A. Augutė. – Juk nėra nieko geriau, kaip duoti kažką kitam, kas to trokšta. Tai žino ne tik suaugusieji. Štai Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinių taryba taip pat prisijungė prie šio renginio ir padovanojo vaikučiams savo keptų skanėstų. Smagu, kad vaikai tokie supratingi. Viliamės, jog ir užaugę jie nepamirš likimo nuskriaustųjų. Šia akcija norėjome Kybartų vaikų globos namų vaikams parodyti, kad jie nėra užmiršti, kad žmonės vis dar moka dalytis gerumu. Naujais metais linkime direktorei bei auklėtojoms skirti globotiniams dar daugiau gerumo ir šilumos, o patiems vaikučiams – tikėjimo ir vilties, kad yra šiame pasaulyje šviesa ir meilė žmonių širdyse.Kardokų bendruomenė nuoširdžiai dėkoja Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokiniams, Višakio Rūdos bendruomenei, mamyčių iš Airijos grupei „Dovanėlės į Lietuvą“, UAB „Gintrėja“, picerijai „Pizza Vero“, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniams, kavinei „Robeda“, Vitalijui ir Irmai Gailiūnams iš Gelgaudiškio.

Taip pat esame dėkingi kauniečiams Erikai ir Arūnui Čižauskams, ekologiškų prekių parduotuvės „Rasakila“ savininkei Nomedai, Karoliui Staniukynui, Linuko grupei, Palemono vidurinei mokyklai, Vaidai Petreikienei, Loretai Fokienei, Austėjai, Vaidui ir Alinai Leonavičiams, Linai Vosyliūtei, Jurgitai Isajevienei, Justei Tutkai, Vestai Kurmei, Arvydui ir Rasai Rutkūnams, Jūratei Gritėnienei, Jūratės Gulbinienės įmonei už nuolaidą tortams.

Tariame ačiū vilniečiams Jūratei ir Aidui Ziegoraičiams, Alinai Kemežienei ir jos draugėms, labdaros ir paramos fondui „Mamų unija“. Taip pat dėkojame visiems tiems, kurie nepasiskelbė, bet prisidėjo prie gerumo akcijos Kybartų vaikų globos namams.
Tegul gerumas sušildo širdis.

Aušra AUGUTĖ
Kardokų bendruomenės pirmininkė
Užsk. 66

 
Autorės nuotr. Kardokų bendruomenės žmonės, pakviesti pirmininkės Aušros Augutės, Kybartų vaikų globos namų auklėtiniams surengė gražią šventę su dovanomis ir savų vaikučių dainelėmis.

Publikuota: „Santaka“, 2013 m. Sausio 5 d. Šeštadienis

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba