Vytauto Kochanausko taurė liko Kybartuose

Kybartų miesto stadione įvyko šio krašto futbolo patriarcho Vytauto Kochanausko atminimo turnyras. Jame kartu su šeimininkais varžėsi svečiai iš Šilutės, Plungės, Tauragės, Marijampolės ir Vilkaviškio.

Turnyro atidarymo ceremonijoje žodį tarė Kybartų „Sveikatos“ klubo garbės prezidentas Juozas Murinas, V. Kochanausko sūnus Rimvydas bei klubo vadovas Nerijus Demenius. Iškilmėse buvo pagerbti „Sveikatos“ klubo veteranai: P. Kerušauskas, A. Žilinskas, A. Kerušauskas, R. Balčiūnas, R. Grinkus. Visi jie papildė „Garbės sveikatiečių“ klubo narių gretas.

Po šventinės ceremonijos prasidėjo kovos aikštėje. Šį kartą kybartiečiai surinko itin stiprią komandą. Spardant kamuolį buvo galima išvysti nesenstantį A. Janovskį, vis dar puikią formą demonstruojančius G. Gražulį, A. Gudelį, taip pat J. Mikalauską, M. Matulaitį ir kt. Ši iš patyrusių sportininkų suformuota komanda parodė, kad yra tikrai kietas riešutas visiems varžovams.

Ekipos buvo suskirstytos į dvi grupes. A grupėje rungtyniavo Tauragės, Plungės ir Marijampolės veteranai, o B pogrupyje varžėsi Kybartų „Sveikatos“ senjorai bei sportininkai iš Vilkaviškio ir Šilutės.

Pirmos kybartiečių rungtynės vyko su kaimynais vilkaviškiečiais, kurie atvyko nusiteikę kovingai bei surinkę tikrai pajėgią komandą. Buvo galima išvysti visoje Lietuvoje garsius žaidėjus: M. Kižį, Š. Litviną, G. Čibirką ir kt. Rungtynėse laukti pirmojo įvarčio teko neilgai. Jis krito po D. Kereišos pradėtos kombinacijos, kurią užbaigė J. Mikalauskas. Dar pirmajame kėlinyje rezultatas tapo 2:0. Antrą įvartį įmušė komandos debiutantas, V. Kochanausko anūkas Andrius. Vilkaviškiečiams antrajame kėlinyje pavyko sušvelninti rezultatą, tačiau ką nors nuveikti daugiau pritrūko laiko.

Antros rungtynės su Šilutės veteranais turėjo lemti pirmos vietos likimą grupėje, mat šilutiškiai taip pat įveikė Vilkaviškio futbolininkus. Kybartiečiai visą dvikovą turėjo pranašumą, tačiau varžovai nuolat pavojingai kontraatakavo. Po pirmo kėlinio rungtynių švieslentė rodė nulius. Antroje rungtynių pusėje vaizdas aikštelėje nesikeitė, nekito ir rezultatas. Savo progų neišnaudojo A. Kochanauskas bei J. Mikalauskas. Vis dėlto kybartiečių atkaklumas davė rezultatų: po H. Katiliaus perdavimo komandą sunkiu metu išgelbėjo nenuilstantis D. Kereiša. Netrukus teisėjo švilpukas paskelbė rungtynių pabaigą rezultatu 1:0. Pergalė kybartiečiams atvėrė kelią į turnyro finalą.

Finale jų laukė puikų futbolą demonstruojantys Lietuvos vicečempionai iš Tauragės. Finalas prasidėjo mūsiškių vartų apgultimi. Ją atlaikius į darbą kibo kybartiečių atakuojantys žaidėjai. Po puikiai perimto kamuolio prie Tauragės komandos vartų dar puikesnį perdavimą atliko H. Katilius, o A. Kochanauskas nuginklavo varžovų vartininką – 1:0.

Tauragiškiai bandė kuo greičiau išlyginti rezultatą. Šiek tiek pamiršę apie gynybą svečiai buvo nubausti taikliu J. Mikalausko smūgiu, padidinusiu kybartiečių persvarą iki 2:0. Mušant šį įvartį puikų perdavimą nuo savo vartų atliko vartininkas A. Paškevičius.

Antrasis kėlinys prasidėjo tauragiškių atakomis. Didelių pastangų dėka svečiams rezultatą pavyko sušvelninti 2:1, tačiau daugiau pasiekti neleido puikiai rungtyniavęs M. Mikelkevičius.

Po kelerių metų pertraukos „Sveikatos“ senjorams vėl pavyko V. Kochanausko atminimo taurę pasilikti Kybartuose.

Naglis MIKNEVIČIUS

Nuotr. Surinkę itin pajėgią komandą Kybartų „Sveikatos“ veteranai apgynė namų aikštę ir po kelerių metų pertraukos vėl iškovojo Vytauto Kochanausko taurę.